Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

To jeste istina. Ali ne volim priče o tome kako nema dobrih bendova koji su originalni, to samo pokazuje da je onaj koji to kaže deo mase koja čeka da radio i TV ispljunu informaciju o nečem novom vrednom slušanja. Svi kopiraju Hetfilda i Dajmbega, ma nije moguće. Ne znam gde se u tu priču uklapaju norveški eksperimentalni džezeri koji su na poslednjem albumu zakoračili u metal vode, a da pri tome ne zvuče kao nešto što se vrti na televiziji i radiju po milioniti put (neko spomenu Metallica-u?). Gde su tu bendovi koji disonancu koriste iskusno kao što stari bluzer svira u pentatonskim skalama, stvarajući nenadjebive zvučne pejzaže? Gde su tu kraljevi djenta? Nemojmo se zajebavati, to što nešto nije na prvu loptu i ne odgovara radio formatu ne znači da nije dobro. Znači da je prosečan konzument muzike lenj i nevoljan za potragu za nečim novim, kao i da nije zaista otvoren za neobične stvari.

Pusti sad eksperimentalni dzez metal, djent, progressive sludge itd. To su podzanrovi koji su totalno nebitni i koji imaju mali broj slusalaca. Svi ti bendovi ce se brzo zaboraviti jer moda se brzo menja. Dzaba im originalnost kad realno sva ta muzika nema nikakvog smisla sem da je slusas kad se naduvas ko zmaj ili da se osecas prirodno naduvan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti sad eksperimentalni dzez metal, djent, progressive sludge itd. To su podzanrovi koji su totalno nebitni i koji imaju mali broj slusalaca. Svi ti bendovi ce se brzo zaboraviti jer moda se brzo menja. Dzaba im originalnost kad realno sva ta muzika nema nikakvog smisla sem da je slusas kad se naduvas ko zmaj ili da se osecas prirodno naduvan.

 

Jednom rečju glup post. Hajde da (ne)bitnost žanrova određujemo po broju slušalaca, pa da zaključimo kako je metal 'totalno nebitan' i ne zaslužuje pažnju, već da lepo svi okrenemo na MTV i slušamo ono što mnogo ljudi sluša, jeeee :mrtav: I naravno da je 'čudnu' muziku koju prate smislene reči nemoguće slušati ako nisi naduvan, a jesi glup :mhihi: Hajde ipak pokušaj da doprineseš temi nekim konstruktivnim postom, a ne omalovažavanjem nečega što, zamisli, nije u tvojoj sferi interesovanja :da: Mislim da je sramota što je pored Lou-ovog posta stajao tamo neki minus, to je sada ispravljeno, čovek je rekao sve što je suština. Ljudi najčešće idu putem manjeg otpora, lakše je slušati nešto, khm, provereno, khm, nego tražiti po tamo neki blogovima neki 'totalno nebitan' post/stoner/sludge album nekog benda koji nije čak ni popularan. Sarcasm off.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:udri: Ajde ponovo procitaj. Pokusavas da izvrces naopako ono sto sam napisao. Ko je uopste pominjao MTV? Imas gomilu bendova koji nemaju veze sa komercijalom i MTV pa imaju mnogo publike. To da su pomenuti podzanrovi nebitni nije samo moje misljenje vec je cinjenica. Dakle, ako je mleko belo, moje misljenje je da je belo, nekome je mozda plavo, a cinjenica je da je zaista belo, kapiras? I sve je to isti shit u rangu sa Coldplay, Stone Sour, Nickelback, Avenged Sevenfold... samo sto se ovi ne kurche kako znaju da sviraju i da komplikuju pesme. Nerviraju me neki ljudi koji tripuju da sve sto oni slusaju da je to kul i jako dobro. I sad kao mi smo inteligentni jer slusamo Meshuggah i mi razumemo tu vrstu metala :puke: A sto se tice prekopavanja po blogovima, "iskopao" sam preko 100 DVD-a sa muzikom i dosta dobar deo stigao da preslusam i 90% je smece, tako da tishina! I tema glasi: Kuda ide metal? , a ne Gde je metal sad? Sad ti. Edited by Download_manager
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuda ide metal? Ne ide nigde, stoji u mestu. Sve jedno te isto se svira, i nece tu nesto novo da se izmisli. Sem u progressive metalu i tim podzanrovima, ali to nikada nece biti toliko komercijalno da utice na metal kao pravac.

 

Ovo je verovatno velika istina, velikani koji su sada velikani bice tu, a tesko da ce se u metalu pojaviti neke nove face koje ce popunjavati stadione. A ta progresija i razlicitos je uvek tu i bice je , ali naravno nedovoljan broj ljudi ce je slusati da to ima neki veci uticaj na metal ili generalno muziku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti sad eksperimentalni dzez metal, djent, progressive sludge itd. To su podzanrovi koji su totalno nebitni i koji imaju mali broj slusalaca. Svi ti bendovi ce se brzo zaboraviti jer moda se brzo menja. Dzaba im originalnost kad realno sva ta muzika nema nikakvog smisla sem da je slusas kad se naduvas ko zmaj ili da se osecas prirodno naduvan.

 

Kako si tačno to zaključio?

Meni se čini da su Mastodon, Isis, Opeth i Mešuga metal mejnstrim danas.

Što je divno.

Divno je i to što više nemamo dominantne trendi scenice (nu, pauer, gotik, zatim metalkor i folk metal).

 

Avangard > Progresiv

 

To zaviisi od toga da li poštuješ talenat i viziju ili ludilo i noćne more. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

koj' vam kurac ljudi,albuma strasnih k'o pljeve,zadnje 3 godine jebase nanu naninu koliko dobrih albuma.doduse fali samo neki klasicni heavy bend otkako nema dia ali ok,treba vremena dok nesto iskoci.svojevremeno sam se nadao da ce anselmo i iommi skuvati nesto na tu foru,pa upade dio,svaka cast diu ali sa philom mislim da bi to bilo to.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divno je i to što više nemamo dominantne trendi scenice (nu, pauer, gotik, zatim metalkor i folk metal).

 

Ko te to zajebao? Pagan metal trenutno jebe keve sa popularnošću.

 

doduse fali samo neki klasicni heavy bend otkako nema dia

 

Obrazuj se malo Blagoje:

 

 

 

 

 

Sve iz ove godine, hevi jebe mame koliko je jak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...