Jump to content

2010.07.08-11. *Petrovaradinska tvrdjava, Novi Sad* Exit festival


LazaGNR

Recommended Posts

Pendulum je imao jako dobar zvuk ali su toliko nescenicni likovi i prozirni muzicari da je to katastrofalno. Nekreativno do bola, samo onaj glupi dnb ritam i pederski vokali. Nista spektakularno. Smorili su posle 5 pesama. Jedini highlight je bio kad su svirali Prodigy cover.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebo me bog kad nisam otishao da vidim fnm. -.-

 

niko da kazhe neshto za pendulum i chemical?

 

Jebo oba, utisak prvog je izbledeo cim je FNM krenuo, a Chemical mi je bio a la Krizikova fontana - pustanje zike uz light show koji prati sve to.

Edited by Simadin

Share this post


Link to post
Share on other sites

svirali su Cuckoo for Kaka, moja omiljena FNM stvar, i sto je najvaznije, nisu svirali mrtvu Digging the Grave, sto su bedni DJevi u rock klubovima i cover bandovi zauvek upropastili za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jebo me bog kad nisam otishao da vidim fnm. -.-

 

niko da kazhe neshto za pendulum i chemical?

 

Pendulum ok, masa je basa uzivala, bar oni oko mene. Jedino sto je meni to bilo previse tiho! Ja volim glasnije.:haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, ne slusam FNM niti me je briga preterano za celu ovu pricu ali po ovome sto sam video na tv-u i tube-u otkinuli su. Ali lici mi to na ovaj nas mentalitet - ono, covek ti i narodnu pesmu obradi, baca se u publiku, izvodi ljude na binu, zajebava... i onda odvali nesto iz zajebancije, masa to ne skapira i odmah je govno najgore. Izgleda da je ipak bio u pravu, iako se zajebavao.

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je bio koncert. A ovo cimanje oko tog prozivanja je stvarno smešno, kao da je to Patton prvi put uradio. Stvarno je bio koncert za pamćenje, žalosno što je bilo možda 50% ljudi koji su došli baš zbog FNM-a i pevali njihove pesme. Oko mene je bilo bar 4-5 ljudi koji su čekali CB i komentarisali kako čekaju iste, a gledali FNM iz pozeraja. Znali samo Easy. Nuff said.

Share this post


Link to post
Share on other sites

, ali činjenica je da je publika jadna.

zato sto ta publika ne slusa to...dosli da vide nesto...procitali u programu,pa da navrate...90 posto mase je doslo da vidi ,pa da prica posle...izmedju ostalog i ja...ne bih ja ni isao,vec kud svi,tu i trne...mislim,ono...nema potrebe ni hejtovati patona,niti ga dizati u visine...nit je on bog,vrhunac urbanosti,odrastanje u muzickom smislu kao sto neki zele da ga predstave...takodje nije ni govno...on je meni zanimljiv lik...gledao sam njegove projekte...sve sama zeza...i to mi se svidja...nije nesto zbog muzike...

 

 

To nije istina,i ne mozes globalizovati stvari.Na koncertima na kojima sam ja bio publika je apsolutno uvek bila fenomenalna.A ovaj konkretan koncert mozda vise govori o bendu nego o publici.

 

na ritmu nereda bilo odlicno...gledao sam ih milion puta i uvek je dobro...

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest TužneUši

zato sto ta publika ne slusa to...dosli da vide nesto...procitali u programu,pa da navrate...90 posto mase je doslo da vidi ,pa da prica posle...izmedju ostalog i ja...ne bih ja ni isao,vec kud svi,tu i trne...mislim,ono...nema potrebe ni hejtovati patona,niti ga dizati u visine...nit je on bog,vrhunac urbanosti,odrastanje u muzickom smislu kao sto neki zele da ga predstave...takodje nije ni govno...on je meni zanimljiv lik...gledao sam njegove projekte...sve sama zeza...i to mi se svidja...nije nesto zbog muzike...

 

gubis kvalifikaciju da ista pricas o patton-u ako posle toga hvalis ritam nereda

 

patton je bog. understand.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moz' ga ubijeeeeeeees, ne moz' ga ubijeeeeeeeeeeeees...

 

Mike jebeni Patton. Najveca budaletina koju sam imao prilike da gledam uzivo. Jebe majke kako peva, jebe majke kol'ko je lud i nepredvidiv kao performe. Medalja njemu i celom bendu. Dobro izgledaju uglavnom, samo mi Puffy smesan, zadrzao isti imidz ko pre 15-20 godina, samo sto kao da su ga posuli brasnom xD Billy kraljina se potrudio sa rakijom i malo srpskog... Bend, zvuk, i tako te smicalice, nemam nikak'e proklete zamerke. Same goes sa listu. Bas onako kako treba kada sviras po prvi put na nekoj teritoriji. Sve sami hit do hita. Samo smo ostali bez eventualnog drugog encore-a kojiim je cest, verovatno malo zbog finala, verovatno i zbog ono zezanja sa kolom i sl. Znaci, ko se smorio alal' mu kurac, mora da me nauci.

Hajlajtsi...za mene, Agresiva, Kriza, Neprijatelji, Cuckoo! Kako jebeno dobra stvar live! A i start je bio prejeben, FOON+LOS :rockdevil:

 

Hvala im i sto su me nas 2h sata izvukli iz ludila exita i maltene me naterali da se osetim kao da sam na FNM solo svirci. Gledas bend i uzivas i zaboravljas gde si. Haos. OK, bilo je par trenutaka 'otreznjenja', onaj momenat sa bacanjem u publiku gde ne kapiraju da treba da ga nose bio blamirajuc'. "You fucking barbarians!" kralj, lepo nam i rekao :D Cudo ga doduse neko nije lincovao tada, haha. Publika oko mene nyah uglavnom, bila neka 2-3, i to stranca cini mi se, oko mene sto su znali pesme, ostatak je prepoznao epic i easy i to je to rekao bih, ne znam pozadi kako bese...

 

Epic koncert vredan svakog truda i pare.

 

....

 

Na Cathedral se jedva dovukoh, prvo prolazenje kor main, pa dok sam znao gde sam jebeno kada sam izasao iz guzve...i ulecem na explosive bas na 2-3. minut "Funeral Of Dreams". Whew. Dobra svirka, samo sto je meni pola nastupa Engleza bio FNM u glavi xD

 

Lista bese ovako:

 

Funeral Of Dreams (verovatno i intro pre toga)

Enter The Worms

Cosmic Funeral

Carnival Bizarre

Casket Chasers

North Berwick With Trials

Casket Chasers

Ride

 

Hopkins

 

Dakle, krace nego sto sam mislio :/ I nije bilo Blastera :/ Kapiram da dobismo "Ride" umesto toga, pa 'ajde i oprosteno onda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Omatorio si, kurvo.

 

Ahah, 3 sata spavanja sinoc, boli me sve od vrata do malica na nozi, razumi me xD

 

A citam sad komentare sa prethodnih stranica, definitivno nisam jedini koji je gledao Cathedral a imao jos Pattona u glavi :haha:

 

Nadmeni glupi Amer? Sedi dole, jedan. Najveći šoumen ikada, i kada ti neko priredi takav šou ima pravo da bude nadmen koliko god hoće. I treba da bude nadmen, ali glup nikako nije. Pre će biti da je srpska publika glupa, čovek radi stejdždajving, a papani bleje u nebo i čekaju pomračenje meseca.

 

Harsh and to the point. My man.

 

Nastavi da places sto ti je mike patton uvredio narod i sto nisi dobio ono "najbolji ste, najvise vas volim" sto mislis da si zasluzio zato sto si platio 40 evra.

 

I "See you next time" :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja videla crookerse,koji su bili,onako,sta znam,nekako mi je mnogo bolji album. ondak,hudson mohawke koji je pokidao,samo sto je u sredini seta pustao neke nedefinisane zvukove,koji su mi ubili usne kanale :S gud gajze nisam kako valja ni pogledala :S

onda,drugi dan nish' pametno,pa treci dan jebeno klaxonsi i royksopp. klaxonsi preodlicni,oduvali su,stvarno,divni,nasmejani i energicni. royksopp je bio magican,samo cu to reci,zaljubljena sam u njih.

i poslednji dan crystal castles. ko to nije video,neka se pokrije usima. pokazali su sta je energija i nastup. alice je radila kolutove unazad na bini,skakala po bubnjevima,skakala po publici,predobro,svaka cast

sto se mene tice,place mi se sto je exit gotov :( ocu joooos

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad nisam umro sinoc.

 

ne znam kako imam glas jos uvek.

takodje. :da:

vidim nahvaliste cathedral, sad mi jos vise krivo sto i njih ne pogledah.. ali gledao sam samo kako da izvucem zivu glavu nakon fnm-a iz one dzungle.

inace pendulum je za mene golo govno da prostite na izrazu. divim se ljudima koji ono smece slusaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pendulum je razvalio. Röyksopp su apsolutno divni, kontakt sa publikom je sjajan, skroz su simpatični, pritom su se svi oduševili.

 

O Placebu mogu napisati mnogo, samo ću reći da me je setlista iznenadila, jer su svirali neke stvari koje inače ne sviraju, a i svi živi su znali tekstove pesama, što je prilično pohvalno za našu publiku. Jedina zamerka - previše pesama sa novog albuma.

 

 

 

Pored ovih moram pohvaliti Die Antwoord, koji su me prijatno iznenadili, iako nikad ne bih pomislila da će mi se svideti nešto što ima veze sa hip-hopom xD Nastup im je bio stvarno fenomenalan. Onda, Kultur Shock - isto prijatno iznenađenje, uspeli su da fantastično uklope tradicionalnu balkansku muziku sa rockom :D

Mika je isto bio super, scenski nastup i odnos sa publikom su za desetku. Ja sam znala jednu jedinu pesmu, a verovatno mi nikad ne bi palo na pamet da ga slušam kod kuće, a opet mi je bilo sjajno.

 

Krivo mi je što sam odgledala samo poslednje 2 pesme benda Miike Snow, nadam se da ću ih videti ponovo nekad.

 

 

 

Žao mi je što Guettu nisam uopšte gledala, jer se Dance areni nije moglo prići koliko je ljudi bilo.

 

 

 

Što se tiče naših, moram pohvaliti Tamerlan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, ja sam imao trip da se samo meni dopao nastup. Patton legenda, iako sem FNM ja znam samo njegov Tomahawk projekat. :pivopije:

 

edit: Klaxons su bili stvarno odlicni

Edited by stormtrooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

mnogo smesni ovi sto se zale na pattona :)

 

kad je rekao "barbarians" to je rekao zato sto su dva celava morona blenula u njega dok im je govorio da ga podignu. naravno, on je to rekao pola iz zajebancije ali realno je bio pored nekih majmuna, i sto ne bi on to rekao? zato sto su platili kartu? ko ih jebe kad su tupavi i jedva srpski kapiraj a ne engleski.

 

A patton je daleko od glupog amerikanaca, blizi je italijanskom seljaku, jer tamo zivi godinama. :)

 

Zato je rock govno ovih dana, zato sto sve svima smeta, svi su picke, slusaju muziku koja ne ostavlja nikakav utisak. Muzika mora da provocira, da se pomeris malo sa mesta. Ako hoces da svi budu fini prema tebi idi u operu ne trebas nam na rock koncertima.

 

Zato i moraju da postoje likovi kao sto su Patton, kao sto je GG Allin nekad bio, kao sto je David iz Jesus Lizard, kao sto Devin Townsend proziva svoju publiku koliko su ruzni i bedni konstanto, kao sto Dillinger lomi koste svojoj publici i sece im face gitarama, to nam je i jedino ostalo da muzika ne postana totalno govno koja se zaboravi cim cujes i koncerti postanu nesto jos ne potrebnije.

 

Idete na jebeni pendulum dozivotno ako ne zelite vise provokacija u rock muzici, meni necete nedostajati.

ovo je najistinitiji post ikada igde.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...