Jump to content

Maiden Crew


agaston

Recommended Posts

mensa boj, nisam ja ni rekao da je "žestoko, kompleksno, teško i zahtevno za slušanje" dobra muzika niti obrnuto, već samo da mejdni nisu "žestoko, kompleksno, teško i zahtevno za slušanje" pa je zato njihova muzika odlično štivo za ulazak u tu priču... uopšte ne pokušavam da pričam o tome šta je dobro a šta loše... sad, to što se neki nikad ne maknu dalje od početka i izrastu u prave male "radikale od mJetala" (trne kopirajt), mejdni i ništa drugo, to je jedna sasvim druga priča... 

 

ti, kao slušalac IM-a definitivno ne bi trebalo da budeš uvređen izjavom da su "mejdeni za početnike" (kako god shvatio tu izjavu)  jer ti to jesi... otkrio si mJetala sa 27 godina i proživljavaš fazu koja se obično proživi nešto ranije... 

 

@zojdberg

ne slušam bljack metal, moj avatar je sprdanje sa bljackom i bljackerima... 

Edited by johnnyzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakvi ste smaraci...  pustite ljude da sviraju bre. Bolje da sviraju maidene nego da ne sviraju nista, ili da sviraju Cecu.

 

Preslusao sma par klipova, ok zvucite, smao malo vokal da poradi na interpretaciji i bice super. Ima ok boju i visinu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pustite ljude da sviraju sta vole, kome se to dopada, neka prati rad, ide na svirku, stagod, a kome se ne svidja, imate ostatak foruma i milion drugih tema.

 

Gledam i druge teme, jel vama MAIDEN CREW toliko inspirativan da se na njemu "jašete"... hhahahahahaha... Svako radi šta voli. Svako sluša šta mu prija.

 

Samo još jednu stvar bih vas zamolio da mi objasnite - ako se vama više sviđa Messhuggah, zašto ne pustite nas ostale da slušamo ono što se nama sviđa, a bez da nas vređate nazivajući nas početnicima? To što je nešto "žestoko, kompleksno, teško i zahtevno za slušanje", ne mora da znači da je dobra muzika, i obrnuto.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mensa boj, nisam ja ni rekao da je "žestoko, kompleksno, teško i zahtevno za slušanje" dobra muzika niti obrnuto, već samo da mejdni nisu "žestoko, kompleksno, teško i zahtevno za slušanje" pa je zato njihova muzika odlično štivo za ulazak u tu priču... uopšte ne pokušavam da pričam o tome šta je dobro a šta loše... sad, to što se neki nikad ne maknu dalje od početka i izrastu u prave male "radikale od mJetala" (trne kopirajt), mejdni i ništa drugo, to je jedna sasvim druga priča... 

A jedna sasvim bezvezna prica je ta da je Meshuggah zbog svoje kompleksnosti u svirci, i tehnickih izdrkavanja, nesto zrelije ili bitnije po ostatak svemira od Iron Maidena. Maideni su pocetak i kraj svega, Maideni ce se pustati unucima, nece Meshuggah, neces suzu pustiti nikada ni na jednu Meshuggah pesmu, jer je to drkanje kurca bez poente, i ok, i sam sviram 100 godina, i kontam da je to zajebano za odsvirati, i da ima smeka kad u klubu neki bend to cepa, pa onda krenu masovne sutke, i kao svima je ekstra... Ali gledano sa tacke muzicke vrednosti, to ima poentu koliko i fudbaler koji dribla najbolje na svetu, a ne zna go da da sa 5 metara udaljenosti.

 

I dosta je sa ovom pricom. Metal za pocetnike, sta i da jeste? Sta dokazujes time, da si nesto iznad nekoga?

 

Ajd zajebi tu raspravu, idi na temu koja ti odgovara, i ostavi ljude da sviraju sta vole. Nije svako za tehnicko proseravanje, nije svako za prog/death/black... neko je i za tri akorda, neki se loze i na "neko te ima" od Van Gogh (koja je btw genijalnije osmisljena od bilo kojih technical proseravanja)... STVAR UKUSA dakle.

 

Jel ok? Pustite sad ljude da najavljuju svoje svirke, pricaju o onome sto vole, nemate pravo da kritikujete to i ponizavate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti, kao slušalac IM-a definitivno ne bi trebalo da budeš uvređen izjavom da su "mejdeni za početnike" (kako god shvatio tu izjavu)  jer ti to jesi... otkrio si mJetala sa 27 godina i proživljavaš fazu koja se obično proživi nešto ranije... 

 

Očigledno si me pobrkao s nekim drugim, pošto ja sada imam 27 godina, a u metalu sam ipak malo duže nego što se kao takav predstavljam na internetu. Ali, ako već analiziraš faze koje ja proživljavam, odmah da ti kažem - ne, nisam baš sa Maidenima počeo da slušam metal, a i kad sam počeo da ih slušam trebalo mi je malo duže vremena da ih zavolim onoliko koliko ih sada volim. Pre metala, ja sam slušao rock i hard rock, na tome sam odrastao i mislim da je to i normalan razvitak, a ne kao današnji klinci koji odmah krenu sa nekim black ili folk metalom, a da prethodno ni Smoke on the Water nisu čuli, pa do 20-te ispadnu iz fazona. U nekoj ranijoj metal fazi, ja sam slušao dosta stvari koje nisu heavy (recimo Rammstein, HIM, System of a Down, Marilyn Manson, Children of Bodom...) i onda sam vremenom izgrađivao svoj ukus koji se sada temelji pre svega na heavy, speed, us power i melodic thrash zvuku, jer sam u tome prepoznao ono što mi najviše leži. Tu ima i velikih imena, kao što je Maiden, ali i totalnih underground bendova, kao što su Malteze ili Scanner, da ne pričam o bendovima koji nemaju tekstove na engleskom, već na ruskom, španskom, mađarskom... Tako da na mene nikako ne možeš da primeniš ocenu da sam ostao samo na Maidenima, a Messhuggah, Isis, Sun O))) i ostalu avangardu ne slušam, zato što jednostavno ne vidim poentu u muzici koju sviraju, niti se slažem da je ona naprednija od oldschool metal pravaca.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jedna sasvim bezvezna prica je ta da je Meshuggah zbog svoje kompleksnosti u svirci, i tehnickih izdrkavanja, nesto zrelije ili bitnije po ostatak svemira od Iron Maidena. Maideni su pocetak i kraj svega, Maideni ce se pustati unucima, nece Meshuggah, neces suzu pustiti nikada ni na jednu Meshuggah pesmu, jer je to drkanje kurca bez poente, i ok, i sam sviram 100 godina, i kontam da je to zajebano za odsvirati, i da ima smeka kad u klubu neki bend to cepa, pa onda krenu masovne sutke, i kao svima je ekstra... Ali gledano sa tacke muzicke vrednosti, to ima poentu koliko i fudbaler koji dribla najbolje na svetu, a ne zna go da da sa 5 metara udaljenosti.

 

I dosta je sa ovom pricom. Metal za pocetnike, sta i da jeste? Sta dokazujes time, da si nesto iznad nekoga?

 

Ajd zajebi tu raspravu, idi na temu koja ti odgovara, i ostavi ljude da sviraju sta vole. Nije svako za tehnicko proseravanje, nije svako za prog/death/black... neko je i za tri akorda, neki se loze i na "neko te ima" od Van Gogh (koja je btw genijalnije osmisljena od bilo kojih technical proseravanja)... STVAR UKUSA dakle.

 

Jel ok? Pustite sad ljude da najavljuju svoje svirke, pricaju o onome sto vole, nemate pravo da kritikujete to i ponizavate.

 

:pivopije:

Covjek je ovim postom sve objasnio i stavio tacku na i.

Nego, nisam gledao ove Maiden Crew, ali mi je pjevac poznat iz uzickog benda Smiler, koji takodje krajnje autenticno skidaju Maidene, pa eto jos jedne preporuke za one kojima nije problem gledati tribute bendove. Kontam da oni koji zaziru od dobrih IM tribute bendova i ne posjecuju ovu temu. Ili mozda grijesim?

Nebitno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dragi moji, IRON MAIDEN funovi,

MAIDEN CREW 17. aprila ima koncert u SKC, Living room. Sviramo sve i svašta! Punooo MAIDEN zvuka, zezanja i ostalih zavrzlama... ma svega po malo!

 

Vidimo se tamo!!!

 

Up the crew!!! :rockdevil:

Edited by agaston
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

cool, al cemu jos jedan plagijat, jos jedan jebeni tribjut?

 

i da ga je skinuo u potpunosti.. cemu?

 

"Josh jedan jebeni tribjut". Kao da ih ima 100. Ja bash i ne znam za te tolike tribjut bendove... Imash bendove koji sviraju sve i svashta, pa onda u toku jedne vecheri ubace i tri Mejden pesme (koje su uglavnom i iste - The Trooper, Fear of the dark...) i ta interpretacija nije nishta posebno... Ovaj tribjut je odlichan. Dovoljno je to shto su neki mislili da pevach peva na playback hehehe

Oni kojima je muka od tribjut bendova, neka ne dolaze na svirke i molim lepo. Prosto i jednostavno. Ali ne, uvek mora da se nadje neko ko ce da kenja na temi.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Josh jedan jebeni tribjut". Kao da ih ima 100. Ja bash i ne znam za te tolike tribjut bendove... Imash bendove koji sviraju sve i svashta, pa onda u toku jedne vecheri ubace i tri Mejden pesme (koje su uglavnom i iste - The Trooper,Fear of the dark...) i ta interpretacija nije nishta posebno... Ovaj tribjut je odlichan. Dovoljno je to shto su neki mislili da pevach peva na playback hehehe

Oni kojima je muka od tribjut bendova, neka ne dolaze na svirke i molim lepo. Prosto i jednostavno. Ali ne, uvek mora da se nadje neko ko ce da kenja na temi.

pa sta onda lupas ako ne znas

mogu da ti nabrojim 3 Mejden tribjuta (+ovaj cetvrti i svi su oni iz BG-a) i svi ISKLJUCIVO sviraju mejdene

tako da bijac pliz

 

 

a da zaboravih tribjut bendovi su sranje

jedino ako se sastave npr za jednu ili dve svirke dobri muzicari da skinu neki bend (koji nisu Mejdeni ili MEtalika) to mi je ok

Edited by Mita
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tacno,treba pustiti Maidene da odsviraju ono sto im je ostalo i da pocivaju u svojoj slavi,jebes tribute bendove,ne podrzavam uopste,ono sto podrzavam jeste to sto su clanovi verovatno diehard MAIDEN fanovi i to je za respect,begam sa teme....UP THE IRONS

Edited by BruceBruce
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sta onda lupas ako ne znas

mogu da ti nabrojim 3 Mejden tribjuta (+ovaj cetvrti i svi su oni iz BG-a) i svi ISKLJUCIVO sviraju mejdene

tako da bijac pliz

 

 

Brate, dzabe to shto oni postoje, ako imaju svirke jednom godishnje. Poshto Mejdene bash volim ishla bih na te svirke, tako da - znala bih za njih.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

I treba da imaju. Bolje da se svira nego bilo šta drugo. Pa šta bilo da se svira. Svaka muzika, kao i bend, ima svoju publiku. Na bendu je da je "privoli"

 

Sinoć je MAIDEN CREW SERBIA imao svoj dvočasovni solo nastup u SKCu. Bilo je odlično, i uveren sam da smo publiku koja je sinoć bila, kupili i za sledeći nastup.

 

Hvala svima koji su bili! A i koji nisu, da dodju naredni put! :rockdevil:

 

UP THE CREW pa se vidimo!!!

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa brate kako si to mogao da zaboraviš?!!!?!??! Breeeeee...

 

SETLIST sa 1. MAIDEN CREW SERBIA svirke

 

Aces High

2 minutes to midnight

Revelations

The prisoner

The trooper

The number of the beast

Deja-vu

Rime of the ancient mariner

Powerslave

Wratchild

Acacia Avenue

Alexander the great

Can I play with madness

Wasted years

Running free

Run to the hills

Iron Maiden

 

Moonchild

The evil that man do

Hallowed by thY name

 

 

UP THE CREW pa se vidimo sledeći put!!!

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...