Jump to content

2010.11.19. *SKC, Beograd* Sabaton


Ninoslav

Recommended Posts

Metal band ciji tekstovi nisu lozacki nije true :rockdevil:

 

Sabaton sigurno nije u top 10 metal bendova koje sam cuo u zivotu, ali definitivno jesu osvezenje za danasnju metal scenu, prepunu namrstenih power metalaca koji pricaju "ozbiljnu pricu" o jednorozima i vilama :rolleyes:

 

Sve u svemu, Joakim nije najbolji vokal na svetu, Oskar ni blizu najbolji gitarista, ali imaju tonu harizme, a i to se racuna :muzicar:

Edited by mrgud
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njihova originalnost, ono što je možda imaju, je pre svega zasnovana na tome što su odabrali moderne ratove kao svoj primarni izvor inspiracije. Pre njih to nije bilo tako aktuelno u metalu, niti sam ja recimo verovao da to može na tako kul i moćan način da se predstavi.

 

;)

 

Inače, mislim da su obe strane u pravu. Jeste lepo što publika napokon podržava i jedan noviji bend ali bi opet bilo lepo da se to isto desi i sa bendovima koji imaju i nešto noviju viziju muzike jer Sabaton ipak ne otkriva toplu vodu na nešto mnogo načina. No, u svakom slučaju je dobro što ima bilo kakvih koncerata koji uspevaju, to je ipak ono glavno. Inače bih rekao da su power fanovi ovde relativno ok publika u poređenju sa ostalim žanrovima, barem na osnovu onoga što sam čuo o koncertima tog tipa kod nas - Sabaton, Gardijani, Sonata, Helloween... pa i Kamelot da uračunam tu.

Edited by Talvi
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

;)

 

Inače, mislim da su obe strane u pravu. Jeste lepo što publika napokon podržava i jedan noviji bend ali bi opet bilo lepo da se to isto desi i sa bendovima koji imaju i nešto noviju viziju muzike jer Sabaton ipak ne otkriva toplu vodu na nešto mnogo načina. No, u svakom slučaju je dobro što ima bilo kakvih koncerata koji uspevaju, to je ipak ono glavno. Inače bih rekao da su power fanovi ovde relativno ok publika u poređenju sa ostalim žanrovima, barem na osnovu onoga što sam čuo o koncertima tog tipa kod nas - Sabaton, Gardijani, Sonata, Helloween... pa i Kamelot da uračunam tu.

 

 

naravno, meni je vise bilo smesno su se princ buni sto je bend neoriginalan i lozacki sa obzirom na to sta on slusa. Wolf volim, ali oni su isto toliko puni kliseja i kradje kao i sabaton, samo sta kradu iz razlicite ere. i koliko sam video na youtube-u, wolf se isto lozi, samo sto se ne lozi dobro kao sabaton, izlgedaju kao motori metalci koji dizu pesnice u vis i slemuju u mestu, tog sabaton trci po bini i bacaju se kao ludaci.

 

moj buraz je pravi power fan vec 20 godina, bio na prog power festivalu nekoliko puta u americi, sve video, i rekao da nije video noviji bend koji daje vise od sebe na bini od sabatona nit je video publiku u skorije vreme da bolje reaguje na to, i usput me pljuvao sto nisam isao, ali ja reko, ma glupo mi da idem sam na power metal gde ce biti polu prazan skc nakon theriona, jer uopste nisam znao koliko i ovde ima vatrenih fanova.

 

najveci je problem u srbiji sto ne dolaze bendovi koji trenutno nesto bitno, moderno i dobro rade, naravno, ali kad vec nema, bolje bar da ima neki mladji bend koji ce ljudi da podrze, jer vec znamo da nece slough feg svirati u skorije vreme prepunom skcu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno, meni je vise bilo smesno su se princ buni sto je bend neoriginalan i lozacki sa obzirom na to sta on slusa.

 

Ne bunim se ja zbog benda, nego zbog ukusa ovdašnje publike. Ako treba da se radujem dobroj poseti na Sabatonu, a pritom znam da je Jon Oliva's Pain otkazan jer se nije moglo ni 100 karata namaknuti, previše očekuješ od mene. Tebi je lako, gledao si Savatage nekoliko puta, a ja koji u to vreme nisam ni znao šta je Savatage mogu samo da žalim što danas Savatage izgleda više ne pamte ni oni koji su ih tada slušali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekajte, bio je pun SKC?

Bio sam u prvim redovima, video sam da je mnogo ljudi došlo i to je baš strava.

Posebno jer su karte bile u prodaji samo od mesec i po pre koncerta

Ali baš da je pun SKC bio...nisam siguran. Ima li neko preciznu informaciju koliko je karata prodato?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бу-ху, мој "омг-супер-виртуозно-ненадјебиви-претерано-прогресивно-уметнички" бенд нико не слуша. www.crymeariver.org/emo-department

 

edit: улете "црни мач".

Edited by PrimEviL
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekajte, bio je pun SKC?

Bio sam u prvim redovima, video sam da je mnogo ljudi došlo i to je baš strava.

Posebno jer su karte bile u prodaji samo od mesec i po pre koncerta

Ali baš da je pun SKC bio...nisam siguran. Ima li neko preciznu informaciju koliko je karata prodato?

 

previse si bukvalan.

 

Ne bunim se ja zbog benda, nego zbog ukusa ovdašnje publike. Ako treba da se radujem dobroj poseti na Sabatonu, a pritom znam da je Jon Oliva's Pain otkazan jer se nije moglo ni 100 karata namaknuti, previše očekuješ od mene. Tebi je lako, gledao si Savatage nekoliko puta, a ja koji u to vreme nisam ni znao šta je Savatage mogu samo da žalim što danas Savatage izgleda više ne pamte ni oni koji su ih tada slušali.

 

jbg to ti je sudbina. ja sam svasta video ali evo opet idem u inostranstvo precesto da gledam bendove. suoci se sa cinjenicama srbije i nemoj sabaton da hejtujes sto su na neki nemoguci nacin uspeli da naloze uglavnom ne zainteresovanu srpsku publiku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj isti Sabaton je svirao ovde pre skoro 4 godine kada je iza sebe vec imao izdate Primo Victoria i Attero Dominatus i spremao Metalizer reizdanja. Na tom koncertu gde su oni bili gosti G.Diggeru/Therionu na par ljudi koji su pevali njihove pesme ostali su gledali sa cudjenjem. Niko nije imao pojma o cemu se radi. Da bi nakon 4 godine na njihovom 4 koncertu kod nas svi blejali dok bend svira npr. White Death sa novog albuma i posle desetak minuta koncerta neko vec skandira Attero Dominatus!? Isto bi sada sa Steelwingom. Zevase svi za vreme njihove svirke a posle ti isti potrcase da se slikaju sa njima. Jer zaboga, treba se okaciti nestio i na facebook. Dobro je bilo sto je bilo dosta ljudi ali sve lici na pomodarstvo, jbg.

Koncert je bio solidan i nista vise od toga. Cak mi se cini da su prethodni bili mnogo bolji, sa iskrenijim odnosom prema publici. Sa 70 minuta svirke nisu pokazali da su bas toliko odusevljeni. Pogledajte snimke sa ostalih koncerata, slicna prica svuda. Medjutim uvek ce postojati neki koji bi se odusevili i sa g..... bacenim sa bine samo ako je od strane "voljenog" benda.

Edited by Zlatko
  • Upvote 3
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cujem ljude kako pevaju, ne znam za tebe... Kolko se secam, za White Death je bila opaka atmosvera i sutka koja me je opasno iznenadila, jer nisam ocekivao za nove pesme takvu atmosveru. Za Uprising, Saboteurs, a da ne pricam za Final Solution je bila atmosvera ko da je stara pesma u pitanju a ne nova! :rockdevil:

Edited by vegeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=n04NaqZXtPYJa cujem ljude kako pevaju, ne znam za tebe... Kolko se secam, za White Death je bila opaka atmosvera i sutka koja me je opasno iznenadila, jer nisam ocekivao za nove pesme takvu atmosveru. Za Uprising, Saboteurs, a da ne pricam za Final Solution je bila atmosvera ko da je stara pesma u pitanju a ne nova! :rockdevil:

 

Ja sam znao ceo text za White Death, i Final Solution, jer su me te dve pesme fascinirale na albumu (za White Death sto peva o snajperisti, a to mi je kult), a Final Solution ima nesto u sebi, jednostavno me je na prvo slusanje povukla. Uprising sam znao refren, ali posle sam provalio i strofe :) Atmosfera je bila do jaja, ovi sto su bili napred verovatno i nznaju sta se desava u masi, i ko peva, pa zato lupaju. Sve u svemu, koncert koji ce se pamtiti kao jedan od zescih u Srbiji :)

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Бу-ху, мој "омг-супер-виртуозно-ненадјебиви-претерано-прогресивно-уметнички" бенд нико не слуша. www.crymeariver.org/emo-department

 

edit: улете "црни мач".

 

Da li ti stvarno mislis da se kvalitet nekog benda vidi po tome koliko ih mase slusa?

 

I tragicno je koliko dobrih bendova ova zemlja nikad nece videti jer niko ovde nije ni cuo za njih, to je cinjenica

Edited by Oddball

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Da li ti stvarno mislis da se kvalitet nekog benda vidi po tome koliko ih mase slusa?

 

2)I tragicno je koliko dobrih bendova ova zemlja nikad nece videti jer niko ovde nije ni cuo za njih, to je cinjenica

 

1) Ко је то рекао?

2) Да.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam poslednje pare od honorara (koje sam planirao za internet) morao da dam za kartu, tek sad podeljavam svoje misljenje sa ostalim nolajferima.

 

JEBENO NEVEROVATAN KONCERT!

Prvo pohvala za organizaciju- nikakvog kasnjenja nije bilo, nisu drkali i namestali opremu pet sati, sve je korektno odradjeno bilo.

Krcat Skc, sjajan Sabaton, Joakimova komunikacija s publikom me je odusevila, od onih Achmet fora, pa do zajebavanja na racun benda. Set-lista je bila dobra, mada bih ja svasta nesto tu ubacio jos :D Alestorm i Steelwing su bili sjajni takodje, a vidim da ih je i jedne i druge prijatno iznenadila posecenost na njihovim nastupima. Jedino je onaj lik iz Steela bio malo smesan sa onom upotrebom glagola fuck. xD Publika na vrhuncu, prvi put posle mnogo vremena da sam toliko odumro na nekom koncertu. Svaka cast onima sto su govorili da je Sabaton za malu salu, ocigledno ne znaju da se metal i izvan yuma slusa. Nego, da ne duzim- Sabaton je dokazao zasto je trenutno najatraktivniji power metal bend u Evropi i sire, i jedva cekam ponovo da ih gledam!

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...