Jump to content

2010.07.08-11. *Petrovaradinska tvrdjava, Novi Sad* Exit festival


LazaGNR

Recommended Posts

sta da se objasnjava, skocio u publiku i umalo poljubio patos. to sa varvarima je ocigledno zajebancija na temu slike o srbima u zapadnim medijima kao divljacima, ja sam bar tako skapirao...

verovatno je gould dao ideju da se opeglaju narodnjaci, jer bio u srbiji milion puta i svidja mu se ovde. ako ovi seratori ne kapiraju zajebaciju, a ignorisu to sto su samo u srbiji odradili neku narodnu stvar onda bem li ga...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo smesni ovi sto se zale na pattona :)

 

kad je rekao "barbarians" to je rekao zato sto su dva celava morona blenula u njega dok im je govorio da ga podignu. naravno, on je to rekao pola iz zajebancije ali realno je bio pored nekih majmuna, i sto ne bi on to rekao? zato sto su platili kartu? ko ih jebe kad su tupavi i jedva srpski kapiraj a ne engleski.

 

A patton je daleko od glupog amerikanaca, blizi je italijanskom seljaku, jer tamo zivi godinama. :)

 

Zato je rock govno ovih dana, zato sto sve svima smeta, svi su picke, slusaju muziku koja ne ostavlja nikakav utisak. Muzika mora da provocira, da se pomeris malo sa mesta. Ako hoces da svi budu fini prema tebi idi u operu ne trebas nam na rock koncertima.

 

Zato i moraju da postoje likovi kao sto su Patton, kao sto je GG Allin nekad bio, kao sto je David iz Jesus Lizard, kao sto Devin Townsend proziva svoju publiku koliko su ruzni i bedni konstanto, kao sto Dillinger lomi koste svojoj publici i sece im face gitarama, to nam je i jedino ostalo da muzika ne postana totalno govno koja se zaboravi cim cujes i koncerti postanu nesto jos ne potrebnije.

 

Idete na jebeni pendulum dozivotno ako ne zelite vise provokacija u rock muzici, meni necete nedostajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

izgleda da sam se zajebo za ovo oko varvara, bice da je to reko dvojici bilmeza iz obezbedjenja. smarao je on mnogo vise obezbedjenje na szigetu, izabrao je nekog najkrupnijeg konja pa ga zajasio i ovaj ga nosio kroz masu na drugoj polovini midlife crisis...

Edited by djuk

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo smesni ovi sto se zale na pattona :)

 

kad je rekao "barbarians" to je rekao zato sto su dva celava morona blenula u njega dok im je govorio da ga podignu. naravno, on je to rekao pola iz zajebancije ali realno je bio pored nekih majmuna, i sto ne bi on to rekao? zato sto su platili kartu? ko ih jebe kad su tupavi i jedva srpski kapiraj a ne engleski.

 

A patton je daleko od glupog amerikanaca, blizi je italijanskom seljaku, jer tamo zivi godinama. :)

 

Zato je rock govno ovih dana, zato sto sve svima smeta, svi su picke, slusaju muziku koja ne ostavlja nikakav utisak. Muzika mora da provocira, da se pomeris malo sa mesta. Ako hoces da svi budu fini prema tebi idi u operu ne trebas nam na rock koncertima.

 

Zato i moraju da postoje likovi kao sto su Patton, kao sto je GG Allin nekad bio, kao sto je David iz Jesus Lizard, kao sto Devin Townsend proziva svoju publiku koliko su ruzni i bedni konstanto, kao sto Dillinger lomi koste svojoj publici i sece im face gitarama, to nam je i jedino ostalo da muzika ne postana totalno govno koja se zaboravi cim cujes i koncerti postanu nesto jos ne potrebnije.

 

Idete na jebeni pendulum dozivotno ako ne zelite vise provokacija u rock muzici, meni necete nedostajati.

 

U, jeee, sve si ih sad zajeb'o, pobiće se od muke.

 

 

Smatrati provokativnim psovanje i vređanje tokom koncerta ili to što će te neko lupiti gitarom po faci je na nivou infantilnog doživljaja muzike kakav imaju klinci koji se prže na Metal Hammer i Slipknot.

  • Upvote 4
  • Downvote 11

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jos pod utiskom.Gledao kasnije Cathedral,a kao da nisam bio tu,samo mi FNM u glavi...dosta ljudi je imalo taj problem. Jedan od najboljih koncerata koje sam gledao.

 

Bas sam sinoc pricao sa ljudima,fora sa njihovim koncertima je sto show nikad nece biti isti,odnosno ono sto Patton radi...sve je spontano i desava se samo na tom koncertu i nigde vise. Mislim,ono kad se penjao na kran kamere,sa mikrofonom u zubima,a pritom ne prestajuci da peva...sta reci. :D

 

Legende...epska noc!

 

Btw. ovaj video nije postavljan:

http://www.youtube.com/watch?v=Fs3z-k90ync

Edited by Defunctus

Share this post


Link to post
Share on other sites

U, jeee, sve si ih sad zajeb'o, pobiće se od muke.

 

 

Smatrati provokativnim psovanje i vređanje tokom koncerta ili to što će te neko lupiti gitarom po faci je na nivou infantilnog doživljaja muzike kakav imaju klinci koji se prže na Metal Hammer i Slipknot.

 

lol

 

a tvoj dozivljaj muzike je bas na nivou. Pendulum ti je vrhunski, bendovi kao nevermore i soilwork koji su kroz 10 godina sve gori su ti idalje "super" jer ne mozes nesto pametnije da kazes o sterilinim, dosadnim albumima sto izdaju, i toliko si naslusan egzotike da ti u recenzijama consecration i tibia spadaju u avantgardu.

 

negroid please.

 

nastavi da zivis u svom muzickom balonu, gde niko ne sme da te dira, sve ti smeta, gde si zadovoljan sto se na albumu "svaki instrument dobro cuje" ili "pesme nisu toliko lose" i pritom sve znas posto imas terabajt muzike koje nisi preslusao kako treba na hardu.

 

Nastavi da places sto ti je mike patton uvredio narod i sto nisi dobio ono "najbolji ste, najvise vas volim" sto mislis da si zasluzio zato sto si platio 40 evra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lol

 

a tvoj dozivljaj muzike je bas na nivou. Pendulum ti je vrhunski, bendovi kao nevermore i soilwork koji su kroz 10 godina sve gori su ti idalje "super" jer ne mozes nesto pametnije da kazes o sterilinim, dosadnim albumima sto izdaju, i toliko si naslusan egzotike da ti u recenzijama consecration i tibia spadaju u avantgardu.

 

 

Ti izgleda jednostavno ne možeš da pojmiš da nekome može da se dopadne i nešto što se tebi ne sviđa. Ja sam za sve albume koje si pomenuo naveo i argumentaciju (koliko god je smisleno navoditi argumentaciju za nešto što je pitanje ličnog ukusa), a to što ti sada izvlačiš neke stvari iz konteksta, to je tvoj problem. Consecration i Tibia u DOMAĆIM okvirima jesu egzotika, tako da ne znam da li si samo glup ili namerno izvrćeš priču, no dobro, ti već znaš koji ti je motiv, neću u to da ulazim.

 

 

nastavi da zivis u svom muzickom balonu, gde niko ne sme da te dira, sve ti smeta, gde si zadovoljan sto se na albumu "svaki instrument dobro cuje" ili "pesme nisu toliko lose" i pritom sve znas posto imas terabajt muzike koje nisi preslusao kako treba na hardu.

 

Nastavi da places sto ti je mike patton uvredio narod i sto nisi dobio ono "najbolji ste, najvise vas volim" sto mislis da si zasluzio zato sto si platio 40 evra.

 

A ovaj deo je već potpuno smešan, jer me za "narod" iskreno zabole kurac. Takođe ne mislim da sam za svoje pare uskraćen za bilo šta, a ti kad naučiš da tolerišeš i drugačija mišljenja i kada shvatiš da tvoje baljezgarije nisu jedine ispravne, onda ćeš ukapirati i da je sasvim legitimno i prirodno da čak i na račun benda koji voliš imaš i pokoju zamerku i da ne shvataš lično kritike iznete na Pattonov ili bilo čiji drugi račun :smile:

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti izgleda jednostavno ne možeš da pojmiš da nekome može da se dopadne i nešto što se tebi ne sviđa. Ja sam za sve albume koje si pomenuo naveo i argumentaciju (koliko god je smisleno navoditi argumentaciju za nešto što je pitanje ličnog ukusa), a to što ti sada izvlačiš neke stvari iz konteksta, to je tvoj problem. Consecration i Tibia u DOMAĆIM okvirima jesu egzotika, tako da ne znam da li si samo glup ili namerno izvrćeš priču, no dobro, ti već znaš koji ti je motiv, neću u to da ulazim.

 

 

 

A ovaj deo je već potpuno smešan, jer me za "narod" iskreno zabole kurac. Takođe ne mislim da sam za svoje pare uskraćen za bilo šta, a ti kad naučiš da tolerišeš i drugačija mišljenja i kada shvatiš da tvoje baljezgarije nisu jedine ispravne, onda ćeš ukapirati i da je sasvim legitimno i prirodno da čak i na račun benda koji voliš imaš i pokoju zamerku i da ne shvataš lično kritike iznete na Pattonov ili bilo čiji drugi račun :smile:

 

 

sefe, ja nemam nista protiv tebe, meni samo smeta cinjenica da ti sta god volis ili ne volis, nikad ne dajes konkretan razlog iza toga .

 

Ja mogu bukvalno satima da pricam zasto ne volim novi Nevermore i sta je to kod starijih albuma sto mi se toliko svidja. Ti samo kazes "svidja mi se," "nije najbolje ali nije ni lose," sto me izuzetno nervira jer ne mogu da skapiram po kojoj osnovi izjavljujes to. Reci volim ovakvu i ovakvu produkciju, volim ovako pevanje, ovake aranzmane, pa da razumem.

 

valjda forum sluzi da se prica o muzici, a ne da se kaze "ovo je dobro i ovo nije" sto su 90 posto tvojih postova.

 

Mike Patton je saban, zakljucak. Ja sam ti bar rekao zasto mislim da nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno,ja mogu da se zakunem da Mike nije uvredio nijednog fana FNM bilo kakvom jucherashnjom izjavom po bilo kom osnovu ...

 

To shto su se neki veliki srbi nashli uvredjeni njihov je problem,koji kurac dolaze uopshte na ovakve "nekulturne" svirke ...

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Azal

 

Ja sam vrlo jasno napisao šta mi se ne dopada u Pattonovom nastupu, ako si čitao prethodne postove mogao si to da vidiš.

 

Ako kažem da su Speedovi vokali na novom Soilworku mnogo raznolikiji nego ranije, da su dobre clean deonice, da malo više eksperimentiše sa tehnikama, da su melodeath momenti na novom albumu sveži (valjda ne moram u sitna crevca da seciram aranžmane da bi ti to prihvatio kao valjan argument?), valjda je to dovoljno, zar ne? I nemoj onda da pričaš kako, recimo, nisam pričao o "pevanju" i sličnim stvarima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je zbun kako to da te je Patton razocarao kad je on uvek takav. on se super zabavlja i to je svima najvaznije valjda... njemu sigurno u svakom slucaju.

 

imas gomilu klipova po yt u poslednjih godinu dana kako je krenuo reunion, uvek napravi nesto novo na svakom nastupu... ocekivao sam kod nas nesto, ali ni u ludilu nisam ocekivao dva izvodjenja srpske narodne pesme, 2-3 silaska u publiku (obicno bude jedan), izvodjenje nekoga na binu (to nikad nije radio)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Buddha

 

Samo da razjasnimo nešto, mene ni Patton ni FNM nisu RAZOČARALI. Šta god on uradio na sceni, no big deal about that, video sam dovoljno budalaština na koncertima da me takve stvari više ne fasciniraju. Samo sam ovde (uz još nekoliko ljudi) izneo sitne zamerke, a onda se javila Rulja Onih U Čiju Se Svetinju Pattona Ne Sme Dirati i napravila od toga frku :smile: Ne znam otkad to na bilo kojoj temi na forumu ne smeju da se iznose negativni utisci.

Edited by Sha
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno meni je falio ovakav koncert na kome se nesto desava i nije svaki potez i pokret isplaniran. Sta reci na Ajde Jano i sve ostalo. Koliko ja znam on bas voli da maltretira kamermane a kako je besan bio onaj sto gura kamernama ispred bine :haha: Publika je bas slabasna bila iako nisam nisam uopste fan FNM mislim da je bio zanimljiv koncert i da je otpevao sve kako treba.

 

Na kraju slab EXIT, kao sto sam vec rekao meni najgori dosad u svakom pogledu.

Edited by Svart

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ovo citam cini mi se kao da ste gledali Shining sa sve Kvarforth-om koliki se hejt baca na coveka, a ne FNM.

 

Generalno, ne slusam FNM niti me je briga preterano za celu ovu pricu ali po ovome sto sam video na tv-u i tube-u otkinuli su. Ali lici mi to na ovaj nas mentalitet - ono, covek ti i narodnu pesmu obradi, baca se u publiku, izvodi ljude na binu, zajebava... i onda odvali nesto iz zajebancije, masa to ne skapira i odmah je govno najgore. Izgleda da je ipak bio u pravu, iako se zajebavao.

  • Upvote 11
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, ne slusam FNM niti me je briga preterano za celu ovu pricu ali po ovome sto sam video na tv-u i tube-u otkinuli su. Ali lici mi to na ovaj nas mentalitet - ono, covek ti i narodnu pesmu obradi, baca se u publiku, izvodi ljude na binu, zajebava... i onda odvali nesto iz zajebancije, masa to ne skapira i odmah je govno najgore. Izgleda da je ipak bio u pravu, iako se zajebavao.

Tačno tako. Eo gledam snimke i jedem muda što nisam otišao. Klasičan nešablonski nastup koji publika nije znala da cijeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ovo citam cini mi se kao da ste gledali Shining sa sve Kvarforth-om koliki se hejt baca na coveka, a ne FNM.

 

Generalno, ne slusam FNM niti me je briga preterano za celu ovu pricu ali po ovome sto sam video na tv-u i tube-u otkinuli su. Ali lici mi to na ovaj nas mentalitet - ono, covek ti i narodnu pesmu obradi, baca se u publiku, izvodi ljude na binu, zajebava... i onda odvali nesto iz zajebancije, masa to ne skapira i odmah je govno najgore. Izgleda da je ipak bio u pravu, iako se zajebavao.

 

Jedini koji je nesto pametno rekao u vezi FNM nastupa. +1

Share this post


Link to post
Share on other sites

upravo to.

 

ko nije skapirao onaj barbarians momenat stvarno ne kontam.

 

i ono kad je isprozivao lika u mejden majici, sad ce verovatno svi mejdenovci da se naljute jer nisu skapirali foru :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...