Jump to content

Psihoterapija


WoS

Recommended Posts

Većina kanađana živi na geografskoj širini na kojoj su Srbija/Mađarska, imaju oni dovoljno sunca

 

Jebes ti to kada krajem septembra padne prvi sneg i pada do maja meseca sledece godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

jašta.

 

lepo se vidi uticaj klime na sve - jasno se može prepoznati skandinavski i mediteranski stil u filmu, metalu, umetnosti generalno...

uticaj klime na formiranje religije je presudan...

 

nije čudo što je protestantizam, kao najrigidniji oblik hrišćanstva, pustio korenje na severu, dok je na jugu lagano pravoslavlje grešio sam ko ga jebe ili katoličanstvo grešio sam deset oče naš i ko ga jebe... daj bevandu i pršutu.

a uopšte jedna anti-prirodan stav hrišćanstva što potiče iz pustinje je priča za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da se razumemo, meni je protestantizam i najiskrenija varijanta hrišćanstva, ako ništa drugo zato što se čisti od ukradenih paganskih tradicija,

samo hiljadu godina prekasno.

i sam sam kršten u protestantskoj crkvi i primio prvu pričest, ali već sa tih 11 godina sam to učinio na jedvite jade i zbog poklona. :haha:

 

može protestantizam da bude liberalniji i skloniji promeni, jer nema tako čvrste institucije kao katolicizam (odnosno osnava i jeste oduzimanje moći čoveka nad čovekom), neke crkve se kreče i liberalnim farbama u smislu gej brakova, gej sveštenstva, transrodnih osoba takođe...

ali u svojoj suštini, poimanju morala i greha, su strožiji od svih ostalih grana hrišćanstva.

sveštenstvo koje nema moć, je i sveštenstvo kome se ne ispoveda i koje ne nudi oprost greha, već to čovek mora direktno od boga da traži

sve to čini (ja bih pre rekao, lepo se uklapa u ranije mentalitete oblikovane klimom) strožije društvo, veći pritisak okoline, strože vaspitanje, veći broj uspešnih, obrazovanih, kolektivno bogatija društva, ali na drugoj strani mnogo više i nesrećnih, depresivnih i onih koji na kraju sami sebi presude.

 

takođe, za svaku liberalniju granu ili sekticu, dolazi dve koje su uber rigidne, do srži bukvalne u čitanju biblije... eno ih puna amurika.

 

jedini ljudi koji veruju da je zemlja stara 7k godina, pa čak i ostavljaju mogućnost da su prvi ljudi živeli hiljadu godina a da ih ja poznajem su protestanti, ok im da službu drži transrodna osoba, ali dok ne spori ideju mlade zemlje (ili kako se to već zove). :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg ipak su i to hrišćani :D :D

 

 

Čovek čak ni ne mora da traži oprost greha ni od sveštenika ni od boga, po defaultu je u harmoniji s Gospodom samo ako je verujući. To nudi takvu fleksibilnost da radiš koe oćeš i da tumačiš kako hoćeš, da je to super :D

 

Ne bih isključivo Protestantizmu pripisao uštogljenost i depru Engleza, ali si i ti napisao u skladu sa time taj deo u zagradi... Malo forsiraš klimatske faktore ali to mi se i sviđa jer se uklapa u priču o evoluciji... :obrv:

 

Vazda bilo razuzdanije plođenje u tropskim i plodnijim krajevima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno geografija utiče na mentalitet naroda. No, manjak sunca nije nužno loš, šta više. U pustinji ništa ne rađa, prisiljen si da loviš, stalno se seliš, i nemaš izlaz na more, a samim tim i pristup trgovačkim putevima = nema mogućnosti za razvoj civilizacije.

Britanija je cela u poljima, livadama, okružena morem ,što je na neki način štit od napadača, i zato je bila supersila 18-19 veka. Amerika je nova država, za nju ne važi to toliko, amerikanci su potomci britanaca željnih rizika i novih mogunosti, evropljana koji su bežali od socijalizma i kriminalci raznorazni.

Rusija je vrlo velika i slabo povezana sa ostatkom sveta, vrlo zavisna od poljoprivrede i stočarstva, i vrlo bogata resursima = odlično tlo za komunizam. Istočna evropa koja je fizički bliska Rusiji je obolela od komunizma takođe.

Srbija je bila i pod uticajem komunizma, a vekovima pre toga, i pod uticajem Osmanskog carstva. Ima obradive površine, prolaze bitni putevi kroz nju, ali to mnogo manje vredi sad u 21-veku, kad poljopiveda čini mali deo GDP-a, kada je saobraćaj modernizovan i kada je ceo svet povezan na internet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kad je bolje da se uveze koNpir no da se kupi domaci

 

Ili npr. ako se zajebes pa kupis paradajz koji "je za pijacu a ne za jelo" pa zaglavis par dana trovanje pesticidima :D

 

Ne valja ni manjak ni visak sunca nego najbolje kad je taman, kao danas ©_©

 

Inace pracenje GDP kao slike napretka ekonomije je jos jedna golema prevara, sam GDP ne mora strogo da ima veze sa standardom zivljenja, Kina npr. ima do jaja GDP, a sranje GDP u odnosu na plateznu moc, "potrosacku korpu", kako god.

 

Svi da smo robovi koji rade za leba i vodu, mogao bi opet do jaja da raste GDP, ako je gonic robova dobar HR menadzer :haha:

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 5 months later...

Valjda sam pogodio temu.

 

U svakom slučaju, hteo sam samo da pitam da li neko možda ima (pozitivnih) iskustava sa terapijom hipnozom? Ili makar da li poznaje nekoga ko ima? Ovo pitam jer razmišljam da nađem nekog "hipnoterapeuta" radi rešavanja jednog svog problema (oslobađanja nekih "toksičnih" misli koje me koče i prave probleme) a terapija hipnozom mi deluje kao pravi kandidat za tako nešto.

 

Svaka informacija bi mi značila.

 

Hvala!

 

Imam ja odlicno iskustvo sa hipno terapijom samo sto to nije kao sto vecina ljudi zamislja da upadnes u neki trans ili nesto slicno vec si svo vreme svestan.Kod nas se dvoje ljudi u Srbiji bavi ozbiljno hipnozom.Tatjana Beocanin i jos jedan psihijatar ali mu ne znam ime mada za njega govore da je jako neprijatan covek pa se retko ko odluci da radi sa njim.

 

Hipno terapija je zapravo proces gde ti ucis da razmisljas selektivno i da verujes da ako zelis dobro da ce ti dobro doci sto pomalo zvuci kao beg od realnosti ja nisam bas mogao da prihvatim takav stav jer ne ocekujem da ce nesto pasti sa neba ako ja to jako zelim.E sad ja ne znam kako ali posle 4 hipnoterapije mi se zivot posle izvesnog vremena promenio ili vrlo brzo sam prestao sa medikamentima(ne na svoju ruku naravno)

Edited by ManiaC
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

blagovremena informacija je uvek od pomoci u ovakvim situacijama

 

Nebitno skroz sto je stari post.Tema je zanimljiva i hipnoterapija je jako korisna stvar pa ako nekog zanima da resi neku "kocnicu" u zivotu svakako vredi pokusati pre nego sto te nakljukaju medikamentima i potrosis silne sate na psihoterapije kod doktora koje u pricnipu zabole da te pravilno lece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebitno skroz sto je stari post.Tema je zanimljiva i hipnoterapija je jako korisna stvar pa ako nekog zanima da resi neku "kocnicu" u zivotu svakako vredi pokusati pre nego sto te nakljukaju medikamentima i potrosis silne sate na psihoterapije kod doktora koje u pricnipu zabole da te pravilno lece.

 

psihoterapiju radi psihoterapeut a ne doktor. mislim moze biti doktor necega pride, ali kad obavlja psihoterapiju onda ne radi to u svojstvu doktora. jedinu dobru psihoterapiju rade privatni sertifikovani psihoterapeuti, i to nije mnogo skupo (nije ni jeftino, ali je onako realno) i u principu trebalo bi da traje sto krace. i ne daju se medikamenti.

 

hipnoterapija je najstarija vrsta psihoterapije i to je suv frojd, znači nasloni se zatvori oči pa ajmo detinjstvo ovo ono, tipično kao iz holivudskog filma. to se kod nas možda nešto i ne radi, ali smatra se "legitimnom" školom.

 

hipnoterapija NIJE nipošto ovo što ti opisuješ, to usađivanje uverenja nalik na "zakon privlačnosti". ako ti je neko rekao da si dobio hipnoterapiju postoji mogućnost da si malo prevaren. ja nisam stručnjak, ali ovo sto govorim ne pričam bezveze.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebote uzdržavam se 6 puta da ne kenjam čoveku po placebu i ti si došo da mu rušiš Sneška :D

 

Čim se skino s gudre, znači nije prevaren ;-)

 

ja nisam stručnjak, ali ovo sto govorim ne pričam bezveze.

 

Sig material

 

 

 

 

Ja generalno smatram da je kod hipnoze uprabo placebo efekat cela poenta, cin hipnoze je da "pacijent" koji ocigledno nema osecaj da potpuno upravlja svojom psihom stavlja svu kontrolu u ruke terapeuta i samom cinjenicom da je voljan da se podvrgne tretmanu dolazi u sugestibilno stanje koje terapeut produbljuje tokom "hipnoze".

 

Zbog toga moze da bude hipnotisan samo onaj ko hoce i ko 'veruje' u hipnozu, a onaj ko pruza bilo kakav otpor, ne moz biti hipnotisan.

 

Slicno je i kod life coachinga, sesija prebacivanja odgovornosti upravljanja sopstvenim zivotom nekom drugom u ruke, i onda samim tim osecaj smanjenja psihickog opterecenja i musterija dolazi u stanje iz kog ce lakse da se uhvati u kostac sa zivotnim zadacima...

 

Vestina hipnoterapeuta ili coacha je da ispritiska prave dugmice i navede pacijenta da sam sebi da ono sto trazi, sa tim u skladu je to zanimanje donekle opravdano jer kod ogromnog broja ljudi postoji pozitivan efekat, iako placebo.

 

 

Takodje i dat novac ima jak efekat odgovornosti da uradis ono sto se tokom i nakon terapije ocekuje od tebe, mos misliti koliko od ranije poznata Tatjana Beocanin dere :D

Mnogi coachevi ti kazu da sam odredis cenu koju ti smatras da je ok za sesiju, time gadjajuci cenu koja ce da te veze da ispostujes ono sto si se s njim dogovorio da ces da radis, a da ti ostane i za sledeci put xD

 

Na pola svega mogu navodnici, ali ako "radi", koga je briga... :)

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Berliner toliko si se nalupao gluposti da je svaki komentar suvisan.

 

hipnoterapija nije proces gde učiš da razmišljaš selektivno, ko god ti je to rekao zajebao te. ja sam vrlo dobronameran i ovo ti govorim mirne savesti! a dimon je zločest i njega ne slušaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta je hipnoterapija?

 

https://www.amazon.c...s/dp/0415956277

31hP6y7l-bL._SX328_BO1,204,203,200_.jpg

 

sadrzaj:

 

Introduction to Hypnoanalytic Techniques

Hypnoanalytic Insight Therapy

The Psychodynamics of Hypnotic Induction

Hypnodiagnosis and Evaluation

Advanced Abreactive Techniques

Sensory Hypnoplasty and Hypnography

Realities, Dreams, and Fantasies

Projective Hypnoanalysis

Dissociative Hypnoanalysis

Ego-State Therapy

Hypnotic Transference, Counter-Transference, and the Therapeutic Alliance

Existential Hypnoanalysis and the Therapeutic Self

 

(ne vidim nesto selektivno razmisljanje i law of attraction odnosno NLP)

Edited by Berliner

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa druge strane...

 

Da li je hipnoza za Vas? √ DA √ NE

 

1. Da li ste sposobni da partite jednostavna uputstva

2. Da li mislite da vam hipnoza može pomoći

3. Da li Vam se dešavalo da utonete u popodnevno dremanje

4. Da li možete da zamisite u daljini zvuk voza koji prolazi I njegovo pištanje!

5. Da li ste ikad putovali autom I uživali u razgovoru toliko da je vreme proletelo veoma brzo?

6. Da li možete noću da ustanete iz sna da bi ste popili malo vode I da odmah nastavite sa spavanjem?

7. Da li ste spremni da prihvatite nove ideje koje će izazvati promene kod Vas?

8. Da li ste nekad "odmarali svoje oči " ispred televizora zato što Vam je bilo toliko udobno da niste moglil da ustanete I odete u krevet?

9. Da li ste sposobni da meditirate ili da se molite?

10. Da sli ste nekad bili toliko uvučeni u tekst dobre knjige koju čitate da niste mogli da je ostavite?

11. Dok slušate omiljenu pesmu, da li možete da se setite gde ste bili , šta ste radili, ko ste vi tada bili kad ste je čuli po ptrvi put?

12. Da li ste nekad zaplakali ili ste se možda uplašeni dok ste gledali film

13. Da li ste nekad izgubili osećaj za vreme dok ste bili zaokupirani nečim zanimljivim?

14. Da li imate čvrst sistem uverenja?

15. Da li vam dodje da se naježite na pomisao da neko struže niktima po tabli?

16. da li osećate kako Vaša usta postaju vlažna na pomisao da grizete sočan, žut kiseo limun, koji curi na sve strane?

17. Da li st nekad spontano otišli da kupite kesicu vrućih "kokica" (SIC) , zato što ste neposredno pre toga osetili njihov prijatan miris?

18. Da li imate živu maštu?

 

Test-Da li je hipnoza za Vas?

 

Ako ste na 50% pitanja odgovorili sa DA... ČESTITAM!

 

Za Vas je definitivno hipnoza pravi izbor!

 

- - -

 

a evo i pomenuta gospođa beočanin

 

http://www.youtube.com/watch?v=Vl8FfG82Gek

 

ima i sa muzikom

 

http://www.youtube.com/watch?v=LAmXr3f2_8I

Edited by Berliner

Share this post


Link to post
Share on other sites

kratak prikaz tehnika hipnoterapije iz autoritativne enciklopedije psihologije

 

/uvodne i osnovne tehnike (sugestija)/

TECHNIQUES OF HYPNOTHERAPY Suggestions administered to a hypnotized patient seem to be more potent than those given to an unhypnotized individual (Cheek & LeCron, 1968; Edelstein, 1981; Kroger, 1977; Meares, 1961; Watkins, 1982). Accordingly, an "induction" and some type of "deepening" usually precedes actual therapy. Hypnotic "trance" is not either/or but lies on a continuum rangingfrom hypnoidal relaxation to "deep" states of involvement. Although many patients make favorable response to suggestions when lightly hypnotized, for best results it is usually considered wise to induce as deep a state as possible before beginning treatment. The techniques of hypnotic induction are many, but most include suggestions of relaxation, monotonous stimulation, involvement in fantasy, activation of unconscious motives, and initiation of regressive behavior (Erickson, Rossi, & Rossi, 1976; Gardner & Olness, 1981; E. R. Hilgard, 1965). The therapeutic suggestions are administered following an induction. These may be "planted" in many ways. A simple, direct command by an authoritative therapist might be: "When I count up to five you will be wide awake. Your headache will be gone." A more persuasive practitioner might say: "You can visualize the tight, distended blood vessels in your head which are causing your migraine. Notice now that they are gradually relaxing. They become soft and flaccid, and as the blood goes to the lower reaches of your body your legs and abdomen feel warm." An indirect suggestion (of which Erickson was a master) might be as follows: "Please do not go into a deep hypnotic sleep until you are comfortably seated here in this big chair." The skill of the hypnotherapist inheres in an ability to phrase suggestions in line with the motivational needs, both conscious and unconscious, of the patient. Suggestions may be simple and direct or complex, such as the use of dissociation in a case of obstetrical delivery: "Imagine yourself sitting in that easy chair across the room and watch that woman over there having a baby. You will see how happy she is, and you will suffer no discomfort." Suggestions may be timed for immediate effect or aimed at gradual improvement posthypnotically: "During the next few weeks you will notice how much stronger you are becoming. You will have increasing confidence in your doctors. The world will become a better place in which to live as your depression lightens." Suggestions may also be made contingent upon certain behaviors: "Each time you feel a desire to light a cigarette, the thought will come to mind that you can wait a while. Then, when you put the pack of cigarettes back in your pocket without taking one, you will experience a bright, rosy glow."

 

/hipnoterapija u užem smislu/

COMPLEX TECHNIQUES OF HYPNOTHERAPY (HYPNOANALYSIS) Sometimes the supportive and directive methods of suggestive hypnotherapy are insufficient to resolve a condition (Schneck, 1965; Watkins, 1982; Wolberg, 1945). Unconscious conflicts continue to maintain the symptom, and deeper methods of personality intervention are required. The practitioner then turns to hypnoanalytic procedures. An interview conducted under a hypnotic state is usually richer in details than one in the conscious state. Even though all the "memories" secured under hypermnesia or regression may not be completely veridical, they usually represent significant and meaningful data to the hypno- analyst. The hypnoanalyst may play a role—perhaps the patient's mother, brother, or playmate—to elicit a cor rsation more revealing of the individual's true attitudes and conflicts. Differences between what is reported under hypnosis (where criticality is lower) and what is said outside may be quite significant. The patient may be "regressed" back to some previous age level (such as first grade) and asked to relive the feelings, experiences, relationships, and traumatic events of that day. Controversy exists among researchers as to the extent that such memories are correct and accurate for the regressed age. Relived emotional experiences (abreactions) are induced by regressing the patient back to traumatic episodes and then having the patient experience them to the point of physical and emotional exhaustion (Nichols & Zax, 1977; Watkins, 1949; Watkins & Watkins, 1978). Under hypnosis patients often report dreams apparently forgotten in the conscious state. They also offer more details to dreams only minimally remembered consciously. Apparently, they can be induced to redream the fantasy and test out various symbols: "Can you see the tall man in the dark suit about whom you dreamed? Go up to him and ask his name." Dreams can be initiated under hypnosis: "Tonight you may have a dream relating to how successful this treatment will be." Such experiences are in line with the findings of Josephine Hilgard (1979) that hypnotizability is significantly related to the ability to fantasize. Dissociation may be specifically used to construct a "revealing defense," hence to place distance between an unacceptable impulse and an overt response; "Your right hand is becoming numb and paralyzed. It has no feeling. Look at it and notice that it is no longer connected to your wrist. It floats in space. It is like another, outside person. I will ask it questions, and it can answer in its own way. Hand, what does George (the patient) really think of his older brother?" Such a technique can be combined with fantasy. The patient is induced to imagine she is in a schoolroom sitting at her desk. "The hand" is questioned. If it shows resistance at revealing some unacceptable thought, the patient is told that "the hand" will write a single letter and follow this with letters from a word which are scrambled. In this way "the hand" can indirectly reveal something which the patient has repressed and concealed from herself. The patient, accordingly, is not personally responsible for what emerges. Such techniques need to be followed by "working through" and ego integration just as in other analytic therapies, if the individual is to achieve genuine insight and behavioral change. The same transference reactions which characterize other analytic therapies appear during hypnoanalysis, often earlier and stronger, and the hypnoanalyst must be prepared to deal with these constructively, as does the competent psychoanalyst. Hypnoanalytic ego-state therapy is a recent therapeutic approach based upon the finding that dissociation is not an either/or but lies on a continuum, the true multiple personality representing only the extreme of the continuum (Watkins & Watkins, 1981). Ego states are covert patterns of behavior and experience which under hypnosis act like separate personality identities or unconscious multiple personalities. They do not appear overtly and spontaneously as in true multiple personalities, but are activated only under hypnosis. However, internal conflict between them may induce anxiety, neurotic symptoms, or maladaptive behaviors. They are characterized by an organization of elements around some common principle and are separated from one another by boundaries which are more or less permeable. They appear to be the same or similar to E. R. Hilgard's "hidden observer" phenomenon (1977). Under hypnosis the therapist activates each state separately and studies its origins, needs, feelings, and relationships with other such states and with the entire personality. A kind of internal diplomacy is then practiced which is like group or family therapy, except that the "family" of ego states exist within a single person. Internal communication, compromises, and reconciliations between warring states bring greater personality reintegration. Hypnotherapy does not supplant any of the other psychotherapies, but by its ability to potentiate suggestions, create or undo dissociations, initiate fantasies, stimulate memories, and induce relivings it offers therapists (psychoanalytic, behavioral, cognitive, and humanistic) greater flexibility in achieving treatment goals.

 

dimone, kao sto sam rekao, holivudski klise i frojdovska posla

 

dimone dimone

 

vidi sta si me terao da radim, jel ti nije zao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...