Jump to content

Najbolji metal vokal


BruceD

Recommended Posts

Definitivno,po mom mišljenju:

 

- Bruce Dickinson

- Michael Kiske

-Geoff Tate

- Rob Halford

-King Diamond

- Ronnie James Dio

-Midnight

- Biff Byford

- Eric Adams

- Joakim Canns

- Roy Khan

-Timo Kotipelto

-Ray Alder

-Doro Pesch

-David Coverdale

-Iann Gilllan

-Axl Rose

-Robert Plant

-Joey Tempest

-Udo Dirkschneider

-Blackie Lawless

 

Kao što vidite,nema brojeva,jer lista nije napravljena po tome "ko je bolji od koga",znači,to su svi likovi koji su mi prvi pali na pamet,a koji se izdvajaju po tehnici,rasponu & jedinstvenosti vokala....I kao što neko reče,trebalo bi velikim slovima napisati da se zna ko su ti ljudi....

 

A što se tiče Dickinsonovih kvaliteta imam ja pesmu za QUEEN TRIBUTE koju je on otpevao sa onom operskom pevačicom Montserat tamo nešto. Tu je najviše i najbolje iskazao svoje pevačke kvalitete (inače pesma je izvođena uživo) tako da on ima kvalitete što se toga tiče, ali ne kao što ih imaju Dio i Halford

 

Pevačica se zove Monserat Kabalje...znam da je sa njom pevao pokojni Freddie Mercury...nisam znala za Dickinson-a...gde mogu nabaviti taj snimak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ex-vokal Lost Horizon-a (ne sećam se imena) je verovatno najkvalitetniji pevač, mada tik uz njega dolaze Midnight, Harry "The Tyrant" Conklin, David DeFeis, Glenn Hughes, Dio, Tony Martin, Jorn Lande, Graham Bonett, Geoff Tate, John Arch, Ray Alder, Rob Rock, Messiah Marcolin, Tonny Harnell, Jeff Scott Soto, Mike Patton, Devon Graves, Warrel Dane, Snowy Shaw, Rick Mithyasin, Nils K. Rue, Nils-Patrik Johansson, Mats Leven, Dan Swano,... Lista nije konačna i nema redosled, ali se ne može poreći kvalitet nijednog nabrojanog. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv izbor, Danijel Hajman stvarno ima odlican glas, ali ne znam bas da li i najbolji. Stvar ukusa valjda.

 

Ja rekoh "verovatno najkvalitetniji", a to ne znači najbolji. Gledao sam neki njihov koncert na lošem snimku (zvuk katastrofa), ali je Daniel odradio vrhunski posao, kao sa CD-a! Cenim kada neko tako odradi posao. Uz to ima i fenomenalnu boju glasa.

Da sad ne ispadne neko ass-kissing, ti si prilično dobar pevač, mada sam te gledao 2 puta (jednom sa Afterlife čini mi se, a drugi put sa Space Eater). Lično, mislim da si u klasi između pevača Forbidden-a i James Rivera-e. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ex-vokal Lost Horizon-a (ne sećam se imena) je verovatno najkvalitetniji pevač, mada tik uz njega dolaze Midnight, Harry "The Tyrant" Conklin, David DeFeis, Glenn Hughes, Dio, Tony Martin, Jorn Lande, Graham Bonett, Geoff Tate, John Arch, Ray Alder, Rob Rock, Messiah Marcolin, Tonny Harnell, Jeff Scott Soto, Mike Patton, Devon Graves, Warrel Dane, Snowy Shaw, Rick Mithyasin, Nils K. Rue, Nils-Patrik Johansson, Mats Leven, Dan Swano,... Lista nije konačna i nema redosled, ali se ne može poreći kvalitet nijednog nabrojanog. :da:

Super ti je izbor! :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa Eric Adams naravno kao King Of Kings!!! a posle njega mozda Bruce , al on ne moze ni da se poredi! lepo je pre pisalo na wikipediji:

 

eric adams is widely considerd to be one of the best, if not the best vocalist in heavy metal history

 

sada ne znam zasto vise ne pise, a i glavni manowar article je zesce osakacen, pobrisano je mnogo informacija! ne znam sta se desava!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm..mozda sam i nekad post-ovao na ovoj temi..al ne secam se : ) Anywayz..moj izbor(trudih se da budu uglavnom Heavy pevachi, al ubacih i par thrashera i powerasha):

 

Pre svega Dio, zatim:

 

Rob Halford

David DeFeis

Jorn Lande

Mats Leven

Michael Kiske

Dougie White

Blaze Bayley

Hansi Kursch

Ralf Scheepers

Kai Hansen

Andre Matos

King Diamond

Leather Leone

Steve Grimmett

Joe Comeau

Joey Belladonna

Tony Martin

James Rivera

Jeff Scott Soto

Blackie Lawless

Warrel Dane

Russ Anderson

Oddleif Stensland

Sebastian Bach

Tim Aymar

Valeriy Kipelov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tom Araya je najbolji PEVAC svih vremena... (sarkazam :D )

Ono, neki favoriti su svakako:

Halford

Jeff Waters

Kiske

Warrel Dane u Sanctuary

Bach

Baja iz Forbidden-a

BajE iz Agent Steel-a

...

 

Uzdravlje B)

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...