Jump to content

2010.04.10. *SKC Livingroom, Beograd* Consecration (SRB) & Hesus Attor (HR)


Buddha

Recommended Posts

4474136537_114d731526_o.jpg

 

Dobra vest za sve ljubitelje bučne glazbe s Balkana! Riječki Hesus Attor i beogradski Consecration početkom aprila kreću na mini-turneju po Hrvatskoj i Srbiji u sklopu koje će promovisati svoja nova izdanja koja uskoro izlaze za zagrebački Geenger Records.

 

Novi album Consecrationa očekuje se u aprilu dok ce EP Hesus Attora izaći tokom maja ili juna. Iako dosta različiti po izražaju, ova dva izvrsna benda odličan su koncertni spoj jer oba u svom žanru predstavljaju najbolje što ovaj deo Evrope trenutno nudi. Stoga nikako nemojte propustiti vama najbliži koncert ove turneje, jer koliko god vas Hesus Attor razneli svojim matematičkim dadaizmom, toliko vas atmosferična psihodelija Consecrationa neće ni trenutka pustiti iz svog zagrljaja. Datumi svirki su sledeći:

 

03.04., klub Panta Rhei, Bačka Topola

04.04., klub CK13, Novi Sad

08.04., klub AKC Medika, Zagreb

09.04., klub Palach, Rijeka

10.04., klub SKC Livingroom, Beograd

 

Osim zajedničkih nastupa, svaki bend će održati i po jedan samostalan koncert, Hesus Attor u županji 02.04. (klub MKC županja), a Consecration u Kikindi 24.04. (klub Terrarossa).

 

 

Karte za beogradski koncert su već u pretprodaji u SKC Livingrumu po ceni od 300 dinara. Na ulazu će biti 400 dinara.

 

Na koncertu će se prodavati i majice, TS i LS (long sleeve), više informacija o tome prvom prilikom.

 

Ulaz na koncert u Backoj Topoli i Novom Sadu će biti po 200 dinara.

 

beogadski koncert @ facebook:

http://www.facebook.com/event.php?eid=106876502667230&ref=ts

 

 

 

ako neko želi da prosledi info negde na engleskom, može to slobodno da učini:

 

Good news for all fans of loud music from the Balkans! In early April Hesus Attor (Rijeka, Croatia) and Consecration (Belgrade, Serbia) are heading for mini-tour across these two countries to promote their new releases which are being published soon on Geenger Records from Zagreb (Croatia). Consecration's new album is due in April and Hesus Attor's EP is expected sometime in May/June. Although musically very different, these two remarkable bands make a great concert couple because both deliver the best this part of Europe has to offer in their respective genres so far. Make sure you don't miss the nearest concert of this tour because no matter how much Hesus Attor blows you away with their mathematical dadaism, Consecration will be there to pull you into their absorbent atmospheric psychedelia. The tour dates are as follows:

 

03.04. @ Panta Rhei, Bačka Topola (SRB)

04.04. @ CK13, Novi Sad (SRB)

08.04. @ AKC Medika, Zagreb (HR)

09.04. @ Palach, Rijeka (HR)

10.04. @ SKC Livingroom, Beograd (SRB)

 

Besides from sharing the stage, both bands will see separate appearances as well, Hesus Attor in Zupanja (HR) 02.04. @ MKC Zupanja, and Consecration in Kikinda (SRB) 24.04. @ Terrarossa.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa teme benda:

 

Jos vagamo oko cena ali mislim da ce majice biti 700 kinti a longsleeveovi 1000. I muske i zenske su i TS i LS. Racunajte tako otprilike a videcete vec na licu mesta u subotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo vas Hesus! Spermatozoidni bend sa vokalom sundjer boba i isto toliko inteligentnim textovima. A i ja sa njim sto sam ih uopste slusao!! Jeb'o onaj nintento alternative!! Toliko su me smorili da sam jedva i ostao na Conse. Vama svaka cast, odsvirali ste vrh!

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo vas Hesus! Spermatozoidni bend sa vokalom sundjer boba i isto toliko inteligentnim textovima. A i ja sa njim sto sam ih uopste slusao!! Jeb'o onaj nintento alternative!! Toliko su me smorili da sam jedva i ostao na Conse. Vama svaka cast, odsvirali ste vrh!

U potpunosti se slazem. Dodao bih jos da je zvuk bio malo preglasan za moj ukus (na granici bola), pa nisam mogao da se skroz opustim. Takodje smetala mi je ona pretjrano neizivljena publika pa sam stalno morao da sklanjam da ne bih dobio cizmu u glavu, u pitanju su neka "nova" lica, mozda likovi dosli iz Hrvatske ili ekipa novog basiste... U svakom slucaju dobro je bilo, ali sto se mene tice losije od njihovih prethodnih koncerata.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa novog basiste i sam novi basista su standardna publika consa vec godinama. Deo "neizivljenih" se dovukao chak iz Krushevca i Chachka i svaka im chast na cimanju. Lepo je videti zive ljude na metal koncertu, poshto su se isti pretvorili u groblja.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je living room dotako novo dno sa tocenim pivom od 0.33 za 120 dinara.

 

ne znam dal sam video ikad u zivotu tako nesto, da dobijem toceno pivo u casici za puding.

 

imao sam osecaj kao da me neko jebe u bulju kad su mi dali casu. suze u ocima, bas nekako smrt rokenrola u plasticnoj casi.

 

jos se ni ne sipa do kraja, neverica, dva puta cimnem i nema vise piva, ne da bog da te neko zakaci, ispada tekucina i ostalo ti jedan gutljaj.

 

tugica, neverica, stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo je videti zive ljude na metal koncertu, poshto su se isti pretvorili u groblja.

 

Tako nešto. Ja sam popizdeo na prve dve pesme jer su mi skroz polili pivom sve pedale, pa je lik legao na napajanje i isključio sve pedale, mislim da sam hteo da ga ubijem, ali brate, vredi! Jesmo bili svi mnogo umorni od prethodnih svirki, puta i da smo zbog toga imali manje energije, ali smo pokušali da ispratimo energiju publike i hvala vam puno za sve, pogotovo za ono skandiranje Rinaseka na kraju. Hvala i Hesusovcima za sve, super je prošla turneja sa njima, a i super su momci, ja sam bio umoran kao pas, ali su spavali kod mene 3 sata pa sam ih otpratio do SKCa oko 9, oni su oduševljeni Beogradom, po, evo već, treći put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lose sam se preracunao pa nisam uspeo da odgledam consecration do kraja, morao sam da zurim na bus. jbga :(.

 

Naravno kad sve kasni po 2 sata... Nemam ideju zashto!!!

To kashnjenje mi toliko ide na kurac da je to strashno!!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da je living room dotako novo dno sa tocenim pivom od 0.33 za 120 dinara.

 

ne znam dal sam video ikad u zivotu tako nesto, da dobijem toceno pivo u casici za puding.

 

imao sam osecaj kao da me neko jebe u bulju kad su mi dali casu. suze u ocima, bas nekako smrt rokenrola u plasticnoj casi.

 

jos se ni ne sipa do kraja, neverica, dva puta cimnem i nema vise piva, ne da bog da te neko zakaci, ispada tekucina i ostalo ti jedan gutljaj.

 

tugica, neverica, stvarno.

vaistinu

 

zaboravio si da kazes da ima sranje ukus(bar ovo toceno tamno)nekako mi je kiselkasto bilo?

 

 

 

svirka odlicna i hesus i consi, publika je zaista bila mozda isuvise zivahna na consima, mada nije ni to loshe, skroz su mi bile cudne metal svirke po bg-u, nidje sutke i sl., valjda je doslo vreme da se i to malo promeni :D

 

a sto se kasnjenja tice, jbg, bogradska publika je izgleda takva da ljudi uglavnom krenu polako da pristizu oko pola 11

Edited by Uruk Hai

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oba benda su bila na vrhuncu zadatka.

 

Publika je bila neočekivano živa za vreme Consecrationa, pogotovo ona divljanja na delovima svirke potpuno neptikladnim za to (koja su i imala drmanje mikrofona i sjebavanje pedala kao ishod).

 

Ko zna kako se zove pesma Hesus Attora sa onim japanskim motivima? Bila je četvrta ili peta po redu, čini mi se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko zna kako se zove pesma Hesus Attora sa onim japanskim motivima? Bila je četvrta ili peta po redu, čini mi se.

 

Senjorai, ta će da bude na njihovom novom EPu koji uskoro treba da izađe, meni je lično ta omiljena njihova stvar. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...