Jump to content

The Southern Society


ElDiablo

Recommended Posts

Hvala!

 

ovde je odavno sve stalo, a pogotovo rock & metal, što se više okrenete inostranom tržištu to bolje - u svakom slučaju full respect!!!

 

za to smo delimično i mi krivi, jer uopšte ne postoji nikakva zajednica. naša rock/metal scena je jaka, ali podeljena. a tako uopšte ne možeš ništa da postigneš. ako se bendovi ne poštuju međusobno i nisu složni, onda svaki kreten može da nas jebe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!

 

 

 

za to smo delimično i mi krivi, jer uopšte ne postoji nikakva zajednica. naša rock/metal scena je jaka, ali podeljena. a tako uopšte ne možeš ništa da postigneš. ako se bendovi ne poštuju međusobno i nisu složni, onda svaki kreten može da nas jebe...

Kako lijepo rečeno. U svakom slučaju, veliki pozdravi i čestitke. Evo i za vas poziv da gostujete putem skypea u emisiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti, again! :mrgreen::red:

 

Kako lijepo rečeno. U svakom slučaju, veliki pozdravi i čestitke. Evo i za vas poziv da gostujete putem skypea u emisiji.

 

Hvala. I rado ćemo gostovati u emisiji, ako mi objasniš kako i kad... :pivopije::rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako koristiš Skype, samo u pretragu kontakata upišeš sasagrbic i naćićeš me. Onda snimimo razgovor i ja to pustim poslije u emisiji. Ako ne koristiš skype, nabaviš neko mikrofonče, odeš na skype.com skineš program, instaliraš ga, otvoriš nalog, pronađeš me i dalje je sve isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Super veče! Repriza na jesen! Hvala svima koji ste došli, a i onima koji nisu!... :mhihi:

29-og (nedelja) ista ekipa - Trigger i The Southern Society - u Route 66 (NS)!!! :red::meshuggah:

Edited by ElDiablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije. bili su Khargash, KYM Bandi plus kelneri, obezbeđenje, tonac i četiri zalutalih... sve u svemu, divno veče...

Trigger je - odlično - svirao nama, a mi njima... -)))... javna proba u Route 66... samo malo preskupa egzibicija za

naše uslove, jer prevoznik naplaćuje po "km" a ne po prodatih ulaznica... izgleda da od strane kluba niko nije organizovao/

najavljivao ovaj koncert. a ovo iskustvo je za sada poslednji metak u leđima mojeg entuzijazma... možda i ne treba svirati južnije...

za jesen ćemo sa grupom Trigger opet svirati ovde, u Subotici. jako dobar bend, super muzičari i - što je najvažnije - odlični ljudi.

nas u međuvremenu čekaju festivalali u Mađarskoj i u Sloveniji... horns up & ride! pride, respect & brotherhood!

Edited by ElDiablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 2 metra od Routea bio je neki rock fest dva dana za redom, bukvalno vas je zid delio. Dan ranije je svirao Ritam Nereda i još brdo bendova. U Routeu su par dana za redom bile svirke. Ja sam bio dan ranije i takođe je bilo polu prazno. Uobičajeno loš raspored, ili nema ništa ili se nagruva sve u par dana...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divno, prazno i mrtvo veče u Novom Sadu... Organizacija do jaja... :icon_ne::spava::udri::evil:

 

jebeš ga, nama se isto to jednom dogodilo baš u subotici, kad smo svirali mi i stratus, kobna greška je bila što smo svirali na neki verski praznik, ali da ubija entuzijazam - ubija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novosađani, naročito oni stariji, poznati su po velikoj dozi lokal-patriotizma, pa če milion puta gledati baš taj Ritam Nereda, a kad neki bend dolazi sa strane, zabole njih ko svira i šta svira. Nije im dosadno da po hiljaditi put slušaju jedne iste pesme, kako autorske, tako i obrade. Zato se, Tibore, ne nerviraj, moglo se tako nešto i očekivati, Rut je u poslednje vreme postao krš-klub koji će retko koji autorski bend ne napuniti, već sakupiti više od 50 ljudi.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O Novom Sadu sam vec toliko puta izlagao misljenje da sam vec sebe smorio, tako da ne bih ovaj put nista da komentarisem...

Hvala Tibore sto si me spomenuo! ;)

Vi ste bili neverovatno dobri, jedan od najprofesionalnijih nastupa koji sam gledao, i zato me ni ne cudi vasa pobeda u Budimpesti. :da:

Respect and support!

:pivopije:

 

Novosađani, naročito oni stariji, poznati su po velikoj dozi lokal-patriotizma, pa če milion puta gledati baš taj Ritam Nereda, a kad neki bend dolazi sa strane, zabole njih ko svira i šta svira. Nije im dosadno da po hiljaditi put slušaju jedne iste pesme, kako autorske, tako i obrade.

 

Hahahaha... Jos uvek zive u duhu 90-ih, s tim sto oni ne izlaze nigde vise, sede pred svojim kompjuterima i "ja cu uvek reci NE" domacoj sceni i podrsci... Uzas!

Edited by Khargash

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Hahahaha... Jos uvek zive u duhu 90-ih, s tim sto oni ne izlaze nigde vise, sede pred svojim kompjuterima i "ja cu uvek reci NE" domacoj sceni i podrsci... Uzas!

 

 

O da, prokleto tacno! Ja sam te veceri isla u CK, bilo je 50-tak ljudi, ali uglavnom mladja publika, koja je zaista za svaku pohvalu. Starijih nema ama bas nigde! Ne pamtim kada sam poslednji put videla te "stare" novosadske metalce na nekom koncertu, s obzirom da Ritam Nereda i slicne zanrove preferiram da izbegnem. JBG, mnogi tih 200 dinara preracunaju u 2 litra hmeljne tekucine i shvate da im se to vise isplati. Zalosno, ali istinito!

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo: hvala vam za vaše mišljenje. drago mi je da neko uopšte gleda ovaj naš topic... sem mene, narafski... ha ha ha

stvarno ste carevi i - ov kors - carice... :mhihi: ... okej, Khargash je Gospodar Tame... :pivopije:

drugo: svir'o dva benda. jedan iz Beograda, a drugi sa severa... :mhihi: ... možda ja pogrešno razmišljam, ali

ako znam da oko mog kluba ima festivala, onda neću zakazati svirku, naročito ne bendovima koji dolaze iz drugih gradova, osim

ako ne snosim rizik i na kraju - egzibicione - večeri isplatim minimum putne troškove, što se naravno nije desilo...

niko od vlasnika klubova neće nikakve odgovornosti... uvek bendovi rizikuju... i na kraju ispaštaju... ako kafana nema goste,

a kuhinja radi, kuvaru se plaća, kelneru se plaća, etc. samo muzičari puše... njima ne treba... pa oni nemaju baš nikakve troškove,

oni to rade jer su mazohisti... :mhihi: ... znači prelazim na dugmetara, ali sa distorzijom i sviraću turbo-narodno s' kurcem... :violent:

treće: pre skoro deset godina, živeo sam prilično dugo u Novom Sadu. jako sam voleo taj grad, jer bio je grad otvorenog i slobodnog duha (ili mi se samo tako činio)...

ne znam šta se menjalo, ali strefio me klasični deja vu: stojiš na susretu generacije i blejiš u ribu za koju si vene sek'o, a sad posle tri porođaja i muža kretena više liči na

komšinicu-vukodlaka od koga si kao dete vrišteći bežao, nego na ženu svog pubertetskog života... :udri:

i za kraj...

ne nerviram se zbog ovoga, nego jednostavno ne znam da posle takvog debakla vredi li u budućnosti uopšte/opet reskirati...

a to - naravno - važi i za druge bendove... inače ovo sa Triggerom je super kombinacija... i veoma mi je drago da smo imali priliku za zajedničku svirku...

:rockdevil:

p.s.

o da, i izvinjavam se zbog mojih pokušaja (neuspelih) reforma srpskog jezika i pravopisa... :mrgreen:

Edited by ElDiablo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ne nerviram se zbog ovoga, nego jednostavno ne znam da posle takvog debakla vredi li u budućnosti uopšte/opet reskirati...

a to - naravno - važi i za druge bendove... inače ovo sa Triggerom je super kombinacija... i veoma mi je drago da smo imali priliku za zajedničku svirku...

 

Mislim da ste bili samo na pogresnom mestu i u pogresno vreme...Nista drugo.

  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...