Jump to content

2010.04.29. *SKC, Beograd* Blind Guardian


FRUBI_ZMIJA_GADAFI

Recommended Posts

Ili kao so je prosle godine Leprous bio predgrupa Therionu, to je bio pun pogodak sto se mene tice :da:

E, pa da, eto dobrog primera! Zamislite samo da su recimo poveli sa sobom Persuader! Dalje nemam šta da kežem...ali jedno je sigurno dobro bi se zagrejali!

 

Inače, što se tiče set liste, moram da priznam da je bila perfektna, makar za moju dušu! Ipak, ja sam više u ''Somewhere'' i ''Tales'', a čak tri pesme sa ''Somewherea'' su bile. Kakvo iznaneđenje je bilo čuti ''Time What is Time'' i ''Hobbita''!

(A Cry for) Tanelorn bolje uživo zvuči nego na albumu, nekako mi se čini kao da ima više snage!

Edited by Despot!
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest HEFEST

Ili kao so je prosle godine Leprous bio predgrupa Therionu, to je bio pun pogodak sto se mene tice :da:

 

Najbolji utisak na mene su do sada ostavili kao predgrupe Firewind, Dungeon, Krokus i The Poodles. Nije bilo velike razlike izmedju njih i glavnih grupa. Na primer na Hammerfall-u su mi i Krokus i The Poodles bili maltene bolji od Hammerfall-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolji utisak na mene su do sada ostavili kao predgrupe Firewind, Dungeon, Krokus i The Poodles. Nije bilo velike razlike izmedju njih i glavnih grupa. Na primer na Hammerfall-u su mi i Krokus i The Poodles bili maltene bolji od Hammerfall-a.

Pa bilo bi stvarno lepo da su Guardijani poveli neki bend sa sobom. Da, FirwWind bi bilo sjajno videti, ali bilo koji drugi bend da je došao čisto da nam zadrži malo pažnju, da vidimo kako zvuči i slično. Nekako Guardijani lošije prođu prilikom odbira tih predgrupa u poslednje vreme: Leaves Eyes, Steel Wing...ništa sad da bi me oborilo sa nogu, a ima finih bendova koji bi lepo išli uz njih recimo kao Nemački Power Orden Ogan...

Ali, ne znam, da li je iko primetio, ali u Americi mnogo bolje prolaze sa tim predgrupama nego uopšteno mi ovde u Evropi. U Americi bukvalno nabiju koncerte, ono bude pravo ludilo.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od svog adrenalina obično ne čujem pola koncerta pa ne mogu da se žalim na zvuk, ali što se tiče predgrupe... Prosto mi je neverovatno da uvek kada je domaća grupa predgrupa stranoj ta predgrupa toliko smori ljude... Omašen žanr, svaka pesma ista, tekstovi nezanimljivi...

Ali da ne whinujem preterano, meni je ovo treći koncert Gardijana, i što se mene tiče bilo je sjajno i ispunili su očekivanja, though jeste bila lomljava u prvim redovima i pre predgrupe, ali je vredelo :D

Setlista je bila sjajna, samo me je razočaralo to što nisu svirali Bright Eyes i ATTWS... Ali dobro, uvek postoji i četvrti put :DDD

Ne znam za vas, ali ja uši i dalje ne osećam XD

 

EDIT: I da, Persuader bi bili sjajna predgrupa... Ali bih ja pre gledala Persuader sa predgrupom nego kao predgrupu (x

Edited by ~HaVoC~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od svog adrenalina obično ne čujem pola koncerta pa ne mogu da se žalim na zvuk, ali što se tiče predgrupe... Prosto mi je neverovatno da uvek kada je domaća grupa predgrupa stranoj ta predgrupa toliko smori ljude... Omašen žanr, svaka pesma ista, tekstovi nezanimljivi...

Ali da ne whinujem preterano, meni je ovo treći koncert Gardijana, i što se mene tiče bilo je sjajno i ispunili su očekivanja, though jeste bila lomljava u prvim redovima i pre predgrupe, ali je vredelo :D

Setlista je bila sjajna, samo me je razočaralo to što nisu svirali Bright Eyes i ATTWS... Ali dobro, uvek postoji i četvrti put :DDD

Ne znam za vas, ali ja uši i dalje ne osećam XD

 

EDIT: I da, Persuader bi bili sjajna predgrupa... Ali bih ja pre gledala Persuader sa predgrupom nego kao predgrupu (x

To za Persuader potpuno stoji, nadam se samo da ce uskoro krenuti na turneju!

Voleo bih ja da vidim s anjima i Savage Circus!

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam koji se moj svi gurate u prve redove, kad je meni bilo do jaja da stojim sa strane i fino sve vidim i čujem. Kao da je Arena u pitanju, jebo te, pa moraš da se boriš da budeš blizu bine, a ne SKC u kome gde god da staneš, blizu si.

 

Koncert sam odgledao negde sa sredine sale, samo sam se na poslednjoj pesmi potpuno van svesti, pod adrenalinom se izgurao napred...

 

 

Što se setliste tiče... ništa nisu svirali sa "A Night at the Opera" po meni ubedljivo najboljeg Gardijan albuma...

  • Upvote 2
  • Downvote 8

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se setliste tiče... ništa nisu svirali sa "A Night at the Opera" po meni ubedljivo najboljeg Gardijan albuma...

Ih, sto se ukusi razlikuju, meni je taj ubedljivo najgori. Al' OK, razumem zasto ti se svidja, meni onaj overdubbing Hansijevih vokala stravicno ide na kurac, a vidim da se ljudima to uglavnom svidja. Meni je najbolji Tales From The Twilight World. Sto se tice setliste, ja sam zadovoljan, i bilo mi je super cak i na pesmama koje nisam pre voleo (Fly, Tanelorn).

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, sto se ukusi razlikuju, meni je taj ubedljivo najgori. Al' OK, razumem zasto ti se svidja, meni onaj overdubbing Hansijevih vokala stravicno ide na kurac, a vidim da se ljudima to uglavnom svidja. Meni je najbolji Tales From The Twilight World. Sto se tice setliste, ja sam zadovoljan, i bilo mi je super cak i na pesmama koje nisam pre voleo (Fly, Tanelorn).

Pa ''Tanelorn'' realno uzivo zvuci mnogo bolje i jace nego na albumu! I mene je cak iznenadilo!

Svaka im cast!

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo Playlist-e sa svim pesmama sa koncerta Blind Guardian Live@Belgrade . :haha: Napatila sam se dok sam snimila, zahvaljujuci smaraču i smaračici :mad: ispred mene koji su stalno upadali u kadar! Njima porucujem ovo :evotigana:. :bigblue:

 

ili direktno link ka mojim favoritima :lol:

 

The Bard's Song

 

Lord Of The Rings

 

Edited by Brekke Kktus
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je ovo lepo, svaka cast , ali dala si 2500din da bi sve vreme drzala aparat i snimala ? :uhoh:

 

dala sam 2000. ;) Nije mi toliko tesko posto volim da imam uspomenu a i telefon drzim iznad glave i gledam koncert normalno, samo ponekad proverim telefon, da je usmeren ispravno. ;) Nisam od onih sto vole da skacu, mlate rukama i gube se. :bigblue:

 

 

i jos Nightfall, posto mi nije dalo da embedujem tri videa u proslom postu.

:)

 

a evo i Mirror Mirror, kad vec ima mesta ;D

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

aaaaaaaaa hvala za snimke :DDDDD

 

10nclyf.jpg

 

To je moja ruka ispred Hansija btw :DDDD

 

I da se pohvalim malo.. :D

 

222089_208069129214465_100000341393334_654801_2472940_n.jpg

 

Drži me i dalje euforija :DDD

 

To za Persuader potpuno stoji, nadam se samo da ce uskoro krenuti na turneju!

Voleo bih ja da vidim s anjima i Savage Circus!

 

A šta, od Jensa i od Emila se očekuje da sami sebi budu predgrupa? Mada, da čujem The Hunter, Doomsday News, Fire at Will, Ghost Story, Twisted Eyes i Between the Devil and the Seas u jednom danu... Bio bi to mnogo dobar dan... Mada bi na tom koncertu u Srbiji bilo 50 ljudi... Al' kao šta je tu je :D

Edited by ~HaVoC~

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma hvala joj naravno, ali sam mislila da to niko ziv nebi uradio...Steta sto samo kamera nije malo bolja ali ok...

Ja bih možda i uradio ali nakon nekog desetog gledanja istih, možda kad bi ih za redom pratio na nekoj budućoj turneji, ali da li bi ja ostao mirne ruke-mislim ne :(

Gde da stojim recimo uz Welcome to Dying :)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta, od Jensa i od Emila se očekuje da sami sebi budu predgrupa?

Nije neuobičajena stvar da uz glavni bend kao predgrupa ide bend sa kojim prvi deli članove.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...