Jump to content

Raymond E Feist- Rift War Saga


painkiller666

Recommended Posts

Kupila sam Silverthrone na srpskom i jedva chekam da ga prochitam! Bas pre neki dan sam zavrshila Charobnjak majstor i odushevila se knjigom!!! Chak sam se i rasplakala kad se zavrshilo!!! Nisam inache znala da su i u okviru serijala knjige potpuno odvojene, mogu se posmatrati kako zasebne celine! Eniwejz, poenta je da sam odushevljena knjigom i sad skupljam pare za Darkness at Sethanon (to ce biti jedina na engleskom)! icon_cry.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja procitao prvi dan kad je izasla...Zaraza ziva,ma Feist je zaista dobar!Izgleda da cu i ja nastaviti na Engleskom,abnormalno me mrzi da cekam prevod.Inace,meni su prevodi dosta zanimljiviji ,jer ih citam na jeziku kojim razmisljam.Taj tvoj ortak je sigurno ofrljoke citao,jer u svakoj knjizi i kod svakog pisca sve rase su detaljno opisane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja procitao prvi dan kad je izasla...Zaraza ziva,ma Feist je zaista dobar!Izgleda da cu i ja nastaviti na Engleskom,abnormalno me mrzi da cekam prevod.Inace,meni su prevodi dosta zanimljiviji ,jer ih citam na jeziku kojim razmisljam.Taj tvoj ortak je sigurno ofrljoke citao,jer u svakoj knjizi i kod svakog pisca sve rase su detaljno opisane...

Mmmmm,pa sam naziv vilenjak je dovoljan da te zbuni od starta....i ne pishe ti u knjizi:vilenjaci - takva i takva bica , orkovi - takva i takva bica....josh uvek mi je bolje da citam na engleskom....zato shto razmishljam onako kako je pisac zeleo da razmishljam,ponovicu u prevodu moze dosta da se izgubi.

 

A Silverthorne je meni u pocetku bio malo smoreniji...ali side story Pug te odrzava dok ne postane interesantno i sa ostalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak pise.Ako mislis konkretno na Tolkina ,on zaista daje detaljan opis vilenjaka kao rase.Ja sam citao na srpskom i nije mi palo na pamet nista slicno kao tvom drugu(a citao sam prije filma,da ne bude neke zabune)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma prevod ili original, ne mogu ni jednom ni u drugom da napishu neshto shto nije! Tachno se zna, vilenjaci (ili ti elfovi) su nizi od ljudi i to ti je to oko 5 do 5 1/2 ft. I iskreno krajnje sam se zachudila kada sam prochitala opis elven queen, visoka kao lord Borik koji vazi za vishe ljude u Kraljevstvu. To je malo nemoguce!!! Al dobro. Sad, ja ne znam ni jednu humanoidnu rasu koja je visoka 30 cm (oko 1 ft.), chak su i halflings oko 3 ft-a!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...

Ovako shegrt i majstor su zapravo jedna velika knjiga Magician (mada je moguce da ih je nekada bilo dve,aprentice i wizard npr.) i da prica prati iste likove,zapravo sve knjige su vezane za njih,a  ovako ti ide hronoloshki:

Riftwar Saga:

1.)Magician

2.)Silverthorne

3.)Darkness at Sethanon

Krondor:Betrayal

Krondor:Assasins

Krondor:Tear of gods

Prince of Blood i King's bucaneer (nisam ih procitao tako da ne znam koja je prva)

Serpentwar Saga:

1.)Shadow of a Dark Queen

2.)Rise of a Merchant Prince

3.)Rage of a Demon King

4.)Shards of a Broken Crown

 

E sad sa Janny Wurts je napisao triologiju Empire koja je ispresecana sa Riftwar sagom,tako da ne znam gde ovo da ti stavim,mozda nije loshe da procitash prvo Riftwar sagu,pa onda Empire triologiju,pa da nastaish hronoloshki.

 

Jedino Magican,tj. Shegrt i Majstor postoje na srpskom,ove ostale su na engleskom...a lik od koga sam ja uzimao da citam ih je nabavio u IPS-u...

Izasle su jos i :

1. Talon of the Silverhawk

2. King of Foxes

3. Exile's Return

4. Flight of the Nighthawks, a septembra izlazi Into a Dark Realm

Prve dve su mnogo slabe, treca nije losa, a cetvrtu nisam citao.

Edited by Ashen Shugar

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Da stvarno..P.s. Upravo sam zavrsio i citanje drugog serijala Serpentwar ..Znaci keva...ali mi je Rift Malo bolji...Pogotovu Valherui itd...stvarno dobro.

.P.s. jedno pitanje za sve obazavaoce Fajsta..Sta mislite kolike su sanse da se napravi film Rift war..???TO BI BILO GODIKE<<UNSTOPABLE>> HOLY SHIT>>><(*_*)>

Edited by Exilion

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...