Jump to content

Raymond E Feist- Rift War Saga


painkiller666

Recommended Posts

cini mi se da ova tema nije bila...

pa da vas cujem...sta mislite o ovom delu

ja mislim da je fenomenalno biggrin.gifa:

sada sam zavrsio sa Apprentice...samo jos da nabavim drugi deo Master...

pa da vas cujem... :|

 

ZAVRSIO SAM RIFT WAR SAGA PA DA CUJEM MISLJENJE O CELOJ PRICI :? :?

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK...

os da cujesh kakva je reci cu ti biggrin.gifa:

Pa ovako ......

During the war smile.gif

salim se..

to je knjiga o svetu midkemija u kome zive , ljudi vilenjaci patuljci i gomila klasicnih tolikin stvorova....e vidish.. tu ima neka knezevina u kojoj je mali decki (na pocetku knjige) Pug koji je pred danom kada postaju od decaka muskarci...znaci na taj dan ih biraju stariji ljudi da im budu segrti ili apprentice...e njega bira madjionicar Kulgan da mu bude segrt...e sad sve to lepo sljaka sve je qul dok se ne pojave vanzemaljci koji pokusavaju da osvoje njihovu planetu...e sada ovo je mnogo uprosteno ali to je kostur price...a knjiga je veruj mi fenomenalna biggrin.gifa:

veruj mi ako volis knjige tog tipa neces se prevariti biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiest je definitivno bolji od Tolkiena! Originalan, realistican, pise odlicne i dramaticne price.

 

Covek opisuje Midkemiu kroz veliko vremensko razdoblje. Prve knjige su o Tomas-u i Pug-u, pa onda o James-u i William-u. Taj serijal se zove Riftwars Saga. Onda ide Serpentwars Saga kada ovi nekada glavni likove prelaze u pozadinu a glavni postaju Eric i Rupert.

 

U Riftwars neki likovi stvaraju procep koji vodi u drugi svet i ljudi sa tog sveta napadaju Midkemiju.(necu da otkrivam vise zbog onih koji nisu procitali). Fiest je sa nekom zenom(poznatija, ali ne mogu da se setim kako se zove) napisao i romane o tom svetu.

 

Kasnije su izasle igre Betrayal at Krondor i Return to Krondor po kojima je fiest napisao Krondor serijal(The Betrayal, The Assassination i The Tear of Gods).

 

Preporucujem ga svim ljubiteljima realisticne i dramaticne fantazije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moram grave da prokomentarisem ovu izjavu

realisticne fantazije :? :? :? :? :?

ne bi reko da je bash realisticna....

al ok :|

nego jel imas sve to nabrojano na engleskom ????

ako imas R. F. Magician: Master bio bi zahvalan da mi dash biggrin.gifa:

ali samo ako imas na engleskom....

i cuti o ostalim delima !!! nisam ih citao

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vidish.. tu ima neka knezevina u kojoj je mali decki (na pocetku knjige) Pug koji je pred danom kada postaju od decaka muskarci...znaci na taj dan ih biraju stariji ljudi da im budu segrti ili apprentice...e njega bira madjionicar Kulgan da mu bude segrt...

 

to me podseca na Morta i na Let Zmajeva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

BTW, pogledaj svetove kao sto su Forgotten Realm i bice ti jasno sta mislim kad kazem da je Midkemia realisticna.

 

Mislim, u Forgotten Realms nema sanse da se Drizzit-u nesto desi, a kod Fiest-a nikad nisi siguran. Uz to, mocnih carobnjaka i magicnih predmeta ima mnogo manje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 years later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
Fiest je sa nekom zenom(poznatija, ali ne mogu da se setim kako se zove) napisao i romane o tom svetu.

Pročitao sam prve dvije koje su prevedene.Prvom prilikom nabavljam dalja izdanja na engleskom.Knjiga me je fascinirala!!!

A usput ta riba koja je pisala sa njim je njegova žena!!!A ime sam zaboravio , nebitno, knjiga je perfektna icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pročitao sam prve dvije koje su prevedene.Prvom prilikom nabavljam dalja izdanja na engleskom.Knjiga me je fascinirala!!!

A usput ta riba koja je pisala sa njim je njegova žena!!!A ime sam zaboravio , nebitno, knjiga je perfektna icon_da.gif

Raymond E. Feist i Janny Wurts su napisali Empire triologiju koja se bavi Kelewanom. Prati Maru iz kuce Akoma kroz tri knjige: Daughter Of The Empire, Servant Of The Empire i Mistress Of The Empire. Knjige su zaista fantasticne. Posebno mi se svidja to sto postoje neki dogadjaji is Riftwar sage opisani iz drugog ugla(npr. Pug-ov bes u koloseumu).

 

BTW: Je si li siguran da je to prevedeno?

Edited by tepsha

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Procitao sam sve od Raymond E. Feista(ukljucujuci triologiju Empire),sem Prince of Blood i King's Bucaneer.

UBEDLJIVO NAJBOLJI FANTASY PISAC!!!!!

Tolkin je napisao Silmarilion,LOTR,Hobita,cela tri dela koja valjaju (i brdo slabijih koja su crap) ,dok ovaj covek bar 10 (+ 3 sa Jaynry Weirst) dela koja su cista genijalnost!!!

Najsmorenija knjiga mi je cetvrta knjiga Serpentwar Sage,mozda zato shto su mi nedostajali ***** i ****** i ****** pa cak i ***** of *******....a mozda zato shto je dosta provaljena,i dosta me smorila...mozda i zato shto je knjiga koja prakticno zavrshava pricu.Mada je gotivan detalj kada Tomas izadje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A recite mi ova dva dela koja su prevedena dakle shegrt i majstor su iz serijala RW, a da li ostale knjige iz tog serijala prate istu prichu i iste likove i koliko jos knjiga ima i gde mogu da se nabave?

Ovako shegrt i majstor su zapravo jedna velika knjiga Magician (mada je moguce da ih je nekada bilo dve,aprentice i wizard npr.) i da prica prati iste likove,zapravo sve knjige su vezane za njih,a ovako ti ide hronoloshki:

Riftwar Saga:

1.)Magician

2.)Silverthorne

3.)Darkness at Sethanon

Krondor:Betrayal

Krondor:Assasins

Krondor:Tear of gods

Prince of Blood i King's bucaneer (nisam ih procitao tako da ne znam koja je prva)

Serpentwar Saga:

1.)Shadow of a Dark Queen

2.)Rise of a Merchant Prince

3.)Rage of a Demon King

4.)Shards of a Broken Crown

 

E sad sa Janny Wurts je napisao triologiju Empire koja je ispresecana sa Riftwar sagom,tako da ne znam gde ovo da ti stavim,mozda nije loshe da procitash prvo Riftwar sagu,pa onda Empire triologiju,pa da nastaish hronoloshki.

 

Jedino Magican,tj. Shegrt i Majstor postoje na srpskom,ove ostale su na engleskom...a lik od koga sam ja uzimao da citam ih je nabavio u IPS-u...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne volim da citam dela prevedena na srpski,moze dosta da se izgubi u prevodu,kao shto je ortak mislio da su elfovi vile od 30 cm....mada mi je drago shto cete bar tako moci da procitate Feist-ova dela,koja su po meni najbolja!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...