Jump to content

Crno Sunce


Recommended Posts

Crno Sunce je okultni simbol, usko povezan sa Svastikom (takodje solarnim simbolom, Suncev Krst) i u moderno vreme takodje sa, na zalost, nacistima. Medjutim, oba pomenuta simbola vuku korene iz pradavnih vremena, iz perioda nastanka prvih civilizacija na zemlji. Naci cemo ih u mnogim istocnim religijama, kod hindusa i budista npr. i oduvek su vazili za pozitivne simbole (za dobru srecu pre svega). Ove simbole su dalje koristili stari Grci, Sloveni, Germani, Kelti...

 

Od ova dva, Crno Sunce je, pretpostavljam, manje poznat simbol na nasim prostorima, pa sam odlucio da pokrenem temu pre svega o njemu.

 

Ovo je moderna prezentacija Crnog Sunca:

 

500px-Black_Sunsvg.png

 

 

 

Ono se pominje u brojnim okultnim grupama, pre svega kod Teozofa. To je nevidljivo Sunce, kod kabalista poznato i kao izvot crne svetlosti. Crno oznacava da je nevidljivo, skriveno odnosno okultno. Kaze se da je Crno Sunce bozje oko ili unutrasnje oko naseg ''Ja''; kada nasu paznju usmerimo sa spoljasnosti ka unutrasnjosti, ka Crnom Suncu, tada ce se nasa cula ponovo okrenuti ka spoljasnjem svetu ali gledano kroz bozje oko, kroz Crno Sunce.

 

“Behind your thoughts and feelings my brother, there stands a mighty ruler, an unknown sage – whose name is Self. In your body he dwells. He is your body.”

Friedrich Nietzsche

 

 

 

Cakre su energetski centri u nasem telu i sama rec zapravo znaci ''tocak'', bas kao sto su i svastika i Crno Sunce simbolizovani slikom tocka, jer oni odgovaraju masivnim crnim rupama cija gravitacija je toliko snazna da univerzum rotira oko njih i vremenom biva usisan. Velika boginja Kali je takodje jos jedan od simbola koje srecemo ovde. Ona je ta koja prozdire vreme i time privodi jednu epohu, kosmicku kreaciju, svome kraju. Koren Kal se odnosi na crno, vreme i ogranicenje. U indijskoj metafizici Crnom Suncu odgovara mahacakra, odnosno velika cakra. Kali je simbolizovana tockom, krugom, jer je ona, poput Crnog Sunca, centar univerzuma, oko nje se sve okrece i ona oznacava pocetak i kraj svakog doba a njenih 12 aspekata simbolizuju razlicite aspekte kosmickih ciklusa odnosno ralizcita stanja kosmicke svesti

 

 

Zbog toga se Crno Sunce koristi, poput Mandale, za budjenje primordijalnih snaga u nama. Budjenje moci koja su od rodjenja u nama, ali su uspavane.

 

Jos 1901. Madam Blavacka, osnivac teozofskog drustva, govorila je o centru citavog kosmosa, nevidljivom centralnom Suncu, izvoru celokupne energije. Mozda je ono u sazvezdju Eridan? Tamo su astronomi 2007. otkrili najvecu do sada vidjenu prazninu u svemiru:

 

blacksun.jpg

 

 

 

Da ne bih pisao dalje o Eridanu, ko zeli neka pogleda na eridanus-black-hole-a-monster-one-billion-light-years-across

 

 

 

Ja sam prilicno zbrzao i ukratko spomenuo samo nekoliko informacija. Ako bude zainteresovanih za ovu temu, pisacu jos.   :mrgreen:  

 

I da spomenem da ovo nije rasprava o nacistima i da nema potrebe govoriti u bilo kakvom politickom kontekstu. I nije vazno ko veruje i u sta veruje, bitna je zanimljiva diskusija a na ovoj temi mislim da ima materijala za tako nesto.  :haha:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

SchwarzeSonneArtifacts.jpg

 

Crno Sunce ranih germanskih plemena

 

 

 

 

 

Ovaj simbol, buduci jedan od najdrevnijih i najmocnijih, lezi u nasoj dubokoj podsvesti. Kazu da je to kapija ka bezbrojnim nevidljivim svetovima koji su u nama, bas kao sto se pretpostavlja da crne rupe vode ka nekim drugim, drugacijim svetovima.

 

Tu se setim reci mladog Novalisa:

 

We dream of a journey through the universe. But is the universe then not in us? We do not know the depths of our spirit. Inward goes the secret path. Eternity with its worlds, the past and the future, is in us or nowhere.

 

 

 

 

 

Uostalom, evo par kratkih citata koji ce to bolje objasniti:

 

 

 

This archaeology of the psyche, with its different subconscious layers, is matched by an archaeology of historic and pre-historic religious symbols dating back beyond ancient Babylon (‘gateway of the gods’) of which the Black Sun is perhaps the most primordial and the most powerful, being the symbol of a “god-concept” that resonates with our most powerfully bounded, embodied and ‘encapsulated’ sense of self – a sense of self that, paradoxically, is free and independent of all symbols.

The individual identified with and permeated by the power of the Black Sun does not emanate ‘spiritual light’ but spiritual strength – the strength of embodied spiritual power. The experience of the Black Sun is an experience of one’s own body as a whole as all soul – as a compact self-contained mass of condensed awareness. The awareness is a knowing awareness of contained and compressed potentiality that one feels as the embodied spiritual power of one’s own being. The knowing awareness is also a source of inner knowing or gnosis – the Black Sun being also a gateway into multiple inner planes of reality, a ‘wormhole’ of the sort reflected in modern scientific speculations around ‘black holes’....

 

 

 

....Not only ancient mythological images but the modern scientific concept of the ‘black hole’ is a symbol of the Black Sun. A black hole is understood as the result of the infinite gravitational compression of solar matter to a central point or ‘singularity’. Surrounding this singularity however is a spherical enclosure or ‘event horizon’ beyond which no light can escape from the gravitational pull of the singularity – making it invisible or ‘black’. Gravity itself can be understood as the ‘dark’ counterpart to light - a ‘black light’ radiating inwards from a circumference to a centre at infinity. It was the German astronomer Karl Schwarzschild who in 1916 first understood the nature of black holes in terms of Einstein’s theory of general relativity – gravity causing a curvature of light that is equivalent to curvature of space-time itself. The so-called Schwarzschild radius is the radius extending from the singularity at the centre of the black hole to its circumferential event horizon. It is the radius of the gravitational field around the singularity from which light can not escape, but instead circles the event horizon. In terms of general relativity, the curvature of space around the singularity and circulation of light is also a circulation of time. Within the spherical ‘event horizon’ however, the three dimensions of space are transformed into dimensions of time and leaving one single dimension of space – the dimension leading inexorably inwards towards the singularity.

 

 

 

Peter Wilberg, Black Sun - The Occult Power within All That Is (2004)

 

 

 

Da se dotaknem ponovo Teozofa.  U njihovoj filozofiji, rasa Hiperborejaca je prethodila rasama Atlantide i Lemurije. Hiperboreja je kolevka solarnih naroda (koje karakterise duhovnost) naspram kojih su lunarni narodi, vodjeni materijalistickim nagonima. Ovo je dobro opisao i ruski metafizicar Aleksandar Dugin.

 

Po meni, doba Hiperboreje je period koji mnogi zovu i Zlatnim Dobom. Ova mitska zemlja se vezuje za sever, geografski ali i duhovno. Geografski, govorilo se o Arktiku kao pradomovini tih solarnih naroda (zemlja vecnog sunca), u vreme kada je tamo vladala drugacija klima. Za vise informacija o tome, preporucujem radove Bal Gangadhar Tilak-a koji je to lepo objasnio, pre svega u knjizi The Arctic Home in the Vedas.

 

Duhovno, sever simbolizuje cistotu, naspram materijanog juga. Svaka civilizacija ima svoj mit o osovini sveta, tkz. axis mundi - Drvo Zivota, Sveta Planina, Hram itd. (u zavosnosti od naroda. Indoevropljani ulgavnom znaju za Drvo Sveta, kao sto je germanski Igdrasil ili keltski Irminsul) ciji vrh je naseljen bogovima, najrazvijenijim bicima. Ta osovina sveta spaja se svetove a oni se najcese dele na tri nivoa,  podzemlje, nas svet i svet bogova. Grcki pesnik Aristej (autor pesme Arimaspea u kojoj su opisana njegova putovanja po dalekom severu) je kao pravi saman u ekstazi posetio Hiperboreju, putujuci kroz stub svetlosti na gore (kosmicki sever), od najdubljih ponora pakla do najvisih svetova bogova.

 

 

 

Citiracu filozofa i metafizicara Rene Genona:

 

Almost every tradition has its name for this mountain, such as the Hindu Meru, the Persian Alborj, and the Montsalvat of Western Grail legend. There is also the Arab mountain Qaf and the Greek Olympus, which has in many

ways the same significance. This consists of a region that, like the Terrestrial Paradise, has become inaccessible to ordinary humanity, and that is beyond the reach of those cataclysms which upset the human world at the end of certain cyclic periods. This region is the authentic ‘supreme country ’ which, according to certain Vedic and Avestan texts, was originally sited towards the North Pole, even in the literal sense of the word. Although it may change its localisation according to the different phases of human history, it still remains polar in a symbolic sense because essentially it represents the fixed axis around which everything revolves.

 

 

 

EDIT: ljudi, nemojte se plasiti.  Nije da ja verujem u sve ovo, ali mi je zanimljivo i mislim da je istina tamo negde..   :haha: Ovo bi trebalo da je opustena diskusija, vise zabavna.  :pivopije:

Edited by Novalis

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gif

 

ma samo ti pisi,nekog ce zanimati icon_da.gif

 

Mozda, mada nije da me previse interesuje da li nekog zanima. Posebno ne na forumu sa temama o kozmetici, kosi i sl. koje su medju medju najpopularnijima ovde.  :haha:

 

Poenta je da sam pisao o necemu sto volim da citam i sto pripada ovom podforumu. Iskreno mislim da ova tema moze da bude zanimljivija od sokratove smrti i sl.

 

 

 

 

Au sunce ti poljubim (koje god da je boje). Hoces reci da tamo negde postoji neko ko veruje u sve ovo? =)

Ljudi veruju u mnogo toga, neke od tih stvari su toliko glupe da vredjaju inteligenciju prosecne osobe. Druge imaju vise smisla, ali su generalno nepoznate ljudima jer nikada nisu culi o tome, i njihova prva reakcija je ''aj jebote''. A onda nakon nekoliko godina pocnu da razumeju stvari oko sebe bolje, pa pocnu da veruju i oni.

 

 

Crno Sunce je simbol star hiljade i hiljade godina i ono se koristi svuda oko nas, ali je skriveno, sa nekim razlogom. I mislim da ljudi trebaju znati vise o tome. Danas uce decu kako je svastika zla, jer je vezuju samo sa nacistima, zaboravljajuci pri tome hiljade godina pre toga kada su je ljudi sirom planete koristili. Ja mislim da postoji razlog za sve to i to nije samo zbog nacista. Tvrdim da se namerno u medijima siri ta propaganda. Mislim da postoji razlog sto zabranjuju i ocrnjuju svastiku a istovremeno promovisu, evo vec koliko decenija, znak mira, koji su isto tako korisitli nacisti i koji ima okultnu pozadinu koja je crnja od najcrnjeg sunca. Mislim da 99 posto ljudi ne zna nista o tome. Ali nekome to odgovara, da zabranjuju cak i prikazivanje tih simbola na javnim mestima. Toliko je okultizma oko nas, na mestima gde nikada ne bismo ni sumnjali, poput supermarketa. Koriste je da bi manipulisali narodom i istovremeno kroz medije nas uce kako je sve to glupost. Zbog toga kada neko pokrene pricu o tome na javnom mestu, kao sto je ovde, reakcije budu poput ovih gore. Ko u sta veruje me totalno ne interesuje. I jos jednom: ovu temu sam pokrenuo iz zabave i mislim da ljudi treba tako da je i vide.

 

 

 

Believe nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense. 

Buddha

 

 

 

 

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas uce decu kako je svastika zla, jer je vezuju samo sa nacistima, zaboravljajuci pri tome hiljade godina pre toga kada su je ljudi sirom planete koristili. Ja mislim da postoji razlog za sve to i to nije samo zbog nacista. Tvrdim da se namerno u medijima siri ta propaganda. Mislim da postoji razlog sto zabranjuju i ocrnjuju svastiku a istovremeno promovisu, evo vec koliko decenija, znak mira, koji su isto tako korisitli nacisti i koji ima okultnu pozadinu koja je crnja od najcrnjeg sunca. Mislim da 99 posto ljudi ne zna nista o tome.

 

nazalost,to je istina..ali simbol svastike su nacisti toliko ocrnili da ga nece oprati sva voda ovog sveta..

 

ja donekle i mogu da razumem da je taj znak zabranjen,jer je ipak proslavljen zlom i kod ljudi koji ne znaju(a takvi su u ogromnoj vecini)da je simbol veoma star,izaziva samo loshe asocijacije..pre toga je bio mozda vidjen kao i svaki drugi simbol..

 

mislim da je ipak potrebno jos neko vreme,pa da ljudi prestanu da gledaju na to kao simbol nacista..mnogo vremena ustvari..bar jos koja genearcija,jer su rane i secanja iz rata jos zive i jos uvek su zivi ljudi koji se rata zivo secaju..

 

a opet,taj znak mira su proslavili hipici,koji su dijametralna suprotnost nacistima(dobro,malo manje su se kupali od nacista)

ironija,paradoks,sta god..

 

 

dakle simbol ozivljava i ostavlja utisak epskih razmera,kada se u svesti ljudi poveze sa dobrom ili zlom..

sve ostalo su nus pojave..

 

ali opet,to su samo simboli..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi razumeli Crno Sunce, potrebno je razumeti ovo nase, obicno Sunce.  Ono je obozavano od pradavnih vremena jer kao sto znamo, bez Sunca ne bi bilo zivota na Zemlji. Kaze se da je Sunce sin ''vise sile'' odn. Boga. Nakon pojavljivanja filma Zeigeist, mnogi koji se inace nisu bavili izucavanjem ovih stvari su videli kako je Hrist Sunce i videli vezu sa solarnim bozanstvima drevnih religija. Na drvetu zivota on je Tifaret, zajedno sa Mitrom, Dionisom, Horusom, Baldurom itd. Sve religije dolaze iz istog izvora. A ta visa sila, odnosno ono sto mi zovemo Bog, je iznad fizickog sveta. To je Crno Sunce i kao sto nase fizicko Sunce daje zivot i odrzava ovaj nas sistem, tako isto Crno Sunce daje i pokrece zivot, ali na visem, duhovnom nivou. Kao sto svetlost sa Sunca sama po sebi ne stvara zivot, vec tek nakon kontakta sa organizmom, semenom ili listom, tako i svetlost Crnog Sunca dovodi coveka do uzvisenog stanja, ali samo ako je on kao pojedinac spreman za to znanje. Do tog stanja, koje vodi boljem razumevanju i jedinstva sa svime oko nas, dolazimo putem duhovnog napretka. Neko ko nije spreman, jednostavno nece razumeti. Ne mogu se dati svi odgovori nekome ko nije spreman jer ih on nece razumeti, osim ako sam ne istrazuje i razmislja. U suprotnom dolazi do kontraefekta.

 

 

 

Da spomenem Vril. O ovom moze dosta da se pise pa cu samo ukratko spomenuti par stvari.

 

Oni koji slusaju Therion, znaju za pesmu Vril-ya. Vril-ya je duhovna energija koja dolazi (ako mogu tako da kazem) sa Crnog Sunca, odgovara Svetom Duhu Hriscana ili nordijskom konceptu Megin, i ona obdaruje coveka duhovnim mocima, uzdizuci ga sve do bogolikog stanja- a to je savrsen covek. Cilj mnogih religija i filozofija, ali ne svih. Recimo Odianizam, tajni germanski pokret ima za cilj da coveka transformise u bogoliko stvorenje, slicno Odinu, za razliku od Odinizma, gde ljudi jednostavno postuju bogove i klanjaju im se. To je razlika izmedju egzotericnih i ezotericnih pokreta. Ovi prvi su, naravno, dosta poznatiji ljudima.

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mozda, mada nije da me previse interesuje da li nekog zanima. Posebno ne na forumu sa temama o kozmetici, kosi i sl. koje su medju medju najpopularnijima ovde.  :haha:

 

Poenta je da sam pisao o necemu sto volim da citam i sto pripada ovom podforumu. Iskreno mislim da ova tema moze da bude zanimljivija od sokratove smrti i sl.

 

 

 

 

 

Ljudi veruju u mnogo toga, neke od tih stvari su toliko glupe da vredjaju inteligenciju prosecne osobe. Druge imaju vise smisla, ali su generalno nepoznate ljudima jer nikada nisu culi o tome, i njihova prva reakcija je ''aj jebote''. A onda nakon nekoliko godina pocnu da razumeju stvari oko sebe bolje, pa pocnu da veruju i oni.

 

 

Crno Sunce je simbol star hiljade i hiljade godina i ono se koristi svuda oko nas, ali je skriveno, sa nekim razlogom. I mislim da ljudi trebaju znati vise o tome. Danas uce decu kako je svastika zla, jer je vezuju samo sa nacistima, zaboravljajuci pri tome hiljade godina pre toga kada su je ljudi sirom planete koristili. Ja mislim da postoji razlog za sve to i to nije samo zbog nacista. Tvrdim da se namerno u medijima siri ta propaganda. Mislim da postoji razlog sto zabranjuju i ocrnjuju svastiku a istovremeno promovisu, evo vec koliko decenija, znak mira, koji su isto tako korisitli nacisti i koji ima okultnu pozadinu koja je crnja od najcrnjeg sunca. Mislim da 99 posto ljudi ne zna nista o tome. Ali nekome to odgovara, da zabranjuju cak i prikazivanje tih simbola na javnim mestima. Toliko je okultizma oko nas, na mestima gde nikada ne bismo ni sumnjali, poput supermarketa. Koriste je da bi manipulisali narodom i istovremeno kroz medije nas uce kako je sve to glupost. Zbog toga kada neko pokrene pricu o tome na javnom mestu, kao sto je ovde, reakcije budu poput ovih gore. Ko u sta veruje me totalno ne interesuje. I jos jednom: ovu temu sam pokrenuo iz zabave i mislim da ljudi treba tako da je i vide.

 

 

 

Believe nothing, no matter where you read it, or who said it, no matter if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense. 

Buddha

 

mozes li da mi kazes nesto vise o tom znaku mira koji je kako kazes crnji od najcrnjeg sunca? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znak mira je u sustini obrnuti Algiz i oznacava smrt u runskoj ezoteriji. Recimo kod Guido Von List-a i njegovih sledbenika. Kada znak stoji uspravno, oznacava zivot. Ova simbolika je bila veoma popularna u Nemackoj pocetkom 20. veka i recimo, u novinama bi stajao, kada bi neko umro, Algiz kod godine rodjenja i obrnuti Algiz kod godine smrti. Ovaj obrnuti znak su zatim koristili levicari 60-ih dok je Algiz bio u upotrebi kod nekih desnicarskih pokreta (pa i danas jeste).

 

Rusi, dok su napadali Nemacku i polako se pribilizavali Berlinu, koristili su plakate sa jasnom porukom nacistima da se predaju. Na jednom od tih plakata se vidi Himler koji se osudjuje za genocid i preti mu se smrcu. Pored te izjave stoji tipican znak mira koji zapravo govori da ce umreti.  :haha:

 

Evo kako je to izgledalo:

 

deathsign.gif

 

 

 

This can be taken as an example of the attraction of the signs possessed of the Coman to Look, and also as an example of the use of cultural  associations with signs being used in a mode of psychological warfare. It may be a fact that if such signs have their roots in the deep psyche of the group being targeted they will be far more effective than if they are arbitrary and wholly artificial.  In this form of lesser black magic, of course, Madison Avenue has far outstripped both Moscow and Berlin.

 

 

 

Stephen Flowers, Black Runa

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Btw, kad već pomenu crnu rupu i worshipovanje iste, bio je jedan zanimljiv članak davno u Galaksiji o tome, hoćeš da ti uploadujem ovde?

A meni treba izvor onoga što si pisao na Paganizmu čini mi se, o vibracijama. Ako se sećaš šta smo pisali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 8 months later...

Вевелсбург

Wewelsburg.jpg

Привлачно зло

 

У седамнаестом вијеку Вевелсбург је одиграо важну улогу током прогона вјештица. Процјењује се да је тада само у Њемачкој страдало 100,000 жена. Многе су биле заточене и подвргнуте језивом мучењу у подземним тамницама Вевелсбурга, у чијем дворишту су након неминовног признања и спаљиване. Али, и околина замка има веома бурну и богату историју. У непосредној близини налази се шума за коју се вјеровало да је било поприште легендарне битке у којој су уједињена њемачка племена поразила римске легије, што је заувијек одредило границу између Римског царства и Германије. У близини се налази и Екстернштајн, природна стијена необичног облика која је још у доба неолита служила као светилиште.

Нема сумње, дакле, да је цијела ова област изузетно привукла човјека какав је био Химлер, са веома занимљивим начином живота и прошлошћу, иако је у јавности одавао утисак крутог бирократе.

 

heinrich-himmler-10029.jpg

 

Ко је био Химлер?

 

Хајнрих Химлер рођен је 7. октобра 1900. у конзервативној католичкој породици средње класе. У младости је био посвећени католик, лојалан патриота и помало романтичан идеалиста, али не и фанатик. Као дјечак, сањао је да ће једног дана бити фармер, али се тај сан касније претворио у жељу да постане официр. Пошто му је жељу да буде професионални војник помутио Версајски споразум којим је окончан Први свјетски рат, Химлер се окренуо политици. У почетку је само подржавао десничарске странке, да би се, на крају, придружио СА јединицама Ернста Рома и Национал-социјалистичкој партији. Постепено је све више окретао леђа католичанству и традиционалном облику национализма својих родитеља и постајао све већи антикомуниста и антисемита. Веома је брзо стекао репутацију лојалног и веома успјешног члана партије и вртоглавом брзином се пео ка њеном хијерархијском врху да би 20. јануара 1929. био проглашен врховним командантом СС јединица. Ове су снаге првобитно формиране да би биле нека врста гарде за партијске лидере, али их је Химлер сматрао елитним јединицама и прогласио их витешким редом по узору на припаднике старе аријевске ратничке касте - Кшатрија - и темпларе. Он је успоставио нова, веома строга правила регрутовања нових припадника. Обични регрути су морали да поднесу доказе о чистоти породичне лозе бар уназад 100 година, а од официра и њихових супруга се такав доказ захтијевао уназад 150 година. У вријеме мира, СС јединице су функционисале као интерна безбједносна снага задужена за спровођење идеје о чистоти расе, док су у рату фанатично бранили њемачке границе. Химлер се надао да ће преко ових јединица остварити своје амбициозне пројекте. Он је, наиме, желио да Хришћанство замјени новом, псеудо-државном религијом, заснованом на његовој идеалистичкој представи праисторијске њемачке културе, с нагласком на расној чистоти и супериорности њемачког народа. По његовом мишљењу, припадници СС јединица представљали су идеолошку авангарду ове нове религије, као и инструмент за којим ће лакше привољети њемачки народ да је прихвати. Поред већ успостављених партијских празника - свечаног обиљежавања дана неуспјелог покушаја државног удара у Минхену и Хитлеровог рођендана, Химлер је установио и прославе зимске и љетње равнодневнице у које је инкорпорирао бројне елементе паганских обичаја.

Сем тога, припадници СС јединица се нису вјенчавали у цркви, него су за њих организована посебна свјетовна вјенчања, налик паганским, као и ритуална крштења њихове дјеце. Већина ових церемонија се обављана је у дворцу Вевелсбург, уз присуство самог Химлера и његовог личног савјетника, Карла Марије Вилигута.

 

Wewelsburg2.jpg

 

Пројекат "Вевелсбург"

 

Кад је Химлер преузео управљање дворцем, ово здање је било у веома лошем стању. Опсежан програм реконструкције је започет 1934. У почетку је изгледало да Химлер од овог мјеста намјерава да направи школу за СС лидере - званичну идеолошку официрску школу под контролом службе за расна питања. Према изјавама свједока на Нирнбершком процесу, "програм рада подразумијевао је и вјежбе медитације."

Фебруара 1935. цијели пројекат "Вевелсбург" прешао је у директну надлежност Химлеровог кабинета и тада започиње процес остварења његове визије да дворац буде у почетку буде нека врста мјешавине Камелота и Маријенбурга, а да касније постане тевтонска Мека, духовни центар новог аријевског свијета.

Процијењени трошкови овог грандиозног плана износили су, за оно вријеме апсурдних 250 милиона марака. Вевелсбург је требало да постане прави мали град пошто је Химлер одлучио да замак прошири и на сусједно село, а његове становнике пресели у новоизграђено насеље у близини. За тако амбициозан план били су му, наравно, потребни радници. Стога је 1939. у сусједној шуми Нидерхаген основан концентрациони логор у који су пребачени готови сви затвореници из логора Саксенхаузен у Берлину.

На основу онога што се данас може видјети, иако је већи дио дворца уништен пред крај Другог свјетског рата, остаје дискутабилно у којој је мјери Химлер заиста остварио свој сан.

 

Der+Obergruppenf%25C3%25BChrer-Raum+im+Nordturm+der+Wewelsburg+im+Boden+eingelassen+die+%2527Schwarze+Sonne%2527+-+Contemporary+Photo+-+Occult+History+Third+Reich+-+Peter+Crawford.jpg

 

Опсједнут митологијом

 

Најважнија просторија у дворцу била је велика дворана, поплочана каменим плочама, смјештена у Сјеверној кули. У средини дворане постављен је огроман округао сто од храстовине за дванаест особа, направљен по узору на онај из легенде о Камелоту, краљу Артуру и витезовима округлог стола. Овдје је требало да се редовно састаје група од 12 највиших СС официра. Међутим, такав састанак је организован само једном, у марту 1941. кад је расправљано о детаљима војне операције "Барбароса", тј. инвазије на СССР.

Камени под у тој дворани украшен је огромним кукастим крстом и уоквирен победничким СС рунама, док су зидове красили породични грбови високих официра ових јединица. Будући да је, слично Химлеру, већина официра припадала средњој класи и није наслиједила породични грб, група умјетника и хералдичара је добила задатак да их дизајнира и направи. Одмах испод ове дворане налазила се крипта, велика округла просторија са дванаест гранитних стубова и свастиком на плафону. Према Химлеровом плану, овдје је, код вјечите ватре, требало да буде одлаган пепео највиших СС официра. Али, крипта никада није довршена, мада су кружиле гласине о чудним ритуалима који су у њој извођени. У дворцу је такође чувано прстење са мртвачким главама и рунама преминулих официра које су они добијали након трогодишње службе у СС јединицама. Ово прстење, као и податак да је свака соба у којој су боравили високи официри била посвећена другом јунаку из њемачке митологије, доказују да је Химлер био истински опсједнут њемачком митологијом. Химлерова соба била је посвећена саксонском краљу Хајнриху Првом, пошто је он себе сматрао његовом реинкарнацијом и духовним насљедником идеје да Њемачку треба одбранити од дивљих хорди са Истока. Кад је у јулу 1936. обиљежавана хиљадугодишњица Хајнрихове смрти, Химлер је у Квединбургу, престоници славног краља, организовао фестивал у његову част.

 

article-0-0925FA2B000005DC-741_634x384.jpg

 

Савезници-необавјештени?

 

Мада је Химлер имао велике планове са дворцем Вевелсбург, већина опсежних радова које је он имао на уму није никада завршена. Наиме, грађевински радови су нагло прекинути 1943. кад су се вјетрови рата окренули против Сила осовине и кад је новац требало одмах преусмјерити у другом правцу. У марту 1945. године, кад су дворац опколиле оклопне америчке снаге, Химлер је лично одабрао групу посебно обучених есесоваца и послао их да униште Вевелсбург, како он никада не би пао у руке савезника. Упркос јаком присуству америчких снага, они су успјели да потајно поставе експлозив и дигну дворацу у ваздух. Разарања је, неким чудом, била поштеђена само Сјеверна кула, што су неки протумачили да су овдје биле на дjелу магијске силе. Американци су 2. априла ослободили 42 затвореника, а Химлер је два мјесеца касније, кад су га Американци ухапсили, себи одузео живот, попивши капсулу са отровом.

Зачудо, током цијелог рата, савезничке снаге нису знале ништа о овом мјесту које је толико значило врховном команданту СС јединица. Његова права намјена откривена је тек кад су поједини СС официри свједочили о томе на Нирнбершком суђењу.

Међутим, обнова Вевелсбурга започета је већ 1949. и завршена је 1979. Ово је сада веома популарно туристичко одредиште. У дијелу дворца смјештен је музеј, посвећен историји овог дијела Њемачке. У једној стражарници изложени су предмети који подсјећају на нацистички период овог дворца, иако посјетиоцима није дозвољен улаз у Сјеверну кулу и крипту испод ње.

------------------------------

Планирајући да организује посебно сједиште СС снага, Химлер је разматрао још двије друге локације, али након што 3. новембра 1933. посјетио Вевелсбург, одмах је донио одлуку да то буде баш на овом мјесту. У августу 1934. године, изнајмио је дворац на сто година по цијени од једне марке годишње. Нема сумње да му се дворац, изграђен између 1603. и 1609. у ренесансном стилу, допао из више разлога. Дворац је подигнут на мјесту које је раније било вијековно упориште Саксонаца. Током копања темеља, археолози су открили гробље са људским остацима, а у непосредној близини и лобање неандерталаца, као и употребне предмете и накит из бронзаног доба и друге доказе о животу првобитних заједница на том простору.

 

image017.jpg

 

Карл-Марија Вилигут

 

Карл-Марија Вилигут рођен је 10. децембра 1866. у Бечу. По узору на дједа и оца, он се рано опредијелио за каријеру професионалног војника. У првом свјетском рату борио се на Источном фронти и Италији, а по окончању рата повлачи се из војне службе са чином пуковника и са породицом пресељава у Салцбург. Овдје убрзо стиче репутацију талентованог видовњака који види и далеко у прошлост. За његове визије убрзо се веома заинтересовао поглавар храма "Ордо нови", Јорг Ланц фон Либенфелс који је ширио идеју о расном спасењу и пангерманизму. Њему се нарочито допала прича о настанку њемачког народа прије 200,000 година и вртоглавом развоју њемачке цивилизације. Вилигутов допринос нацистичком мистицизму огледа се у увођењу нове религије, ирминизма. По њему, прва библија је написана у Њемачкој, а хришћани су је тек касније присвојили.

Међутим, почетком двадесетих, Вилигут за низ финансијских тешкоћа у које је упала његова породица оптужује јевреје, хришћане и слободне масоне. Тада је почаео да издаје и антисемитски лист "Гвоздена метла" у којем редовно објављује текстове против јевреја који су, по његовом мишљењу, једини криви и за чињеницу да је Њемачка поражена у Првом свјетском рату. Због све чешћих, неконтролисаних и наглих промјена расположења и насилничког понашања према жени и дјеци, Карл-Марија Вилигут је 1924. смјештен у душевну болницу с дијагнозом шизофреније. Кад је три године касније пуштен из болнице, он напушта породицу и емигрира у Њемачку. У Минхену је убрзо постао редован почасни гост на састанцима тада веома популарних друштава "Слободни синови Сјеверног и Балтичког мора" и "Еда" чији су га чланови славили као великог мистика. Вилигут је 1933. упознао Хајнриха Химлера и импресионирао га га својим познавањем њемачке историје. Под псеудонимом Карл Марија Вајстор постаје члан СС јединица и шеф одјељења за праисторију и рану историју у оквиру службе за расна питања у Минхену. Његов задатак је био да записује сопствене историјске визије и о њима расправља са Химлером. Историчари му приписују заслуге за иконографију, митологију и ритуале везане за СС јединице. Наиме, по његовим нацртима израђен је прстен са мртвачком главом и рунама, официрски заштитни знак.

Карл Марија Вајстор је очигледно уживао велику Химлерову наклоност на којој су му многи завидјели. Могуће да је управо та завист била разлог његовог изненадног повлачења из јавног живота, 1939. године. Претпоставља се да је неко "добронамјеран" Химлеру дојавио да је његов вољени Вајстор својевремено неколико година боравио у лудници.

Карл-Марија Вилигут је био приморан да се врати у Аустрију, гдје је 1946. и умро.

 

 

image.jpg

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednje vreme sam posmatrao pojam crnog sunca kroz prizmu alhemije, kabale itd.

 

Recimo, u sefirotu Tifaret predstavlja sferu Sunca, dakle svetlosti - i koji u misticizmu dovodi do prosvetljenja, spajanja sa visim Ja. Radi se o potpunoj iluminaciji intelekta i na neki nacin, ova faza predstavlja svojevrsnu zamku za vecinu onih koji su na toj stazi prosvetljenja jer se stvara uvid o celosti bica, osecaj potpune kontrole, znanja i moci, i tada dolazi do stagnacije u napretku. Ne sme se zaboraviti da je Tifaret tek na polovini Sefirota i da nakon njega postoji citav niz visih iluminacija. Zapravo, svako ko misli da je dosao do nekakvog kraja samo uspeva da ogranici sebe od daljeg razvoja. Nema kraja, i nikada se ne znaju odgovori na sva pitanja i u tome je draz zivota.

 

Za onog ko koristi Klipot (ili Klifot - Sefirot je Drvo Zivota, Klipot jr Drvo Znanja, gde svi zakoni sefirota imaju svoj kontrast), na mestu sfere Tefirot je Tagirion, odnosno Crno Sunce i tu dolazi do spajanja sa sostvenim daemonom i karakterise ga iluminacija instinkta. Tifaret inicijacija dovodi do intelektualnog udaljavanja od sad i ovde, od materijalnog uopste, dok Tagirion inicijacija dovodi do potpune svesnosti materijalne egzistencije, materijalng sveta uopste. Ovo prvo se dostize asketizmom, drugo putem raznih ekstatickih metoda - sto nam jasno ukazuje na osnovnu podelu na desnu i levu stazu u misticizmu. Tipican predstavnik tagirionske struje i nacina razmisljanja je recimo Fridrih Nice.

 

Crno Sunce predstavlja unutrasnju formu normalnog, spoljasnjeg Sunca, ono sija u nama i otkriva skriveni svet Klipota.

U Tifonijanskoj alhemiji ono je simbolizovano Setom, dok je spoljasno Sunce predstavljeno Horusom. Nordijski Balder je takodje tipican predstavnik Tifareta, dok su na drugoj strani Hodur/Loki pa cak i Odin koji itekako korespondira sa crnim suncem. Takodje, moguce je spajanje odnosno iluminacija obe Sunceve sfere i takvo stanje svesti je poznato kao chepera svest. U alhemiji je to simbolisano zutim dijamantom.

Naime, Sunce je simbol spajanja, dostignuca potpunosti bica koje je moguce tek posto prodje kroz odredjenu fazu, a to je silazak u podzemlje, svet senki - Balderov silazak u Hel, npr. gde se regenerise, ponovo radja i potom ponovo uspinje. Crno Sunce, kao unutrasnje Sunce, ono koje sija u nama, tako dovodi do prosvetljenja bica kroz putovanje svesti ka unutrasnjim dimenzijama, odnosno podzemlju, svetu senki i skrivenog znanja, ono tada generise prosvetljenje i bozansku snagu u coveku. Osecaj moci je na ovom nivou sasvim drugaciji od onih na ranijim nivoima inicijacija, dostize se kompletnost bica i kao sto rekoh ranije, mnogi ovde prestanu sa daljim napretkom, upravo zbog tog osecaja apsolutne kontrole.

 

Tagirion je suprotnost Tifaretu u tome sto nam govori da mi sami mozemo doci do iluminacije, savsenog znanja, bez nekakve spoljasnje intervencije. Hrist, npr. je tipican predstavnik Tifareta koji tvrdi da samo kroz njega je moguce dostici prosvetljenje/spasenje. Sve druge inteligencije te sfere tvrde takodje isto. Sa druge strane, Tagirion dovodi sve to u pitanje i kaze da je moguce da mi sami dostignemo iluminaciju, sopstvenima snagama, radeci na jacanju svetlosti crnog sunca u nama (snaga koja je simbolisana drugacijim terminima u drugacijim religijama/filozofijama). Rad na jacanju individualnsoti, dostignuce prosvetljenosti i vecne egzistencije su ciljevi te struje, koju ja vidim kao tipicnog predstavnika osnovne filozofije leve staze. Toj struji pripadaju svi mracni i destruktivni likovi mitologije, poput Lokija, Seta, Tifona, odnosno Lucifera/Satane kao ultimativne personifikacije kompletne filozofije i kompletnog ucenja o pobuni protiv prirodnog reda, razlaganja i gubitka individualnosti usled vecne zavisnosti od nekakvog neobjasnjivog, apstraktnog principa. Nama nisu potrebni spasioci, covek je bog, vecan i savrsen kao bice.

U tibetanskim budizmu je najlakse opisati tu razliku gde monasi koji meditiraju godinama i rade na tantrickim tajnim tehnikama kako bi kontrolisali kundalini izbegavaju rad sa najnizim cakrama i fokusiraju se na one vise, zarad izbegavanja moguce opasnosti koja dolazi u kontaktu sa primordijalnim snagama koje spavaju duboko u nama. Zato se i kaze da je leva staza opasnija, teza, ali isto tako celovitija, mocnija i sa daleko lepsim i plemenitijim ciljem.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

preporučam svima da pročitaju strip Marti Misterija - "Crno Sunce" u kojem su savršeno iskombinirali ovaj simbol, nacizam i Nordijsku mitologiju. Radi se o tome kako je crno sunce u Wewelsburgu zapravo portal koji može dovesti Valkyre u ovaj svet i jedan tip to i pokušava (lik nastao po uzoru na Himmlera). U stripu se pojavljuje i Loki, kao i sve ove gore navedene teorije (najbolje mi kad tip Marti Misteriji objašnjava značenje Crnog Sunca i drugih nacističkih simbola, tu su naravno i SS-ovci, Hitler itd):

 

martin_mystere-14-crno_sunce.jpg

 

Download: http://rapidshare.com/files/429257018/MM_VEC_14_CRNO_SUNCE.cbr

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

preporučam svima da pročitaju strip Marti Misterija - "Crno Sunce" u kojem su savršeno iskombinirali ovaj simbol, nacizam i Nordijsku mitologiju. Radi se o tome kako je crno sunce u Wewelsburgu zapravo portal koji može dovesti Valkyre u ovaj svet i jedan tip to i pokušava (lik nastao po uzoru na Himmlera). U stripu se pojavljuje i Loki, kao i sve ove gore navedene teorije (najbolje mi kad tip Marti Misteriji objašnjava značenje Crnog Sunca i drugih nacističkih simbola, tu su naravno i SS-ovci, Hitler itd):

martin_mystere-14-crno_sunce.jpg

Добар! Чак дају и објашњења на задњим странама.

 

http://www.germaniai.../ahnenerbe.html

 

black_sun_by_14wpww88-d48wcrz.jpg

Edited by Rodwulf

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...