Jump to content

2010.11.19. *SKC, Beograd* Sabaton


Ninoslav

Recommended Posts

ja nisam neki fan pa nisam bio nikad na sabatonu, ali mi je izuzetno drago da u srbiji postoji ovako vatrena publika za neki noviji bend i da je bilo vise ljudi na sabatonu nego na svim ovim koncertima gde su svirali bendovi koji sviraju vec 20 godina.

 

dobro je za metal scenu ovde skroz. kad budu dosli opet sabaton, icicu sto posto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada, na kraju , me zanima samo. da li je alestorm ikada imao odlican nastup ili su svaki put izgledali smoreno i pricali kako su pijani ili umorni

posto imaju potencijal i dobre pesme da budu zaista na dobro pravcu ka jednom od boljih folk bendova ali mi se jednostavno cini kao da im to i nije cilj

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam neki fan pa nisam bio nikad na sabatonu, ali mi je izuzetno drago da u srbiji postoji ovako vatrena publika za neki noviji bend i da je bilo vise ljudi na sabatonu nego na svim ovim koncertima gde su svirali bendovi koji sviraju vec 20 godina.

 

dobro je za metal scenu ovde skroz. kad budu dosli opet sabaton, icicu sto posto.

genericno je i bice ti smesno :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

sada, na kraju , me zanima samo. da li je alestorm ikada imao odlican nastup ili su svaki put izgledali smoreno i pricali kako su pijani ili umorni posto imaju potencijal i dobre pesme da budu zaista na dobro pravcu ka jednom od boljih folk bendova ali mi se jednostavno cini kao da im to i nije cilj

 

Na sceni su bili sasvim solidni, dizali masu odlicno, preneli " Vibe "... A kada sam sreo ovog Chrisa (pevac i klavijatura), lik je bio toliko smoren, da me je bilo blam da ga pitam da se slikam... I slike su ispale " genericne ", kao ajde da se slikamo tek onako... Dok je sa Sabatonom (clanovima) atmosfera bila do jaja, svi su bili raspolozeni i za pricu i za slikanje, pravili one tr00 face i tako to xD Nisu isli " preko kurca " sa fanovima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

JEDAN OD BOLJIH KONCERATA U ZIVOTU,U SVAKOM POGLEDU!!! :pivopije:  :rockdevil:

TO THE METAL!!!

+1

 

Ma ja sam na njih gledao kao na bend koji nije predgrupa. Mislim da su oni donekle dorasli Sabatonu inace ne bi bila puna sala i za njih. Dobro, bila je i za Steelwing ali ipak su ova dva sada veliki bendovi.

 

Ne bih se slozio za ovim, mislim da su oni jos suvise mali da bi dorasli Sabatonu, po svemu. Mada, verovatno nisam kompetentan jer ih ne slusam, al' to je moje misljenje.  :pivopije: Sta mislis koliko ljudi bi skupili bez Sabatona?

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nisam neki fan pa nisam bio nikad na sabatonu, ali mi je izuzetno drago da u srbiji postoji ovako vatrena publika za neki noviji bend i da je bilo vise ljudi na sabatonu nego na svim ovim koncertima gde su svirali bendovi koji sviraju vec 20 godina.

 

dobro je za metal scenu ovde skroz. kad budu dosli opet sabaton, icicu sto posto.

 

Ne znam šta tu ima za radovanje. Sabaton svoju popularnost gradi na reciklaži najkomercijalnijih elemenata tih istih bendova što "sviraju već 20 godina" (čak i na ubacivanju njihovih rifova i stihova u pesme) i na paljevinskim tekstovima o ratovima, koji mogu biti zanimljivi samo klincima što beže sa časova istorije, pa im onda istorijske teme dođu kao nešto novo, egzotično. Ja ću se radovati onda kada u Srbiji bude vatrene publike za recimo Wolf, koji je isto tako noviji švedski heavy bend, ali triput kvalitetniji od Sabatona i pritom nije istripovan i paljevinski.

  • Upvote 8
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta tu ima za radovanje. Sabaton svoju popularnost gradi na reciklaži najkomercijalnijih elemenata tih istih bendova što "sviraju već 20 godina" (čak i na ubacivanju njihovih rifova i stihova u pesme) i na paljevinskim tekstovima o ratovima, koji mogu biti zanimljivi samo klincima što beže sa časova istorije, pa im onda istorijske teme dođu kao nešto novo, egzotično. Ja ću se radovati onda kada u Srbiji bude vatrene publike za recimo..........

 

Potpuno se slazem. A poslije ovog tvog "recimo" bi moglo da stoji najmanje 100 bendova razlicitih zanrova koji su na scenu donijeli nesto novo, koji imaju kredibilitet, kvalitet i sve ono sto (uz par izuzetaka) ne prolazi kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta tu ima za radovanje. Sabaton svoju popularnost gradi na reciklaži najkomercijalnijih elemenata tih istih bendova što "sviraju već 20 godina" (čak i na ubacivanju njihovih rifova i stihova u pesme) i na paljevinskim tekstovima o ratovima, koji mogu biti zanimljivi samo klincima što beže sa časova istorije, pa im onda istorijske teme dođu kao nešto novo, egzotično. Ja ću se radovati onda kada u Srbiji bude vatrene publike za recimo Wolf, koji je isto tako noviji švedski heavy bend, ali triput kvalitetniji od Sabatona i pritom nije istripovan i paljevinski.

 

Не знам где грешим. Нисам бежао с часова историје, читао сам додатну литературу о другом светском рату, ништа од информација које они преносе ми није ново, па су ми песме опет добре.

 

Људи се оптерећују тражењем "тог-и-тог" бенда у рифовима/стиховима бенда који тренутно слушају. Не кажем да треба копирати бендове, али јбт, свако је под утицајем (већим или мањим) неке песме сложио рифове...

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam šta tu ima za radovanje. Sabaton svoju popularnost gradi na reciklaži najkomercijalnijih elemenata tih istih bendova što "sviraju već 20 godina" (čak i na ubacivanju njihovih rifova i stihova u pesme) i na paljevinskim tekstovima o ratovima, koji mogu biti zanimljivi samo klincima što beže sa časova istorije, pa im onda istorijske teme dođu kao nešto novo, egzotično. Ja ću se radovati onda kada u Srbiji bude vatrene publike za recimo Wolf, koji je isto tako noviji švedski heavy bend, ali triput kvalitetniji od Sabatona i pritom nije istripovan i paljevinski.

 

da, ti uzasno originalni bendovi poput wolf, primal fear i axel rudi pell. to je mnogo originalnije od sabatona. nisu ni paljevine, nisu ni tekstovi toliko lozacki i uni heavy metal klisejeva. bendovi koji su promenili lice metala zasigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da, ti uzasno originalni bendovi poput wolf, primal fear i axel rudi pell. to je mnogo originalnije od sabatona. nisu ni paljevine, nisu ni tekstovi toliko lozacki i uni heavy metal klisejeva. bendovi koji su promenili lice metala zasigurno.

 

Ako sam rekao Wolf, nisam rekao bez razloga. Nemoj sad da mešaš Axela i Primal Fear, to su muzičari koji su bili aktivni još osamdesetih. Wolf spada među novije bendove, ali potpuno nepravedno zanemarene, jer očigledno nemaju taj gej ložački element koji ima Sabaton.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji hejteri... There is no enemy. There is no victory ;)

 

Sabaton.

Činjenice.

 

Njihova originalnost, ono što je možda imaju, je pre svega zasnovana na tome što su odabrali moderne ratove kao svoj primarni izvor inspiracije. Pre njih to nije bilo tako aktuelno u metalu, niti sam ja recimo verovao da to može na tako kul i moćan način da se predstavi. Kompozicijski i muzički uopšte im manjka originalnosti jer se zasnivaju na proverenim receptima evropskog power i možda pomalo progressive i heavy metala. Dakle, nisu stvorili niti imaju pretenziju da stvore nešto istinski vredno u umetničkom smislu, no bez obzira na to - sviraju đavolski dobar metal! Svrstavaju se u red najložačkijih i najnapaljenijih bendova, svakako. Kome to smeta ili se oseća neprijatno/neautentično slušajući, gledajući i pišući komentare o njima - ne mora to da radi.

 

PS. Na kraju krajeva, i oni koji se ne slažu sa tim na prvu loptu, posle samo malo uloženog mentalnog napora će zaključiti da je metal (kao celokupni žanr) u svojoj suštini - "ložačka" muzika :rockdevil::mrgreen:

Edited by Anglahell
  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...