Jump to content

Psihoterapija


WoS

Recommended Posts

Argument - reci religioznom psihoterapeutu poput Jerotića da si bezbožnik i odmah će ti postaviti dijagnozu.

A kad i kome se to desilo? Mozes li navesti neki primer ili dokaz toga? ili je to samo tvoje misljenje?

Osim toga, spomenuo si hriscanstvo, a ne Jerotica. Dakle, opet, argumenti?

 

Taj čovek 'ladno izjednačava razvoj ličnosti sa "oboženjem".

Meni to nije poznato. Odakle ti to? Care to share with us?

 

Edit: Jerotic dovodi u vezu individuaciju sa pojmom "obozenja", ali to je, na svoj nacin, radio i Jung (terminologiju na stranu). A kad bi Jerotic, kao sto kazes, izjednacavao razvoj licnosti sa "obozenjem" (opet terminologiju na stranu), ne bi bio psihoterapeut, vec diletant. Sto, naravno, nije slucaj. A i psihoterapija i hriscanstvo se bave psihom, s tom razlikom sto psihoterapija iskustveno zaostaje nekih 1900 godina... Pa ti prosudi sam, to jest, ako se ne plasis krsta.

Edited by Doom
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i psihoterapija i hriscanstvo se bave psihom, s tom razlikom sto psihoterapija iskustveno zaostaje nekih 1900 godina... Pa ti prosudi sam, to jest, ako se ne plasis krsta.

takođe, hrišćanstvo se pomalo bavilo i postankom čoveka ali su "1900 godina iskustveno zaostale" nauke ipak na boljem putu... evolucija i tako to...

 

 

 

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smatram da je psihologija previse slaba stvar i da je psihijatrija delotvornija mozda zbog toga jer osobe koje znam a imaju laksih a i neke tezih problema su inteligentne pa im nije pomagala psihoterapija,naprotiv im je odmagala.

 

Imam druga koji vec nekoliko godina ide na psihoterapiju ali mu ni malo ne pomaze a ni neki laksi lekovi,mislim da je problem u tome koliko je nego tvrdoglav i koliko moze da se otvori.Recimo ovaj moj drug ocigledno nece to uraditi makar za zivota pa ce ga muciti isti problemi i samo ce mu se manije povecavati dok ga ne hospitalizuju zanavek.

 

Zakljucak:ljudksa psiha je kucka.

 

P.S.Tezak problem su i nase bolnice,bio sam u lazi lazarevic(ne kao pacijent vec u poseti) i mogu reci da nisam video nista uzasnije sto se tice uslova u zivotu,verujem da su zatvori za ubice na dozivotnoj robiji u boljem stanju.Nasa drzava cim se neko razboli na taj nacin ga baci tamo,zakljuca i baci kljuc,a to i radi porodica u vecini slucajeva.Ljudi su govna.

Edited by Djilas Picka
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, to mi je peti psihijatar(usputni, pregled za dom) napisala u izvestaju. "Anksiozna i subdepresivna", tacnije...

Jesi li probala seks? Meni je u vise navrata pomogao....

 

uf, ovaj nisam pogledao godishte u profilu. ovo samo ako s' punoletna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjače je kad psihijatar ima svog psihijatra, pogotovo kad se ispostavi da je on mnogo teži slučaj od svojih pacijenata. Je li gledao neko onu seriju sa Mikijem Manojlovićem što je išla na TV Fox? Tu možete videti dosta poučnih stvari, pa da nikad ne odete kod psihijatra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najjače je kad psihijatar ima svog psihijatra, pogotovo kad se ispostavi da je on mnogo teži slučaj od svojih pacijenata. Je li gledao neko onu seriju sa Mikijem Manojlovićem što je išla na TV Fox? Tu možete videti dosta poučnih stvari, pa da nikad ne odete kod psihijatra.

Potpuno se slazem. Isto tako tokom gledanja CSI-a sam naucio puuuuno o forenzicarskom poslu. I u Gray's anatomy - toliko korisnih stvari o hirurgiji da mi se cini da bih sutra mogao da operishem zapaljenje slepog creva.

 

A tek iz Smallville-a koliko sam mnogo nauchio o super-herojima.

 

 

 

mamlaz....

Edited by matatrtaDкајнд
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno se slazem. Isto tako tokom gledanja CSI-a sam naucio puuuuno o forenzicarskom poslu. I u Gray's anatomy - toliko korisnih stvari o hirurgiji da mi se cini da bih sutra mogao da operishem zapaljenje slepog creva.

 

A tek iz Smallville-a koliko sam mnogo nauchio o super-herojima.

 

 

 

mamlaz....

 

Sve se plašim da si gledao seriju. Ti beše živiš u Gruziji, Kazahstanu, pizdi materinoj? Kad budeš odgledao seriju, onda komentariši, umesto na meni da iskaljuješ frustracije zbog toga što si trbuhom za kruhom otišao u pizdu materinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti si stvarno puno nauchio iz te serije. Vidish kako si me vech izpshihoanalizirao.

Bravo, kure babino.

 

Znash, onako najiskrenije, voleo bih da se preselim kod tebe. Diznilend mi se uvek chinio kao super mesto za zhivot.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se ukrste prihijatrija i hrišćanstvo, zla se kombinacija dbija. Ne hvala.

 

Zavisi od toga na koji nacin se upotrebi. Nisam od onih koji su privrzeni crkvi, ali mislim da filozofija hriscanstva ima dobrih ideja.

 

Jesi li probala seks? Meni je u vise navrata pomogao....

 

uf, ovaj nisam pogledao godishte u profilu. ovo samo ako s' punoletna...

 

Punoletna. Ali, ja sam fina devojka, i cekam na pravu ljubav svog zivota. Mozda je ovo dokaz da nisam normalna...

 

Najjače je kad psihijatar ima svog psihijatra, pogotovo kad se ispostavi da je on mnogo teži slučaj od svojih pacijenata. Je li gledao neko onu seriju sa Mikijem Manojlovićem što je išla na TV Fox? Tu možete videti dosta poučnih stvari, pa da nikad ne odete kod psihijatra.

 

Gledala, ali bilo je samo cetvoro pacijenata+psihijatar-peti pacijent, koja je verovatnoca da mozes da se identifikujes sa nekim od tih slucajeva? Jeste dobra serija, ali nije bas da mozes sve da naucis iz nje. Eventualno da stvoris unutrasnjeg psihijatra, sa likom Mikija Manojlovica, pa da u razgovoru s njim(odnosno samim sobom) dodjes do necega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punoletna. Ali, ja sam fina devojka, i cekam na pravu ljubav svog zivota. Mozda je ovo dokaz da nisam normalna...

Mozda i nije. Pre dokaz da si staromodna i brines o zdravlju svojih organa za razmnozavanje.

Ja bih se vrlo rado ponudio da vidim da li ulazim bar u prvi krug kvalifikacija ali sam vec u okov...ovaj, nasao sam ljubav svog zhivota.

 

Probaj s mojim fejk nalogom, In The Flesh-om...mozda on ima vremena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

btw,Hisara,sto znaci subdepresivna? Previse depresivna da bi to ispoljila?

 

Iskreno, nemam pojma. :D Ona je pisala izvestaj, a kad sam ga procitala bilo mi je samo bitno da pise "apsolutna indikacija za dom. Moze u kolektivni smestaj".

 

Pa ti si stvarno puno nauchio iz te serije. Vidish kako si me vech izpshihoanalizirao.

Bravo, kure babino.

 

Znash, onako najiskrenije, voleo bih da se preselim kod tebe. Diznilend mi se uvek chinio kao super mesto za zhivot.

 

Gde vas dvojca zivite...? Na kojoj planeti? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i nije. Pre dokaz da si staromodna i brines o zdravlju svojih organa za razmnozavanje.

Ja bih se vrlo rado ponudio da vidim da li ulazim bar u prvi krug kvalifikacija ali sam vec u okov...ovaj, nasao sam ljubav svog zhivota.

 

Probaj s mojim fejk nalogom, In The Flesh-om...mozda on ima vremena.

 

??? Staromodna ne, prosto, imam trip, moj cale bi verovatno rekao da je to zato sto sam Rak, pod uticajem Meseca i tako to... :)

Mozda i ima neceg u toj astrologiji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledala, ali bilo je samo cetvoro pacijenata+psihijatar-peti pacijent, koja je verovatnoca da mozes da se identifikujes sa nekim od tih slucajeva? Jeste dobra serija, ali nije bas da mozes sve da naucis iz nje. Eventualno da stvoris unutrasnjeg psihijatra, sa likom Mikija Manojlovica, pa da u razgovoru s njim(odnosno samim sobom) dodjes do necega.

 

Ne treba ti da se identifikuješ s nekim, već da provališ da je taj psihijatar koga glumi Miki slika i prilika mnogih psihijatara. Na kraju se ispostavilo da on nikome nije pomogao, a najmanje sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi od toga na koji nacin se upotrebi. Nisam od onih koji su privrzeni crkvi, ali mislim da filozofija hriscanstva ima dobrih ideja.

 

Punoletna. Ali, ja sam fina devojka, i cekam na pravu ljubav svog zivota. Mozda je ovo dokaz da nisam normalna...

 

??? Staromodna ne, prosto, imam trip, moj cale bi verovatno rekao da je to zato sto sam Rak, pod uticajem Meseca i tako to... :)

Mozda i ima neceg u toj astrologiji...

 

:facepalm:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba ti da se identifikuješ s nekim, već da provališ da je taj psihijatar koga glumi Miki slika i prilika mnogih psihijatara. Na kraju se ispostavilo da on nikome nije pomogao, a najmanje sebi.

Hmmm...

Na skali od nijednog do nula, koliko pshijatara poznajesh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec ste otvorili i yum psiho-savetovaliste :)...takodje imam odbojan stav prema ljudima iz te struke jer sam se nagledao "kompleksasa" koji ni sami sebi ne mogu pomoci, doduse, ne kroz licno isukstvo, ovim ne zelim da kazem da nema dobrih vec da je velika verovatnoca da ce neko naici na 3 losa i zbuniti sebe jos vise ili krenuti sa pogresnom terapijom lekovima...sa druge strane u vise prilika sam se uverio kako je ljudski um krhka stvar i gde je razgovor sa strucnjakom na vreme mogao da spasi mnogo toga, tako da se nikako ne moze posmatrati crno i belo...vise prakse na studijama psihologije, blagovremeno uvodjenje inovacija i savremenih teorija, kontrola, licence, da nam princ bude miran xd

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...