Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

Cuo sam od par bendova da su imali situaciju da su odbijeni bas zato sto su iz Srbije,a kada je jedan bend pokusao da se progura preko jedne vece izdavacke kuce docekao ih je komentar 'Death metal bend iz Srbije? Hahahaha...'

Mislim da ovo nije tacno. Iako su izdavaci svjesni kakvog je kvaliteta balkanska scena, ipak ne odbijaju tako u stilu "odjebite ako ste iz Srbije". Jedan je problem - bendovi sa ovih prostora kubure sa kvalitetom, i prije svega - sa identitetom. Kaskaju za scenom, sviraju muziku koja nije aktuelna itd. Vecina zeli da ima presiroku ciljnu grupu slusalaca, a to je mac sa dvije ostrice. Na kraju, ako zele da se proguraju - moraju malo i trendove da prate. Ako vec kopiras neki stil iz devedesetih, nadji bar onaj koji je trenutno aktuelan.

 

Prema tome, da bi bend iz jedne ovakve zabiti uspio, treba:

1. da nauci pravilno da drzi instrumente, a onda i da nauci dobro da svira

2. da zna sto hoce i da stvara muziku u skladu sa onim sto je aktuelno

3. da skupi pare i snimi neki promo/demo onako kako treba da se snimi, telefonska sekretarica vise nije moderna

4. da ima odgovarajuci imidz (sto znaci da nije klasican il smjesan sa onim panda corpse paintovima, a tekstovi da su o satani, ne o sumskim vilama i vodenim duhovima)

5. da bude zao dozlaboga (ali ono bas zao, po mogucnosti da su clanovi lezali u zatvoru zbog desakracije groblja il pokusaja ubistva).

6. da ne spominju da su iz Srbije ako misle da je to faktor eliminacije. Katakombe Kalemegdana zvuce kao prikladniji habitus.

7. kljucno, sto je u stvari i osnovno - da imaju identitet. Ukoliko vec kopiraju neki bend/pravac/trend, neka to rade kvalitetno, ali da obavezno imaju nesto sto ih karakterise (zvuk gitare, bubnjeva, vokali..).

 

Eto tolko. Ko nece da se probija, nek kopira Diseksn i Dark Funeral, sto da mu kazem. Ne kazem da sam otkrio ameriku, al eto koliko pratim metal scenu i izdavastvo, ukapirao sam kako funkcionisu neke stvari. Kvalitet, identitet i pravo vrijeme.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Power Metal : Pederi

Death/Black/Gore : Budale koje misle da će biti dugo face ako sviraju 2 akorda i pjevaju ''satan,satan''

Heavy Metal : Pjandure koje znaju nekoliko riffova i to čitav život koriste u pjesmama, tako da su im sve pjesme gotovo iste

Nu Metal : Ljudi koji u isto vrijeme vole 50 Centa i Cannibal Corpse, tako da pokušavaju da naprave neku kombinaciju, ali u većini slučajeva ispadne samo buka..

Thrash Metal : Svi thrasheri kopiraju Slayer i Metallicu, bendove koji su jedini dobri u thrash metalu... Ovo ostalo = Shit

Gothic : Fuj !!!

 

Zato se ostavite metala :bigblue:

Edited by Flash Of The Neon Light
  • Upvote 2
  • Downvote 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je l' trešeri uopšte slušaju Metallicu? icon_confused.gif

 

 

Znaš koga oni slušaju ??

Oni slušaju narodnjake, znam ih vrlo dobro :bigblue: ...Otiđi na rs-metal pa pogledaj koliko su narodnjačke teme razvijene i popularne, a za Cecu kažu : "Kraljica domaće muzike".

Share this post


Link to post
Share on other sites

metal ce biti sve manje popularan pravac,jer je postao ekstremno dostupan..

 

captainobvious.jpg

 

 

mislim da mu se evolutivni put,koji podrazumeva pojavu "nosacha scene"kao Metalika,Slejer,Motorhed,Ajron Mejden,Megadet,Emperor,Kanibal Korps itd,zavrsio..

 

istroshene su sve varijacije na zadate teme,sad se samo javljaju bendovi koji delimicno strce i s'vremena na vreme uspeju da zainteresuju generalno slabo zainteresovanu publiku..

ne postoji bend koji se pojavio u poslednje tri-cetiri godine,koji moze da na samostalnoj svirci skupi vise 1000 ljudi..cinjenica..toga nikad nije bilo,godinama unazad..

 

u narednih deset godina ce da umru Slejeri,Metalike,picke materine i ostace gomila Najtvish tribjut bendova

 

ALI!!!

moj trenutno omiljeni pravac,Funeral Doom, nikad nije bio zdraviji,inovativniji i kvalitetniji..ja srecan i pored krize hevi metala..

 

meni je drago sto sam proziveo ovo zlatno doba muzike(mislim na hevi metal)..ja cu ga ziveti i dalje,ali zalim generacije koje dolaze,jer ce morati da slusaju ono sto smo mi slusali,ako budu hteli kvalitet..

koncerti ce postajati sve manje zanimljivi ljudima,sve ce vise slobodnog vremena provoditi ispred kompjutera i to je to..

 

a poshto smo na putu da postanemo pravoslavna dzamahirija,mozda vlast i zabrani hevi metal..

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da mu se evolutivni put,koji podrazumeva pojavu "nosacha scene"kao Metalika,Slejer,Motorhed,Ajron Mejden,Megadet,Emperor,Kanibal Korps itd,zavrsio..

 

istroshene su sve varijacije na zadate teme,sad se samo javljaju bendovi koji delimicno strce i s'vremena na vreme uspeju da zainteresuju generalno slabo zainteresovanu publiku..

ne postoji bend koji se pojavio u poslednje tri-cetiri godine,koji moze da na samostalnoj svirci skupi vise 1000 ljudi..cinjenica..toga nikad nije bilo,godinama unazad..

 

meni je drago sto sam proziveo ovo zlatno doba muzike(mislim na hevi metal)..ja cu ga ziveti i dalje,ali zalim generacije koje dolaze,jer ce morati da slusaju ono sto smo mi slusali,ako budu hteli kvalitet..

koncerti ce postajati sve manje zanimljivi ljudima,sve ce vise slobodnog vremena provoditi ispred kompjutera i to je to..

 

 

Pre 7, 8 godina sam redovno slušao Hit 202. Događalo se da bendovi skupe i po 200, 250 glasova. Pre nekoliko dana sam ponovo slušao istu emisiju. Džet standardno drami i priča o neizvesnosti, da bi se ispostavilo da prvoplasirani ima 14 glasova, drugi 12, a treći 11. Smešno.

 

Jebi ga, stadioni i hale su puni samo kad dolaze velikani, isto kao i u fudbalu. Na Arsenalu 29000, protiv Javora najviše 4, 5 hiljada.

 

Opet, ma šta ko svirao, neće uspeti da nadmaši velikane na način koji bi bio prihvatljiv masama. Devin ili Anaal nigde neće skupiti desetine hiljada fanova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене лично боли уво за ту ''сцену'' и колико ће људи слушати ''метал'' (а под тим наравно подразумевамо неке мејнстрим групе - Металика, Мегадет, Ајрон Мејден, Пантера, К. Корпс). Такође још ме више боли уво за црначку хедонистичку музику звану рокенрол. Ово што ме интересује (ambient/black/folk/doom/death) и не стоји тако лоше, сваке године излазе одлични албуми. Што се мене тиче, што мање људи слуша метал, то боље.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zašto Townsend ne bi imao desetine hiljada fanova, kad ih već ima biggrin.gif Eto on je npr. pojedinac koji je skoro pa potpuno originalan u svim svojim projektima. Takvih ima u svakom ekstremnijem žanru, za ostale ne znam jer ih ne slušam nešto previše. Te priče da je 'sve već provaljeno' su izlizane, ne znam samo koliko nezainteresovan neko treba da bude za muziku da bi rekao da nema više ništa novo da se napravi. Ljudi su kenjali kako je sve već urađeno i pre Tool-a, i pre Neurosis, i pre Jesu, i pre Isis, i pre Agalloch, i pre Sunn O))) i pre cele drone/sludge/post/southern/stoner/shoegaze (Agalloch je uljez, znam mhihi.gif ) priče, a svaki od tih žanrova danas broji na hiljade bendova, i da, mnogi od tih bendova uvode nešto novo u metal muziku, nisu 'samo još jedan plagijat'.

 

Ne vidim nikakvu krizu u metal muzici uopšte, kod nas je samo fora što metal više nije kul za pozerisanje među klincima, pa eto ima manje pozeraja, ako ćete njih da ubrajate u poštovaoce muzike, kao što ne bi trebalo laugh.gif Što se broja fanova tiče - pa lud je onaj ko misli da će se bilo kad pojaviti bend koji će imati više poštovalaca od bendova koji su započeli ceo metal pokret. To je kao da čovek očekuje da će se u budućnosti pojaviti neko ko će biti 'popularniji' od Baha ili Mocarta i zaslužniji za održavanje klasične muzike u životu icon_mrtav.gif Opustite se, metal je živ i živeće verovatno zauvek, bar dok je imalo mozga u ljudima, pošto je jedan od retkih žanrova koji taj mozak koristi icon_rockdevil.gif

Edited by Stolet
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jbg, sve ove futuristicke teorije o tome sta ce biti sa metalom za 20, 30, 50 godina su opet samo nagadjanja, bez obzira koliko sve analizirali! Ja jedino strepim da ce se, kad budu svi ovi metal guru-i isparili (pomrli ili jednostavno odstupili sa scene u svoje ljuljajuce drvene stolice) sve kvalitetno u metalu povuci jos vise u andergraund, pre svega jer mislim da je buducnost u metalu kada govorimo o muzickom kvalitetu iskljucivo u avantgardnim podzanrovima, dok ce na sceni kao medijski prestavnici zanra ostati najobicniji pozeraj koji ce odisati jos vecom neoriginalnoscu. Ne bih da navodim konkretne bendove, cisto zbog raznolikosti u ukusu i zbog toga sto je ovo moje objektivno misljenje.... Jednostavno, metal se po meni razvija u pravom smeru, ali su kvalitetni moderni prestavnici ovog pravca teze dostupni za slusaoce, valjda zbog svog nepodpadanja pod stereotip! To jedino malo nervira... sto uprkos tome sto internet kao najveci medij, predstvalja najbolju promociju za bilo koji bend koji ima izdat jedan album i koji je, tipa potpuno otkrovenje.... dzaba ti, opet se sve rangira prema popularnosti, ne prema kvalitetu...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мене лично боли уво за ту ''сцену'' и колико ће људи слушати ''метал'' (а под тим наравно подразумевамо неке мејнстрим групе - Металика, Мегадет, Ајрон Мејден, Пантера, К. Корпс). Такође још ме више боли уво за црначку хедонистичку музику звану рокенрол. Ово што ме интересује (ambient/black/folk/doom/death) и не стоји тако лоше, сваке године излазе одлични албуми. Што се мене тиче, што мање људи слуша метал, то боље.

Nikada nisam video izjavu koja se više uklapala uz avatar autora.

  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Bitno je da je živ... Metal je i preširok pojam da bi se govorilo kuda ide i kako ide,zavisi iz kog se ugla gleda i koji se žanrovi gledaju,jer gledati uopšteno metal kao metal,odgovoriti na ovo pitanje je praktično nemoguće... Ja mogu eto reći što se

tiče ovih noviteta da idu kao voli me ne voli me ili da se bolje izrazim ako ovo baš i nema neki smisao idu crno-belo,antirasistički dodatak :bigblue:

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...