Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

Spomenuo sam bend(koji i nije blek, nego unblek :mhihi: mada mu sa muzicke strane dodje isto)gde se ne moze razumeti tekst pesme uopste. Razumem sve bendove koji pevaju, a da ih razumes(makar morao dosta da se oznojis da bi to postigao), a ako vec to ne mogu neka prave instrumentale. Ako je meni potrbno da drzim u ruci ispisane tekstove da bi znao sta lik peva popisaj ga.

 

Ček', znači ti onda ne slušaš muziku na jezicima koje ne razumeš?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ček', znači ti onda ne slušaš muziku na jezicima koje ne razumeš?

Naravno da ne slusam. Mogu da cujem, ali ne slusam. Mada retki su ti jezici koje ja ne znam. :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je bitno ako cemo reci za pesmu da je vrhunska. To sto ja ne slusam neke bendove jer su iz Jermenije ne znaci da oni nisu kvalitetni nego ne vidim poentu slusanja pesama koje ne razumes. Moze da ti se svidi muzika, ali potpuno uzivanje uz tako nesto je tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je bitno ako cemo reci za pesmu da je vrhunska. To sto ja ne slusam neke bendove jer su iz Jermenije ne znaci da oni nisu kvalitetni nego ne vidim poentu slusanja pesama koje ne razumes. Moze da ti se svidi muzika, ali potpuno uzivanje uz tako nesto je tesko.

 

Ovo je jos jedna dimenzija "kvaliteta". Vidis ima ljudi koji vole muziku cije tekstove ne razumeju pa uzivaju, pa i ja u 90% slucajeva nemam pojma o cemu peva i ne zanima me. Pola tekstova mejdena treba da pricas sa dickinsonom 2 sata da bi saznao sta je hteo da kaze, a oni su jos jedni od direktnijih.

 

Naravno da se slazem da razumevanje teksta donosi novi nivo zadovoljstva :)

Edited by mikki270

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno je lepa pesma, ali bi bas voleo da znam o cemu pevaju. Taj crv posle coveku ne da mira pa mora da nauci jermenski. Meni se na primer kao klincu ova pesma dosta svidjala i zbog nje sam poceo da ucim italijanski jos sa 5 godina.

 

http://www.youtube.com/watch?v=O177O3uFMkQ&feature=related

 

Nije sada to nista specijalno, ali u to vreme na nasoj televiziji to je bila prava premija.

 

U

pesmi mogu da uživam do mile volje iako pojma nemam o čemu pevaju, niti mi je bitno. :da:

Postoji ipak velika razlika izmedju nerazumevanja pevaca koji peva lepo na stranom jeziku i onog koji peva(ovo bi trebalo posebno raspraviti jer ja smatram da se rezanje treba striktno hirurski odstraniti od pojma pevanja) totalno odvratno i potpuno nerazumljivo na jeziku koji razumes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji razlika, tačno, ali u oba slučaja treba da ne gledaš na glas samo kao na način prenošenja poruke nego kao na zaseban instrument koji stvara zvuk, a nekome se neki zvuci sviđaju ili ne. Baš kao što se nekome ne sviđa ni zvuk distorzije nekome se ne sviđa scream ili growl, to je sva filozofija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name=O.K.N.P.' date='19 oktobar 2010 - 12:55 '

timestamp='1287485724' post='2255771]Pokolgep mi je u top 20, iako mađarski ne razumem. Sa druge strane, to

što neki jezik razumem, ne znači da ću skontati šta kaže dok peva. Pa hajde, je l' skontao neko šta sve peva King Diamond na svojim konceptualnim albumima bez da je imao tekstove ispred sebe?

Jebote, madjarski je smesan kad slusas dok neko prica, mogu zamisliti kakav je tek u metalu :haha:

Edited by Zoidberg

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja uvek mogu da uživam u ovome:

 

http://www.youtube.com/watch?v=mv82_BvKjw0

 

Zbog ovakvih pesama metal nikada neće prestati da mi bude interesantan. To je onaj deo metala koji je vanvremenski i koji ili ne voliš ili voliš i živiš zauvek.

 

Što kaže jedan lik u komentaru na video:

"The good times that went along with this album can never be put into words. These were the good days....for always!"

 

Ja samo mogu da žalim što nisam rođen jedno 15-20 godina ranije, pa da to bude muzika moje mladosti. Ovako nemam muziku svoje mladosti, slušam muziku iz perioda kad su neki drugi bili mladi.

Edited by Kapetan Kuka
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo mogu da žalim što nisam rođen jedno 15-20 godina ranije, pa da to bude muzika moje mladosti. Ovako nemam muziku svoje mladosti, slušam muziku iz perioda kad su neki drugi bili mladi.

cmizdrenje.gif - oprosti ali meni ovo zvuči veoma tužno cmizdrenje.gif

 

a sad pustih i ovu stvar od Savatage-a cmizdrenje.gif

Edited by SixStepsOnTheMoon
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...