Jump to content

The Ocean


Grobodan

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 2 months later...

@Haos sam ja moram da priznam da je ovaj bend odavno prestao da bude interesantan muzički i to 2007 na Precambrian albumu, sve posle toga natezanje teško. I oni su dobar pokazatelj kako pažljivo napravljeno pakovanje i spotovi i vizuelizacije umeju da naprave prođu kod ljudi kada muzika ispašta.

Edited by VoivodBG

Share this post


Link to post
Share on other sites

6 hours ago, VoivodBG said:

@Haos sam ja moram da priznam da je ovaj bend odavno prestao da bude interesantan muzički i to 2007 na Precambrian albumu, sve posle toga natezanje teško. I oni su dobar pokazatelj kako pažljivo napravljeno pakovanje i spotovi i vizuelizacije umeju da naprave prođu kod ljudi kada muzika ispašta.

Otprilike, samo sto je meni Heliocentric poslednji dobar album, sve posle toga mi nije bilo zanimljivo ni malo, prilicno dosadno kao i ove nove pesme, nista me ne rade...

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ponovo nisu izneverili, još jedan jako dobar album, eksperimentalniji i dosta šareniji nego prvi deo Phanerozoic priče. Posebno su interesantni različiti vokalni stilovi kojima se ovde Loic služi, rekao bih da je ovo album na kome on pokazuje do sad najveći raspon vokalnih ideja i aranžmana. Ima ubica rifova ali naravno i mnogo lepih meditativnih deonica. Jedino mi se ne sviđa poslednja pesma, malo odudara od ukupnog flowa albuma i nije mi interesantna. Prve dve čisto ubijanje, a Miocene/Pliocene čak ima hit potencijal. Činjenica je da je ovakav zvuk pomalo isfuran, da bend zna da zazvuči ponekad sterilno i suviše upeglano, da na momente ne znaš razliku između njih i Cult of Luna (čak je i artwork za ovaj album i poslednji CoL jako sličan sa istim nijansama boja), ali je isto tako činjenica da je ovo verovatno najekspanzivniji bend od te udarne post metal bratije, da stalno pokušavaju da obogate zvuk i imaju taj progressive pristup komponovanju, mnogo detalja i ukrasa, nisu mi nikako straightforward, neverovatno profi to sve zvuči i izgleda. Meni je ovo odlično i ja sam i dalje popriličan fan ovog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Meni je vrhunski album, njihov najbolji od Helio-Anthropo faze (koju smatram vrhuncem njihovog stvaralastva), vrlo lagano brise pod sa prethodna dva njihova. I taman je dosao u pravo vreme kad sam se vec malo ohladio od benda zbog meni ne toliko dobra navedena prosla dva izdanja.

Cak cu otici toliko daleko da kazem da mi je u ovim post vodama nesto najbolje sto sam cuo jos od CoLovog Vertikal. Mislim da album najvise vade catchy vokalne deonice, nije samo neko urlanje koje je tu eto reda radi. Sto rece gospodin iznad, daleko sarenije i zanimljivije od prethodnika mu, bukvalno nemam osecaj kao da cine neku celinu.

Edited by Grobodan

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...