Jump to content

Vader


boske

Najbolji Vader album?  

17 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

4 hours ago, kuruz said:

a glasam za Revelations kao najbolji album, njega sam prvog čuo i baš ga volim

i meni Whisper bila prva koju sam čuo, na nekom disku uz Legacy magazin švapski onomad, i dan-danas mislim da mi ta stvar prva krene u glavi kad se spomene Vader 😄

tako da sam i Nergala tu čuo prvi put haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poslednje što sam ja slušao istinski je The Art of War EP, posle toga samo singlove kad izađu na jućubu. Tako da ide glas za Litany mada sve je to tu negde po kvalitetu ako se dobro sećam (Vader poslednji put bio u rotaciji pre 15 godina, mogao bih da provrtim malo stare stvari ili dajte preporuku za nešto dobro iz poslednjih 20 godina karijere).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre taj neki klasičan kasniji Vader zvuk, mada se njima nije drastično menjao zvuk od početka, najveća razlika je između prva dva albuma, tako da im samo prvi i zvuči oldskul. Taman posla da je od De Profundis neki death metal koji nije kako Bog nalaže, ali imaju neki svoj šmek i nikad ih nisam posmatrao kao oldskul bend, bar ne fazu nakon što su formirali taj svoj zvuk. Da li oldskul bend obrađuje Depeche Mode ???

Šalim se naravno, ta obrada kida.

Odlične su im obrade generalno, fantastično leži taj njihov zvuk npr onom vibrato rifu iz strofe Thin Lizzy - Angel of Death na primer. Fino me pukla Vader nostalgija, mogao bih da provrtim malo to sve opet.

Kad smo kod oldskula, kakav je kvlt Necrolust, pustih ga sad posle 100god, melje, neću da lažem da to što sam u međuvremenu pročitao Fenrizovu potvrdu inspirisanosti Darkthrona njime ne pojačava taineki kontekst pri slušanju i da ne pucaju fleševi, da ne kažem A Blejzovi, ali i bez toga je kidalica.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Poslušah ja Vader zaključno sa The Beast i nisam mogao da se nateram da pustim Impressions :haha:

Hteo sam celu diskografiju, ali ne znam da li ću ići dalje, život je kratak...

Što se tiče ovoga što sam poslušao, ovako bih poređao:

1. Black to the Blind / The Ultimate Incantation (dvoumim se izmedju ova dva za prvo mesto još uvek)

3. Litany

4. Revelations

5. De Profundis

6. The Beast

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...