Jump to content

2010.04.29. *SKC, Beograd* Blind Guardian


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

I meni Time What Is Time nesumljivo vrhunac certa! Stajala sam bukvalno na istom mestu kao 2006te ( kod drugog stuba sa leve strane) i vratio mi se isti onaj osecaj koji sam imala i tada :rockdevil: jos jedan nezaboravan BG koncert i nadam se ponovnom gledanju vec sledecu turneju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja pobeda od koncerta! Stvarno neverovatno! Sutke (gurke) su besnele i pre nego sto je intro za Sacred Worlds poceo (a i uz intro)... A kad je pocelo, POKOLJ!!! Jos druga pesma Welcome to Dying, tu je bio opsti pokolj, pa onda "pauza" uz Nightfall, I ONDA MAJESTY!!!!! Prosto je neverovatno kolko su je rano svirali, ocekivao sam da ce biti pri kraju (ako uopste bude). To dokazuje kolko nas postuju kao publiku! Na Valhalli me neko udario laktom u cvikere i ispalo mi staklo, pola pesme sam trazio (i urlao ko budala). Sledecih 5 pesama sam bio polu slep, jedva sam video binu, al me to nije sprecilo da se pogubim ljudski za Hobbita! :rockdevil: Posle sam naso staklo, prezivelo je stampedo sutki. Mirror Mirror je stvarno POKIDALA, mozda i najbolja atmosvera na njoj... Steta sto nismo culi And Then There Was Silence, u Bratislavi su svirali 17 pesama sa njom, a kod nas samo 15. Izbacili su Turn The Page i ubacili Majesty (video sam set listu). Svaka cast clanovima benda, ispostovali su fanove posle koncerta i podelili autograme. Andre je najveci car, ostao da izbleji koji minut, ovi ostali su pobegli odma :D Sve u svemu 11/10! Sad se samo cekaju neki dobri snimci!

Ps: meni se cini da su NENORMALNO pojacali zvuk, ja skoro nista ne cujem, pisti mi ludacki. Kontam da su to namerno uradili zato sto su znali kolko smo glasni, pa da probaju da izbalansiraju :)

http://www.setlist.fm/setlist/blind-guardian/2011/skc-belgrade-serbia-3d38583.html Set Lista

Edited by vegeta
  • Upvote 4
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda nije bilo ni emotivno, ni znojavo kao ranije, al' ja pištala kao da jeste. :D

 

Vidi se da oni zaista daju sve od sebe da svojski odsviraju koncert. Onaj Andre duša od čoveka. Bilo mi skroz simpatično kako se pogubio kad su počeli da skandiraju njegovo ime. :wub: To ujedno pokazuje i koliko je ovdašnja publika blesava, zajedno sa Majesty. Moram pohvaliti naše domaće metalce što i posle toliko vremena održavaju onaj, poštovanja vredan, nivo posvećenosti.

 

Jeste bilo zaglušujuće ali koga briga, ipak su to Gardijani, nema da ne valja! :rockdevil:

 

Jedino imam zamerku na setlistu. Pa majku mu, ne možeš doći negde po treći put i ponavljati ono što si već odsvirao, pogotovo kad ima još toliko toga što bi tvoji verni fanovi želeli da čuju.

Doduše, fanovi samo Majesty, pa Majesty... :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatan koncert! Neverovatna publika! Neverovatna energija i atmosfera! Sve pohvale Gardijanima i nama publici!

 

Ali jednu stvar nikad necu moci da shvatim, a to je - ako su se Guardijani potrudili da lepo odsviraju, ako se skupila prepuna velika sala SKC-a, ako su toliki ljudi dosli sa strane u BG na koncert i dali svoj novac za kartu, zasto je toliko problem imati tonca koji nije kompletan moron? Ako si vec dosao da odradis posao za koji si placen onda mozes kao tonac jebeno uociti da velika sala nema neku sjajnu akustiku i da ima mermerni pod u koji su upereni zvucnici? I zasto je problem zakljuciti prostom cobanskom logikom: "Pa da, sa ovakvom akustikom je pametnije imati i 20% tisi ton nego 5% glasniji od onog koji pretpostavljam da je idealan ( a pored toga nisam pozicioniran u centralnom delu sale, vec sam se, verovatno silom prilika, ustekao skroz iza do zida )!?"

 

Bilo je preglasno, gitara je u visim tonovima zvucala katastroficno, Hansijev visoki glas cesto isto tako. Koliko sam odusevljen atmosferom, Gardijanima, energijom i publikom, toliko sam besan na tonca koji je morao bolji posao da uradi. Ma sta morao, tom idiotu treba oduzeti dozivotno pravo da se bavi bilo cime vezano za muziku. Nemar i bahatost.

  • Upvote 5
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta su to objasnili?

 

Objasnili su kako se pravi odlicna atmosfera, i kako se publika dize na noge. Utisak sa koncerta je nenadjebiv i iskreno se nadam da ce jos neku uskoro da "objasni" jer nam ovakvih dogadjaja treba ko zednom vode :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

bracala,

 

pijaniji od mene nisi bio veruj mi :). u vezi sa tim, sve pohvale za ispostovanu satnicu, posto sam istempirao one rakije, pelinkovce i pivo da pocnu da me rade nesto posle devet.

 

drugo, sve do juce nikako nisam mogao da se oslobodim (podsvesne) predrasude da je shvabo srpski arhi-neprijatelj :). e, gardijani su 'ladno srusili i tu barijeru :). ne pamtim kad sam poslednji put doziveo onoliko srdacan odnos benda i publike. hansi je totalna carina.

 

prva dva puta sam se premisljao da l' da idem i na kraju nisam otisao, jer sam gardijane maltene batalio da slusam od 2000-e. mnogo mi je drago sto sam juce bio.

 

p.s. a i sreo sam jednog mog burazera, starog frpovca, koga nisam video godinama, sto je upotpunilo hobitsko-familijarnu atmosferu :).

Edited by Cyprian's apprentice
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican cert. Posecenost iznad proseka za ovu/proslu godinu. Jedna od najboljih do sada... Atmosfera takodje. Uvek ce se desiti da set listom ne obuhvate nesto sto bas vi zelite, kao npr Bright eyes, ali sta da se radi. Opet smo bili pocastvovani majesty-om kao zamena za sve pesme koje se nisu nasli na set listi,a imali su tu tendenciju :rockdevil:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

No pun intended, ali stvarno zmajevski koncert :rockdevil:

 

Ne znam sto svi kukaju na zvuk, meni bilo fino, prijala cak glasnoca, a od jutros u samim usima nemam nekih problema, ali zato vrat, grlo i glava...joj. Osecacu ovaj koncert jos par dana...

Za mene vrhunci Majesty, Time What Is Time, IFTOS i Mirror. Svidja mi se kod BGa mnogo sto saltaju liste, ali me prosto odusevljava i sto su spremni da usred samog koncerta naprave ustupak i udovolje publici. Bio sam presrecan kada je Hansi najavio Majesty, ali sam jos vise bio happy kada sam video da je upala umesto Turn The Page x] U principu, ispunila mi se glavna zelja oko liste, tj. da dobijemo malo vise sa SFBa od prosla dva puta, i to je bas bilo lepo ispunjeno (Vreme, sta je vreme :rockdevil:), no na neke sekundarne zelje (APAFS,Script,TWNend) izgleda da cu morati jos malo da sacekam :D

I ne znam sta bi sa publikom, ali nesto se tripujem da je od sredine, tj tipa od "Tanelorn"a malo spala atmosfera, i da se stisase ljudi... Kako bilo, jos uvek mi onaj prvi dolazak njihove nije prejeben, a onaj drugi mi je tu negde sa ovim, ne znam ni kako da merim vise koji je bolji, k'o da je i bitno.'

 

Jedna ovakva power svirka mesecno, i produzio bi mi se zivot za 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Занимљиво је упоредити листе, волим и ја што су флексибилни и знају да промене, ротирају пар ствари:

 

http://www.setlist.fm/setlist/blind-guardian/2006/studentski-kulturni-centar-belgrade-serbia-3bd628b0.html

http://www.setlist.fm/setlist/blind-guardian/2007/studentski-kulturni-centar-belgrade-serbia-33d628b9.html

http://www.setlist.fm/setlist/blind-guardian/2011/skc-belgrade-serbia-3d38583.html

 

све у свему, чули смо 29 песама, ако сам добро избројао.

 

едит, нисам. 27

Edited by Prisoner of Dreams

Share this post


Link to post
Share on other sites

Занимљиво је упоредити листе, волим и ја што су флексибилни и знају да промене, ротирају пар ствари:

 

http://www.setlist.f...a-3bd628b0.html

http://www.setlist.f...a-33d628b9.html

http://www.setlist.f...ia-3d38583.html

 

све у свему, чули смо 29 песама, ако сам добро избројао.

 

едит, нисам. 27

 

Lista iz 2006. ipak najbolja,i sinoc sa se nadala da ce biti Lost in the twilight hall i ATTWS,ali Time What is Time je nadomestila taj nedostatak:rockdevil:

Nego dajte ljudi neke snimke da vidimo kakvi smo bili :smile:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatan koncert! Neverovatna publika! Neverovatna energija i atmosfera! Sve pohvale Gardijanima i nama publici!

 

Ali jednu stvar nikad necu moci da shvatim, a to je - ako su se Guardijani potrudili da lepo odsviraju, ako se skupila prepuna velika sala SKC-a, ako su toliki ljudi dosli sa strane u BG na koncert i dali svoj novac za kartu, zasto je toliko problem imati tonca koji nije kompletan moron? Ako si vec dosao da odradis posao za koji si placen onda mozes kao tonac jebeno uociti da velika sala nema neku sjajnu akustiku i da ima mermerni pod u koji su upereni zvucnici? I zasto je problem zakljuciti prostom cobanskom logikom: "Pa da, sa ovakvom akustikom je pametnije imati i 20% tisi ton nego 5% glasniji od onog koji pretpostavljam da je idealan ( a pored toga nisam pozicioniran u centralnom delu sale, vec sam se, verovatno silom prilika, ustekao skroz iza do zida )!?"

 

Bilo je preglasno, gitara je u visim tonovima zvucala katastroficno, Hansijev visoki glas cesto isto tako. Koliko sam odusevljen atmosferom, Gardijanima, energijom i publikom, toliko sam besan na tonca koji je morao bolji posao da uradi. Ma sta morao, tom idiotu treba oduzeti dozivotno pravo da se bavi bilo cime vezano za muziku. Nemar i bahatost.

 

Potpisujem!

 

Ne mogu reci da sam totalno nezadovoljan koncertom, ali definitivno sam najmanje zadovoljan ovim od sva tri kod nas.

2006 > 2007 > 2011

Jbm li ga, kada ljudi dodju na koncert vole da CHUJU sta se svira. Gledam ih kako sviraju, kakvi su carevi i razmisljam sve vreme kako sve to moze do jaja da zvuci...

A ovako, vec od pola koncerta sam bio izmoren zbog silnog zujanja u usima i glavi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...