Jump to content

Misterije Sveta


Novaliis

Recommended Posts

Bloop

 

Zvuk ultra niske frekvencije koji su naucnici uhvatili 1997. godine u okeanu i koji je nepoznatog porekla. Jedino sto se zna jeste da je bioloskog porekla, tj. neko zivo bice ga je proizvelo ali ne zna se koje. Misterija je u tome sto, prema karakteristici zvuka, ovo bice mora da bude mnogo vece od bilo koje najvece zivotinje nama poznate. :)

 

The location of the sound originated within 500 miles from the location of the fictional City of R'lyeh in the South Pacific, the coordinates for which were given in H.P. Lovecraft's short story The Call of Cthulhu thus coincidentally linking the sound to the sleeping Great Old One Cthulhu.

 

:mhihi:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, da li neko ovde gleda Destination Truth? I ako da, sta mislite o toj emisiji. Bila je jedna zanimljiva epizoda pre nekoliko dana, kada su posetili Cernobil. To mesto je bas jezivo i navodno ima duhova.

najretardijanija serija koja postoji.

 

http://retardzone.com/2008/09/23/destination-truth-the-most-retarded-show-on-tv/

Share this post


Link to post
Share on other sites

El Chupacabra. The name of this creature translates in English as the “Goat Sucker”. This rather odd name is more of a description of the animal and its attacks that were first noticed in the mid nineties. The creature was suspected in attacking goats, biting its neck with its long fanged teeth, and then draining all of the blood from its hapless victims. Of course this was just at the beginning, as it worked its way throughout Puerto Rico. Soon its victims would include all types of small animals, and eventually small children as well. None of the human attacks were fatal, but nonetheless panic quickly spread throughout the country Over time the attacks began in Central America, then Mexico, the southern US, and South America. There were several theories as to how the creature came about. Everything from alien extra-terrestrial pets to subterranean dwelling creatures that were loosed upon the surface by an earthquake. However the most popular theories is that the monsters were created in a secret US military base deep in the jungle, that escaped in the aftermath of hurricane Hugo.

 

Usually, chupacabras are said to appear in three specific forms:

The first and most common form is a lizard-like being, appearing to have leathery or scaly greenish-gray skin and sharp spines or quills running down its back. This form stands approximately 3 to 4 feet (1 to 1.2 m) high, and stands and hops in a similar fashion to a kangaroo. In at least one sighting, the creature hopped 20 feet (6 m). This variety is said to have a dog or panther-like nose and face, a forked tongue protruding from it, large fangs, and to hiss and screech when alarmed, as well as leave a sulfuric stench behind. When it screeches, some reports note that the chupacabra's eyes glow an unusual red, then give the witnesses nausea.

The second variety bears a resemblance to a wallaby or dog standing on its hind legs. It stands and hops as a kangaroo, and it has coarse fur with greyish facial hair. The head is similar to a dog's, and its mouth has large teeth.

The third form is described as a strange breed of wild dog. This form is mostly hairless, has a pronounced spinal ridge, unusually pronounced eye sockets, teeth, and claws. This animal is said to be the result of interbreeding between several populations of wild dogs, though enthusiasts claim that it might be an example of a dog-like reptile. The account during the year 2001 in Nicaragua of a chupacabra's corpse being found supports the conclusion that it is simply a strange breed of wild dog. The alleged corpse of the animal was found in Tolapa, Nicaragua, and forensically analyzed at UNAN-Leon. Pathologists at the University found that it was just an unusual-looking dog. There are very striking morphological differences between different breeds of dog, which can easily account for the strange characteristics.

 

Rumored-Chupacabra-urban-legends-231570_500_375.jpg24e18126-d6ee-414a-a9a6-0c8cb3192a01widec.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je jedan veoma ruzan pas, razumljivo da su ga se mestani plasili. :haha:

 

Cesto spominjanje reptila u ovoj prici me podsetilo na pricu o reptiloidnim stvorenjima koji se pominju u mnogim tradicijama, od vanzemaljske rase reptila do zmajeva i lemurijanaca. Meni je ta prica veoma interesantna, mada nema bas mnogo dokaza o njihovom postojanju. Najcesce je nihovo spominjanje u mitologiji simbolicnog karaktera. Mada, na par mesta sam naisao na konkretnije stvari. Kao recimo vizije samana u juznoj americi koje govore o reptiloidnim stvorenjima koji borave duboko u nama i hrane se nasim slabostima (strast, strah, pohlepa...). Samani govore da su oni pre mnogo godina pali sa neba i da se hrane nasim osecanjima, boraveci u tami nase podsvesti. Istu viziju doziveo je Majkl Harner a kada ju je ispricao lokalnim misionarima, oni su to povezali sa pricom o zmaju i zmijama iz Biblije. Potom, Lemurija, juzna mitska zemlja poput Atlantide, je navodno davni kontinent koji je unisten a koji su naseljavali reptili, narodi lunarne tradicije, okrenuti materijalnome, za razliku od Hiperboreje koja je Severna, solarna zemlja okrenuta duhovnosti, vecnome Suncu. Upravo zbog konflikta juga i severa koji se zadesio na Atlantidi doslo je do kolapsa, jer je prevagnuo lunarni uticaj. Taj konflikt recimo moze da predstavlja cuvena slika Svetog Georgija koji ubija azdaju. Georgije na belom konju oznacava duhovnost, Severnu tradiciju, dok reptil koji je dole, Jug, oznacava tamu i materijalizam. Taj konflikt je, uostalom, kroz istorijju covecanstva prikazan na mnoge nacine. Medjutim ono sto je najvaznije jeste da je potrebno pronaci balans. To je jedini nacin da se izbegne katastrofa simbolicno prikazana u potapanju Atlantide. Kao sto, recimo, tibetanska mistika govori o nadis kroz koju je potrebno balansirati solarnu i lunarnu energiju koju svaki covek poseduje, sprovesti je kroz cakre u vidu spirale sve do hiljadulaticnog lotosa i doziveti prosvetljenje, odn. izbavljenja iz kruga samsare. Nadis, sredisnji stub u nama je nista drugo do Drvo Zivota koje sadrzi sve svetove, citav univerzum, a primordijalna, potencijalna energija je uvek prezentovana tamom i hladnocom, poput nordijskog Nidhoga koji boravi medju korenjem Igdrasila. To je slepa sila, pokretacka snaga i nakon balansiranja energija u ljudskom telu, koje je samo slika i prilika kosmosa, te stoga poredjenje naseg tela sa drvetom zivota, dolazi do pravilnog uzdizanja te energije (poznata i kao kundalini) do krosnje drveta a to je svet iznad naseg.

I tako sam ja od price o reptilima dospeo do Tibeta i nordijskih zmajeva... :haha:

 

Nego, jos jedna zanimljivost. Postoji jedno ostrvo na kome raste posebno drvo, poznato kao Zmajeva Krv. To ostrvo deluje kao da je sa druge planete a drvo izgleda nerealno, kao ogromna pecurka. Ja sam odlucio da kada konacno napravim sopstveni vrt, da cu imati jedan primerak tog drveta. :haha:

 

Ostrvo je Socotra, a drvo je Dracaena cinnabari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

New Sighting of UFO Over China

http://www.youtube.com/watch?v=FLvGfkIMIpA&feature=related

 

Zvanicnici tvrde da je u pitanju vojni eksperiment. Meni ta izjava deluje smesno, jer zasto bi onda radili eksperiment bas iznad aeorodroma i zaustavili ga da funckionise? Ovo je vec 8. pojavljivanje neidentifikovanog leteceg objekta iznad Kine za poslednjih nekoliko meseci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ma ljudi previse uzimaju stvari oko sebe pa i same sebe zdravo za gotovo. kada se malo bolje razmisli sve oko nas je cudo. Ne zna se sta je cudnije. Evo na primer kamenje, drvece, zemlja... Odakle sve to? Zasto bas tako sve izgleda kao sto izgleda? Ma u sta god da pogledas gledas u jedno veliko cudo i u jednu misteriju na koju nemas potpuni odgovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve sto si rekao je tacno, cesto i ja razmisljam o tome, kako je sve oko nas cudo za sebe. Svaka travka na koju zgazim, kamen koji pronadjem i podignem, drvo koje dodirnem itd. Ponekad se jako udubim u takve misli i stvari pocnu da izgledaju drugacije nego sto jesu. U gradu je teze, ali kada sam na selu ili u prirodi, jako lako se prepustim tim osecanjima. Iil samo posmatranje oblaka kako jezde nebom, vetar, kisa.. sve deluje zivo i postaje deo jednog sistema. Jednom sam cak osetio kako drvo ima sopstvenu svest, ja verujem u to, ali tada sam to i osetio - drvo itekako oseca sva godisnja doba, godine i dane koje prolaze, bilo kakvu promenu, ali gledano ljudskim ocima, znatno sporije. Inace to drvo je veoma staro ali kao klinac svakodnevno sam prolazio pored njega na ulici, te sam osetio nekakvu povezanost sa njim.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo malo da zivnem temu. Tek nedavno sam saznao za postojanje tkz plavih ljudi. Ziveli su u Americi koliko vidim, negde do polovine 20.veka. Koza im je potpuno plava, mene je to prvo asociralo na prikaze hindu bogova.. a onda sam nasao ovaj link:

 

http://www.bibliotecapleyades.net/vida_alien/alien_watchers05.htm

 

A ovo je valjda naucno objasnjenje:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Methemoglobinemia

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...