Jump to content

Demofest 2010, Banja Luka


Apeiron

Recommended Posts

Uf, na neki nacin pravila jesu nedorecena trebali bi dodati: "i bendovi koji imaju ugovore sa bilo kojom izdavackom kucom..." ali nebi trebali vi sada da se pretjerano uzbudjujete je. ej, bez ljutnje. ako su vas izbacili sto niste demobend, onda na nekin nacin i imaju "djelimicno" pravo jer vi ipak vise niste "onaj pravi" demobend. na stranu to sto je nama neopisivo krivo sto necete biti, ali realno vi ste sada u njihovim ocima daleko od demobenda. nemojte bez potrebe da se sada smarate trazeci pravdu, jes igro rukom, nije igro rukom. Opusteno i vidimo se u BL uskoro na svirci nekoj. Iskreno, i bolje vam je da svirate full svirku kasnije za lovu nego 1 pjesmu sa vjerovatnocom 1:36 da cete mozda sljedecu noc zasvirati jos jednu. A ako ce vam izdati album englezi svakako onda kul jebga. Jedino sto se svi i najvise nadaju su te robne nagrade, zaprao lova za opremu. To je prava stvar, jebga.

 

Ja bih da sam na vasem mjestu fino slozio jedno pismo protesta iz tog ugla da to sto ste bili aktivniji i posveceniji muzici ne znaci da ste izasli iz problema demo benda. Sada fino sve napisite, al kulturno bez jebanja matere i emocija. I pozurite...

 

 

Metal!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu, svirka ce da se desi, festa ce da se desi, i to je to :meshuggah: DFK je vec video nekoliko fenomenalnih koncerata bendova nabijenijih distorzijama, dakle klub je prespreman, publika je uvezbana, alkohol ce biti hladan... nema da ne valja :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni samo nesto nije jasno, a to su ljudi koji su se toliko bunili, sto ovde, sto na sajtu demo festa, a to su ljudi iz bendova koji (naravno) nisu prosli. no, zna se ciji je to mentalitet. :)

 

i ovom prilikom pozdravljam nase veoma drage prijatelje iz benda tanker/monument i apeiron-a.

 

to samo bas ja i roga juce spominjali kako se u ovakvim situacijama pokaze ko je ko....

 

 

i da zavrsimo pricu oko ovoga, direktorica je ponudila da sviramo u dfk-u u avgustu, rekla je da ces nas zvati. pa, videcemo.. uzivajte!

 

a ovo je dogovoreno...treba smo vidjeti za date

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prošle godine je bilo više poznatijih imena koje su doveli organizatori, ove godine baš nešto žnj, ali dobro, s obzirom da je sve besplatno, odlično je, na kraju krajeva, većina će i ići da ispija pivske flaše i da se zeza s društvom, eventualno podrži neki, njemu žanrovski, odgovarajući bend.

 

Žalosno je to što su ove godine samo 2 metal benda, Kryn (HR) i Vandal (oni su, ja mislim, iz Kumanova)...

 

Uglavnom, ko dolazi, vidimo se tamo! :):rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, odlicne vesti na danasnjoj press konferenciji - naime, konacno je javno, pred velikim brojem pripadnika sedme sile (novinara, jelte), receno ono sto smo mi vec svi znali - kako je najvise prijavljenih bendova iz godine u godinu - iz heavy metal miljea! Dalje je direktorica festivala dodala da se od sledece godine planira komercijalni pristup festivalu (dakle, naplacivanje ulaza, sto i jeste red), ali i vise bina, tj. postoji mogucnost da metal (ili cvrsci gitarski zanrovi uopste) dobije svoju binu!

 

Za naredni Demofest pripreme krecu vec od septembra, ali o tom po tom, prvo da ispostujemo ovaj :meshuggah:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je napisao da je Kiril "Bregovic na elektronici"? Kakvo blacenje dobrog i postenog coveka.

Mozda jeste dobar i posten covek, ali ono od onoga sto Bregovic danas radi nije ni sekunde daleko. Truba je bila sveprisutna, kolo se igralo na sve strane... Izbaci elektroniku, rasta crnca potpuno suvisnog u onoj prici, i 100% Bregovic. Komentarisem naravno uzivo kako je bilo, kako je na albumima, ne znam.

Edited by Apeiron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

Nije stvarno bitno (za prosecnog citaoca ilustracija je adekvatna), samo poredjenje nije bas skroz umesno (Kiril je stvarno izvanredan muzicar, a na albumima nema znacajnijih live elemenata osim standardnih semplova i povremenih vokala) imajuci u vidu da je Kiril ozbiljan muzicar a Bregovic cisti soumen i nikakav umetnik. Naravno, u slucaju da ne delis moje misljenje o Bregovicu, ovaj komentar otpada.

 

Na stranu to, dobri opisi.. zao mi je sto sam propustio ovogodisnji DF (nadam se da je atmosfera bila jos bolja nego na prethodnom, posto je na prethodnom bila bolja nego 2008)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije stvarno bitno (za prosecnog citaoca ilustracija je adekvatna), samo poredjenje nije bas skroz umesno (Kiril je stvarno izvanredan muzicar, a na albumima nema znacajnijih live elemenata osim standardnih semplova i povremenih vokala) imajuci u vidu da je Kiril ozbiljan muzicar a Bregovic cisti soumen i nikakav umetnik. Naravno, u slucaju da ne delis moje misljenje o Bregovicu, ovaj komentar otpada.

 

Na stranu to, dobri opisi.. zao mi je sto sam propustio ovogodisnji DF (nadam se da je atmosfera bila jos bolja nego na prethodnom, posto je na prethodnom bila bolja nego 2008)

Da, vidim par stranica ranije da si pominjao da ces biti na festu, pa mi zato bilo cudno da li sam pogresio u proceni, ali posto nisi bio, veruj mi, bas je to ta prica bila. Bregovic na elektronici, sto ce reci - truba, violina, i semplovi. Bukvalno kao Guca 2020, recimo. Atmosfera super, naravno, u genima ovom nasem narodu je ta gnusna truba izgleda (ja ne volim, ali kontam da jeste za live atmosferu i skakanje).

 

A bila je cool atmosfera, sve je ok, iako je prosla godina vrhunac, sad je vec tesko bilo to nadmasiti jer su svi vec i ocekivali da ce biti dobro. Prosle godine zaista vrh, a i ovaj problem sa pivom na vecinu je negativno uticao. Bas su zajeb napravili sa tim velikim casama, a sipaju ti onda pola case, za 2,5 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...