Jump to content

2010.08.18-22. *Usce, Beograd* Belgrade Beer Fest


Srlandand

Recommended Posts

Legende- jebote koliko volim tu grupu! Bilo je sjajno slusati ih. Aerodrom solidan, nisam se bas guzvao u publici, Bora i Blaza objasnili neke stvari! SARS mi je bio kul, iako ne volim tu vrstu muzike.

 

Veceras na RATM tribjut i Bajagu, a voleo bih da cujem i Pankrti.

 

Jos samo kad govna ne bi dolazila da se biju na festivalu i u sutkama, super bi bilo.

 

EDIT: E da, ima li negde Pilsner cesko pivo, nigde ga nisam video...?

Edited by Srlandand

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čorba i Blaža su objasnili, za vreme SARS-a sam blejao sa strane. Došao da slušam ziku, naleteo na silne drugare koje ne videh neko vreme, tako da sam se u svakom slučaju dobro proveo. Pivo ne mogu da podnesem, tako da mi je bilo otkriće kada sam izvalio Ruski kvas. :rockdevil:

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogme, ja probah i neke strane krševe. Izgleda da i stranci ošljare kada je u pitanju domaće tržište. Pio sam neko francusko koje je strašno loše i neko crveno, ne znam čije je, isto loše. Bavarsko crno i neko nemačko nefiltrirano su moji favoriti za sada. I Paulaner, naravno.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je zato sto svi prave jedno pivo za domace trziste i skroz drugo (sranje) za izvoz. Inace, ulaz 3 je NAJMANJE naguzvan, 1 i 2 su smrt. Sto se tice zike, Ana objasnila, ostali tu i tamo, za izuzetkom prvog dana posle brejkera, kao da je Tesa bio glavni i odgovorni, uuuuuuuuuuuuuzasno :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve zavisi kad dođeš na ulaz, juče je recimo oko devet bilo baš malo ljudi na prvom ulazu, bukvalno samo ušetaš. Najveća gužva je od pola jedanaest, tada je smrt na svim ulazima. A što se piva tiče, mislim da ću do kraja da se držim tamnog Nikšićkog i eventualno degustiram još neko od onih voćnih.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pio sam neko francusko koje je strašno loše i neko crveno, ne znam čije je, isto loše.

Francusko pivo... sledeći put misli. :haha: Od Francuza samo vino, zna se da nemaju veze sa pivom. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

e stvarno Kelti su POKIDALI

jeste da ih slusam po 46906890680936829682 put i uvek je ista lista ali uvek se odusevim kada ih slusam :D

a i imam neku ogromnu masnaju na nozi od sutke,stvarno su bile brutalne :rockdevil::rockdevil::rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sidarta - sviranje kurcu, sanšajn - kako mrzim te "jo nigga madafaka" fore :puke:, YU Grupa - zbog njih smo i došli, zajedno otpevali "našu" himnu i tako to, sve posle toga je bilo čisto mučenje :da: ortodoks i keltes mi deluje kao majmunska muzika i naravno aca seltik se proserava u onaj mikrofon za sve pare, stvarno mi nisu jasni ljudi koji ovo mogu da slušaju :uhoh: ni do pola nisam izdržao (čak i sa onolike udaljensoti) i naravno zapalio doma.....

od piva sam probao crveno nemačko, neko tamno češko, paulaner, neko nemaško jugend nešto nemam pojma i još nešto, sve u svemu izmešao sam ih tako da se i ne sećam šta sam sve probao :haha: a kad sam video koliko naplaćuju za one malečke pljeskavice - to je bio definitivni kraj bir festa za mene, kakav lopovluk :puke:

  • Upvote 1
  • Downvote 6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Francusko pivo... sledeći put misli. :haha: Od Francuza samo vino, zna se da nemaju veze sa pivom. ;)

 

Ne, ne, ne odbacujem ništa apriori :bigblue: Tako sam bio skeptičan i prema Gojiri kad sam čuo odakle su, a onda sam pustio album i odlepio :smile: A to pivo sam isprobao kad sam već bio isprobao skoro sva ostala, pa je ovo bilo malo iživljavanje :bigblue:

 

Elem, ovako je meni bilo sinoć:

 

Da ne beše Slovenaca, mi na ovogodišnjem Beer Festu ne bismo čuli poštene gitare i distorzije. Siddharta je nešto što je određeni broj ljudi čekao s velikim nestrpljenjem i upravo je ta ekipa popunila prve redove sinoć. A Slovenci sjajni. Možda malo progresivnija set lista nego što sam očekivao, nisu pucali na suve hitove, već su u sat vremena zgurali i nešto komplikovanije pesme. Slagao bih ako bih rekao da je ovo bio najbolji nastup na ovogodišnjem B. Festu, ali je svakako bio jedan od upečatljivijih.

 

Sunshine standardni, nekome dobri, meni krš pa krš, neke stvari se jednostavno ne menjaju i to je to. Onaj majmun što najavljuje bendove 'ladno ih je najavio kao bend "koji nas je devedesetih odbranio od kiča i šunda". E, ako nas je Sunshine branio od šunda, onda bolji nismo mogli ni da ispadnemo. Oni su Sinani Sakići srpskog hip-hopa, samoproklamovane mesije gengsta estetike na srpski način, što mu dođe jednako pogubno kao kada Ivan Gavrilović pokuša da imitira 2 Unlimited. Isto govno, samo drugo pakovanje.

 

Yu grupa...nije to moja šoljica čaja, ali mi je taj nastup strašno prijao. Lepo mi simpatično to što sviraju već četrdeset godina a i dalje to rade sa dignitetom o kakvom većina njihovih generacijskih takmaca može samo da sanja. Sigurno nikada neću pustiti njihovu muziku čak ni na YouTubeu, ali me Pustinja svojim sexy i pomalo lascivnim tekstom oduševi svaki put kada je čujem.

 

Ortodox Celts su dojadili i bogu i narodu. Kapiram ja organizatore, dobro ide prodaja piva dok srpski kelti gruvaju, al' što je mnogo, mnogo je. Ne može ni jedan jedini jebeni Beer Fest da prođe bez njih. Neka ih onda privežu, bre, za onaj spomenik tamo, pa nek' pasu do sledeće godine, bezveze da se cimaju da odlaze sa Ušća pa da se dogodine opet vraćaju.

 

Luisa nisam gled'o, hvala nebesima, jebote, to ne bih preživeo. Mogli bi posle samo da me umotaju u one njegove 'aljine i da me daju Vuku Bojoviću da nahrani neku sitnu stoku u Vrtu dobre nade. Luis mi inače jednako ide na kurac koliko i Zvonko Bogdan i pokojni Šaban Bajramović, Bog da mu dušu 'prosti, ono, likovi koje bi u nekim normalnim okolnostima gotivila moja baba, al' su na neki volšeban način promovisani kao muzika za mlade te se sad svi nešto lože na ta sranja. To je jedna od retkih stvari koje zameram Exit ekipi, oni su to zakuvali.

 

Aj pa tako. Sutra Van Gogh i Dejan Cukić. Čisti ziceri.

Edited by Sha
  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sidartu sam tek načuo, sad mi krivo. :D

Sanšajn... prvi sam ih put slušao i, iako sam znao da ne zvuče ni blizu kao na onom live-u, razočarao se. Ajd što je gitarista go kurac i što bane smara između svake pesme, sam izbor pesama je mogao biti bolji (jbte, hteli su da završe nastup bez "iza horizonta")

ostalo je sve bilo, više-manje, očekivano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siddharta pokidali, Sunshine bili kul, za ostalo me boleo kurac. Sam Beer fest svinjac najobicniji, Dani piva su karneval u Riu za ovo.

 

Nemoj zezati, ovo je festival, dani piva su obican vasar ;).

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veceras je dobro sto pre 11 ne moram da dolazi, s obzirom da je Van Gog (fuck yeah) u 11:15 i sat i po svira sto je odlicno. Sinoc je bilo kul, Sansajn mi se nije svideo nastup, iako sam ih slusao pre 6-7 godine, YU Grupa odlicna, ali je guzva u ovom delu ispred bine gde smo bili bila neopisiva :S Naravno, kad smo se iskakali i izigrali i izasli iz guzve a mrzelo me da se vracam posle opet nazad. Nekoliko drugara otislo tacno ispred bine za Keltse, samo vidim vracaju se pred sam kraj, jednom masnica preko celog chela, drugi krvav sav sa ranom na bradi, treci mokar kao da je tek izasao iz vode i ceo od prasine, cetvrtom pocepana majica... xD Kaze "uleteli skinsi, ugazise nas" 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...