Jump to content

Sisanje


LazaGNR

Recommended Posts

Ti ako svoje preuvelicavas i svoju naciju smatras superiornijom,diskriminises druge,ulazis u vode etnocentrizma,vise nisi nacionalista,nego njegov ekstrem.

pa nacionalizam jeste etnocentrizam. npr. patriota cje bez problema da prihvati crnca ili azijata koji vole srbiju, ali nacionalista necje, niti crnac ili azijat mogu da budu srpski nacionalisti, ali mogu da budu srpske patriote.

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nacionalizam jeste etnocentrizam. npr. patriota cje bez problema da prihvati crnca ili azijata koji vole srbiju, ali nacionalista necje, niti crnac ili azijat mogu da budu srpski nacionalisti, ali mogu da budu srpske patriote.

 

'el ti imas sociologije na faksu ili u skoli uopste?

Etnocentrizam je ekstrem nacionalizma,ima u sebi tu klicu nacionalizma zbog ljubavi prema naciji,ali je preterano uzdize.I nacionalista ce naravno voleti svoje,ali postovati i druge i naravno da ce ga prihvatiti.Onaj koji ne prihvata je zasao u listu koju sam ti vec postovao.

A azijat i crnac to su rase,a ne nacije.Jednu naciju mogu da cine razlicite rase.Sta crnac englez je manji Englez od belca Engleza?

Americka nacija je satkana izmedju ostalog i od azijata i latinosa i crnaca i belaca i koji su tamo generacijama i svi oni naravno mogu biti i nacionalisti i patriote,jer su amerikanci.Sta je tu nerazumljivo?Ovo je takvo podneblje,i ovde da si imao i crnaca i belaca i azijata i crvenih i zelenih,svi bi bili deo te nacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je takvo podneblje,i ovde da si imao i crnaca i belaca i azijata i crvenih i zelenih,svi bi bili deo te nacije.

ali nisu.

neko ko je otishao iz srbije u ameriku nemozhe da bude americhki nacionalista, jer nije deo te nacije/ etnosa, ali mozhe da bude americhki patriota. neznam shta je tu nerazumljivo..

  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali nisu.

neko ko je otishao iz srbije u ameriku nemozhe da bude americhki nacionalista, jer nije deo te nacije/ etnosa, ali mozhe da bude americhki patriota. neznam shta je tu nerazumljivo..

pa nisu,i cemu sad prica o crncima i azijatima?

 

A kako to moze kao stranac da bude americki patriota,'leba ti?On je dosljak tamo,a naturalizovan onda kada dobije drzavljanstvo,i otadzbina mu je odakle je dosao i nostalgija ga drma posle odredjenog vremena i kako onda da bude americki patriota?Njegova deca ce moci,ako se rode tamo.Mogu da budu i nacionalisti i patrite,jer je to njihova domovine gde su rodjeni,a isto tako mogu da budu i Amerikanci i da neguju svoje srpsko poreklo i kulturu u zajenicama.

 

npr Rusofil voli Rusiju a nije ruski patriota,aj malo logike.

 

Ili ti mozda pricas o nekom nacisticko-fasistickom vidjenju cistoce neke nacije?

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patriotizam: privrženost određenom mestu i određenom načinu života za koje neko veruje da su najbolji na svetu, ali ne želi da ih silom natura drugima. Patriotizam je pre svega odbrambenog karaktera.

 

Nacionalizam se ne može odvojiti od želje za vladanjem, i trajni cilj svakog nacionaliste je da obezbedi veću vlast i ugled za naciju ili drugu celinu u kojoj je odlučio da utopi svoju individualnost. Nacionalizam ne označava samo odanost jednoj vladi ili zemlji, već bilo kojoj celini.

 

Nisam jos odgledao, ovih dana cu, mada ne ocekujem nista posebno (pogotovu posle komentara koje videh ovde).

Edited by Srlandand

Share this post


Link to post
Share on other sites

naprotiv: taj koji je pisao scenario je odlicno upucen u tematiku o kojoj je film.

 

----

 

a propo nacionalizma: to je rec kojom se svako kiti.. 99.999% ljudi su nacionalisti jer, logicno - zele dobro svojoj naciji. kad se kod nekih ljudi ta zelja svede na neprijateljstvo prema kakvim izmisljenim "neprijateljima" (koji su najcesce neka manja grupa ljudi, nesposobna da uzvrati silom) onda to vise nije nacionalizam, nego nesto drugo - sto treba surovo kaznjavati.

 

zasto nikad nisam cuo da su skinsi uleteli na neki splav ili klub tipa "teatro", "molokini" i slicno? tamo bi dobili preko picke, i jos vise od toga... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Национализам је повратак националним коренима и револт против савременог анационалног друштва. Није мржња према другим нацијама (напротив), али није ни обична љубав. Љубав је превише тривијална реч за појмове као што су нација, земља, раса.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

a propo nacionalizma: to je rec kojom se svako kiti.

 

Upravo ovo.Busale su se mnoge budale i pogresni i losi ljudi u tu rec(pogotovo krimosi,tadasnji polupismeni opozicionari ih napadali,nazivali nacionalistima,glupi narod nepismen nije ni znao sta znaci biti nacionalista,niti se potrudio da sazna,vremenom uvrteli u glavu da je to nesto lose i kao obelezje "milosevicevaca" i "seseljevaca" i eto posle 20 i kusur godina,prosecna osoba u Srbiji nema blage veze o terminu koji koristi.

Ko sto prosecna koza graCka koja cita kosmopoliten,kad je pitas sta je sovinista-to je muska svinja,muskarac koji ponizava zene ili ko sto sabani misle da je metalika pravac u muzici.

 

 

Hehehe,jeste izvalili Vuka Kostica na stadionu.....heheheh,samo neke bolide igra u poslednje vreme. :mhihi:

Edited by sale 83

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad se kod nekih ljudi ta zelja svede na neprijateljstvo prema kakvim izmisljenim "neprijateljima" (koji su najcesce neka manja grupa ljudi, nesposobna da uzvrati silom) onda to vise nije nacionalizam, nego nesto drugo - sto treba surovo kaznjavati.

Zapravo, 90% kvazi-liberala ima ideju o nekim izmišljenim "nacionalistima" koji mrze sve živo i veruju da je cela Srbija zločinačka država, počev od berberina, pa do funkcionera vlade.

Ovde više nije pitanje da li mrziš druge narode (što je suludo), nego te proglašavaju "zlim nacionalistom" čak i ako tražiš da žrtve tvog naroda budu pomenute kada se govori o zločinima.

  • Upvote 2
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Scenario je pisao Dimitrije Vojnov i pokazao je samo kako Perica zamišlja funkcionisanje ekstremno desničarskih pokreta. Daleko od realnosti.

 

Scenaristi

 

Stevan Filipovic

Stasa Koprivica

Dimitrije Vojnov

Natasa Vranjes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svejedno, Dimitrije je uradio najveći deo posla u tom delu. A to što ih je četvoro učestvovalo na pisanju scenarija je još tragičnije jer isti sadrži toliko gluposti da to nije normalno. Kao, na primer, kada skinsi vide onog lika kako piša i poviču: "E, vidi ga! ROM!" Ja ne znam da li su skinski u međuvremenu postali politički korektni, ali oni pripadnike te populacije, koju toliko mrze, nikada ne nazivaju ROMIMA, već kažu CIGAN. Dakle, ne ni CIGANIN već CIGAN. Nijanse i detalji koji očigledno nisu poznati nikome od četvoro ljudi koji su pisali scenario. A to je još i najsitnija zamerka.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja

Svejedno, Dimitrije je uradio najveći deo posla u tom delu.

 

 

da si pratio izjave po medijima znao bi da to nije tačno, on se čak ograđuje od tog filma, jer je njegova ideja u mnogome izvitoperena od strane Filipovića.

 

 

Evo ti jedna od njegovih izjava:

''Jer, kada već govorimo o ovom filmu, kada kažemo kako je obradio temu, hajde da obrnemo stvari. Hajde da kažemo da Šišanje nije priča o problemu, nego da kažemo da je možda samo Šišanje kao film u stvari problem.''

 

 

itd itd... više na linku... To ga potpuno ne iskupljuje, ali ako neko izbaci trećinu njegovog scenarija a ostatak preradi, onda je pitanje ko je tu najodgovorniji. Uostalom, on je pozvan da napiše scenario za priču koju je osmislio Filipović, dakle nije on smišljao priču već ju je priredio za film, kao kad naručiš portret od slikara, ako si ružan ne može ni Leonardo da Vinči da ti pomogne.

 

Metaforički rečeno: Ti optužuješ slikara što je mušterija koja pozira ružna.

 

Sasvim je jasno ko je to o ''Romu'' ubacio u film. Sledeći put se malo informiši pre nego što ospeš paljbu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da si pratio izjave po medijima znao bi da to nije tačno, on se čak ograđuje od tog filma, jer je njegova ideja u mnogome izvitoperena od strane Filipovića.

 

 

Evo ti jedna od njegovih izjava:

''Jer, kada već govorimo o ovom filmu, kada kažemo kako je obradio temu, hajde da obrnemo stvari. Hajde da kažemo da Šišanje nije priča o problemu, nego da kažemo da je možda samo Šišanje kao film u stvari problem.''

 

 

itd itd... više na linku... To ga potpuno ne iskupljuje, ali ako neko izbaci trećinu njegovog scenarija a ostatak preradi, onda je pitanje ko je tu najodgovorniji. Uostalom, on je pozvan da napiše scenario za priču koju je osmislio Filipović, dakle nije on smišljao priču već ju je priredio za film, kao kad naručiš portret od slikara, ako si ružan ne može ni Leonardo da Vinči da ti pomogne.

 

Metaforički rečeno: Ti optužuješ slikara što je mušterija koja pozira ružna.

 

Sasvim je jasno ko je to o ''Romu'' ubacio u film. Sledeći put se malo informiši pre nego što ospeš paljbu.

 

A ti nemoj vaditi izjave iz konteksta, tumačiti ih proizvoljno i na taj način izvrtati poentu rečenog samo zato da bi se uklopilo u tvoju argumentaciju. Cela izjava čiji si ti deo citirao glasi ovako:

 

 

"Jer, kada već govorimo o ovom filmu, kada kažemo da je obradio temu, hajde da obrnemo stvari. Hajde da kažemo da Šišanje nije priča o problemu, nego da kažemo da je možda samo Šišanje kao film u stvari problem. Zbog čega nema više filmova koji se bave mladim ljudima, u stvari ne samo pitanjem njihovog skretanja u krajnju desnicu, nego i drugim pitanjima mladih ljudi. Zbog čega nema više filmova o tome? Zbog čega nema TV serija o tome?"

 

Drastična razlika u poenti, zar ne?

 

Izvlačenjem iz konteksta pokazuješ tendencioznost verovatno zbog neke lične naklonosti prema Vojnovu, ali to me već ne zanima. Mene zabole i za njega i za Filipovića, film je sranje pa je sranje, a Dimitrije je taj scenario potpisao i to je činjenica, što znači da je u krajnjem ishodu bio zadovoljan njime.

Edited by pravnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo, 90% kvazi-liberala ima ideju o nekim izmišljenim "nacionalistima" koji mrze sve živo i veruju da je cela Srbija zločinačka država, počev od berberina, pa do funkcionera vlade.

Ovde više nije pitanje da li mrziš druge narode (što je suludo), nego te proglašavaju "zlim nacionalistom" čak i ako tražiš da žrtve tvog naroda budu pomenute kada se govori o zločinima.

ono sto je najgore u svemu ovom je sto ce neki ljudi pre stati u odbranu raznog olosa koji se deklarise kao "nacionalista" i pod plastom toga cini razna sranja i stetu sopstvenoj drzavi. od nekih politicara, pa do huligana na ulicama - razni otpad naseg drustva zloupotrebljava "nacionalizam" za najgore stvari koje cini svojoj zemlji. dovoljno je takvi ljudi kazu "ja sam nacionalista", "kosovo je srbija", "srbija srbima" i tim parolama oni sebi kupuju totalnu amnestiju za svako zlo i stetu koju ucine pre svega svojoj zemlji i naciji. mogu da kradem i ako me neko oputzi za kradju reci cu: "ja sam nacionalista, ti si protiv srbije, ti si izdajnik". mogu da prebijam, zastrasujem i ubijam ljude (ako politicka klima to dozvoli) i opet cu reci: "ja sam nacionalista, ti si protiv srbije".

 

to nije pojava koja se desava samo u srbiji, i nije nista novo. jedan englez je pre 200 godina rekao da je patriotizam poslednje utociste olosa. nazalost, u srbiji je takav odnos prema laznom nacionalizmu previse prisutan i previse normalnih ljudi ne moze da razlikuje olos od postenog coveka ako se obojica izjasne kao "nacionalisti" - obojicu ce prihvatiti kao "svoje". :( to ide na ruku skinsima, navijacima, nacionalnim strojevima, 'nacionalistickim' partijama i ostalim kurcima-palcima. film "sisanje" odlicno pokazuje mehanizam po kome se (lazni) nacionalizam koristi na stetu nacije i drzave. na najnizim nivoima tog lanca su maloumni ljudi (navijaci, skinsi i ostali 'ulicari') koji imaju svoje vodje, a njih opet instruiraju i kontrolisu 'organi reda' koji su opet vezani sa politikom, partijama, 'intelekutalcima' itd.. u toj mrezi ljudi ima onih koji su iz cisto ideloskih razloga u toj prici (maloumnici) i onih koji u tome vide konkretnu licnu korist..

  • Upvote 2
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
Izvlačenjem iz konteksta pokazuješ tendencioznost verovatno zbog neke lične naklonosti prema Vojnovu, ali to me već ne zanima. Mene zabole i za njega i za Filipovića, film je sranje pa je sranje, a Dimitrije je taj scenario potpisao i to je činjenica, što znači da je u krajnjem ishodu bio zadovoljan njime.

 

dao sam ti plus, jer si svojom glupošću i neinformisanošću minus odveo čitav krug i doveo do plusa, toliko je ovaj post promašen. ja nisam ni rekao da je film dobar, samo dajem do znanja da se Vojnov optužuje i za nešto što nije učinio, ako hoćeš da ga kritikuješ kritikuj ga za ono što jeste odgovoran. Ne mogu ja da tražim po netu gde je sve Vojnov govorio protiv ovog filma da bi tebi koji si izgleda pod staklenim zvonom proveo zadnjih 6 meseci nešto bilo jasno.

 

FILM, ŽICA, SREBRENICA

 

ajde objasni ovo ako si toliko pametan, ovde se napada čitava grupa ''Novi kadrovi'', dakle Vojnov i ostali koji je čine, i to sam naslov kaže kako se napadaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dao sam ti plus, jer si svojom glupošću i neinformisanošću minus odveo čitav krug i doveo do plusa, toliko je ovaj post promašen. ja nisam ni rekao da je film dobar, samo dajem do znanja da se Vojnov optužuje i za nešto što nije učinio, ako hoćeš da ga kritikuješ kritikuj ga za ono što jeste odgovoran. Ne mogu ja da tražim po netu gde je sve Vojnov govorio protiv ovog filma da bi tebi koji si izgleda pod staklenim zvonom proveo zadnjih 6 meseci nešto bilo jasno.

 

FILM, ŽICA, SREBRENICA

 

ajde objasni ovo ako si toliko pametan, ovde se napada čitava grupa ''Novi kadrovi'', dakle Vojnov i ostali koji je čine, i to sam naslov kaže kako se napadaju.

 

A to, po tvom mišljenju, dokazuje-šta?

Edited by pravnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

ono sto je najgore u svemu ovom je sto ce neki ljudi pre stati u odbranu raznog olosa koji se deklarise kao "nacionalista" i pod plastom toga cini razna sranja i stetu sopstvenoj drzavi. od nekih politicara, pa do huligana na ulicama - razni otpad naseg drustva zloupotrebljava "nacionalizam" za najgore stvari koje cini svojoj zemlji. dovoljno je takvi ljudi kazu "ja sam nacionalista", "kosovo je srbija", "srbija srbima" i tim parolama oni sebi kupuju totalnu amnestiju za svako zlo i stetu koju ucine pre svega svojoj zemlji i naciji. mogu da kradem i ako me neko oputzi za kradju reci cu: "ja sam nacionalista, ti si protiv srbije, ti si izdajnik". mogu da prebijam, zastrasujem i ubijam ljude (ako politicka klima to dozvoli) i opet cu reci: "ja sam nacionalista, ti si protiv srbije".

 

to nije pojava koja se desava samo u srbiji, i nije nista novo. jedan englez je pre 200 godina rekao da je patriotizam poslednje utociste olosa. nazalost, u srbiji je takav odnos prema laznom nacionalizmu previse prisutan i previse normalnih ljudi ne moze da razlikuje olos od postenog coveka ako se obojica izjasne kao "nacionalisti" - obojicu ce prihvatiti kao "svoje". :( to ide na ruku skinsima, navijacima, nacionalnim strojevima, 'nacionalistickim' partijama i ostalim kurcima-palcima. film "sisanje" odlicno pokazuje mehanizam po kome se (lazni) nacionalizam koristi na stetu nacije i drzave. na najnizim nivoima tog lanca su maloumni ljudi (navijaci, skinsi i ostali 'ulicari') koji imaju svoje vodje, a njih opet instruiraju i kontrolisu 'organi reda' koji su opet vezani sa politikom, partijama, 'intelekutalcima' itd.. u toj mrezi ljudi ima onih koji su iz cisto ideloskih razloga u toj prici (maloumnici) i onih koji u tome vide konkretnu licnu korist..

 

U ovome ima istine, to priznajem, mnogi koriste nacionalizam i patriotizam(sto je nesto normalno) da bi cinili zlodela, pljackali i izvlacili korist za sebe.

Ali tako je to u svemu, neko koristi demokratiju za kradju i bogacenje, neko crkvu, sve se vrti oko para...

Samo se ti uvek uhvatis nacionalizma a ne vidis kako se pod plastom demokratije krade, otima, pa i ubijaju ljudi(bombardovanje Srbije, Iraka itd od strane SAD)

Dakle, sve se vrti oko para i koristi, religija, politika, ovo ono, opijum za naivne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Bata Životinja
patriotizam poslednje utociste olosa

 

a pregenijalni Prometej je dodao: Liberalizam je PRVO utočište ološa. :haha:

 

A to, po tvom mišljenju, dokazuje-šta?

 

samsi rekao da film izgleda onako kako mali Perica zamišlja desničare ekstremiste. Tvoj problem, koji sada ili ne kapiraš ili ne znaš da objasniš, jeste što ovaj Vojnova optužuje da je desničar ekstremista, pa sad: ko je onda mali Perica?

 

ne može Perica da zamišlja samog sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

a pregenijalni Prometej je dodao: Liberalizam je PRVO utočište ološa. :haha:

 

 

 

samsi rekao da film izgleda onako kako mali Perica zamišlja desničare ekstremiste. Tvoj problem, koji sada ili ne kapiraš ili ne znaš da objasniš, jeste što ovaj Vojnova optužuje da je desničar ekstremista, pa sad: ko je onda mali Perica?

 

ne može Perica da zamišlja samog sebe.

 

To kako ovaj lik vidi Vojnova je, na tvoju žalost, njegova OCENA a ne činjenica, tako da ti je argument tanak koliko i list parizera u sirotinjskom dragstoru. Ako je to sve što imaš... :haha:

Edited by pravnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...