Jump to content

Kuda ide metal?


mikki270

Recommended Posts

ово питање је важно за метал: где ће јуметал бити за 15, 20 година?

 

хоћете ли и тада бити активни чланови?

 

да ли се надате занимљивим новим лицима (и другим променама у постави)? концептуалним променама?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

ово питање је важно за метал: где ће јуметал бити за 15, 20 година?

 

хоћете ли и тада бити активни чланови?

 

да ли се надате занимљивим новим лицима (и другим променама у постави)? концептуалним променама?

 

mislim da ce se i dalje sve brze smanjivati broj aktivnih clanova i da nece biti novih iteracija i revolucija. mislim da prisustvujemo ajron ejdzu ondosno fajnl ektu. gorivo yuma su bile dve stvari: 1. nesto sto je odavno prestalo da postoji a sto su neki nazivali domacom scenom i 2. povezano s prvim - porast broja klincadije i omladine koja se zainteresovala za metal i zeli informacije o bendovima i da prozbori koju povodom svog novostecenog metal identiteta, a sto je nesto sto ne vidim da se desava u poslednje vreme.

cinjenica je da yum ne mora da postoji (ljudi ga uzimaju zdravo za gotovo, u fazonu nema neka alternativa yumu itd. ali u zabludi su ako misle da ce ga to odrzati u zivotu) i da se toliko smenilo generacija aktivnih korisnika, tzv "stubova foruma" da je neobicno sto jos uvek ima nekog zivota - no, primetan je trend smanjivanja broja aktivnih tema sto je opstepoznat pokazatelj neumitne forumske smrti. bm ce najduze da opstane ubedljivo, ali kad bude ostalo samo 5-6 aktivnih korisnika koji su godinama postovali na jednoj jedinoj jednoj te istoj temi onda ce ljudi lepo da konstatuju da je forum umro i da ga ceremonijalno norternmunforestimpejluju.

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

ово питање је важно за метал: где ће јуметал бити за 15, 20 година?

 

хоћете ли и тада бити активни чланови?

 

да ли се надате занимљивим новим лицима (и другим променама у постави)? концептуалним променама?

 

Biću aktivan član metala, a ovog foruma ne znam. Ni sada nisam aktivan, uglavnom čitam šta drugi pišu, nailazim na nove bendove, smejem se itd. Malo korisno, malo zabavno. Retko kada izazovem neku raspravu i budem linčovan ali to je na ovom forumu normalno. :)

 

Što se tiče novih lica, uvek im se nadam, a ono što znam je da ih i sada ima samo ih ja nisam sve otkrio :) Voleo bih da se pojavi neko, i znam da hoće, ko će malo da pomeri stvari. Uglavnom svi imitiraju danas jedne druge ali pojaviće se neko ko će nas oduševiti i pokrenuti lavinu imitatora od kojih će neki takođe biti dobri. Ko i kako će to uraditi tek ostaje da saznamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Ne znam da li postoji zgodnija tema na kojoj bi rekao ovako nešto, mada zalud i to sviranje instrumenta koji nije muzički.

 

Uglavnom, ja se sad najčešće klonim bilo kakvih rasprava, jer mislim da se sve one vrte u jednom začaranom krugu. U svakom slučaju, jednom sam prisustvovao raspravi gotičarke i hevimetalke na jednoj strani i dvojice koja pripadaju ekstremnim metal vodama na drugoj. I nisam se stavio ni na jednu od te dve strane, jer su ovema dvema smešni "dranje" pevača, satanizam i loša produkcija (nekih bendova) black i death metala, a s druge strane ovoj dvojici su sigurno smešni kože, lanci, vile, čarobnjaci, zmajevi itd. I mogu da shvatim i jednu i drugu stranu, ali rasprave tipa Iron Maiden vs Gorgoroth su mi krajnje besmislene. I svako će misliti da je baš on u pravu, a ljudi danas kao da žive od pokušavanja da spuste jedni druge u stilu "ja znam više o muzici nego ti i zato sam pametniji od tebe". Mislim da su mnogi ljudi na ovom forumu to već shvatili, i zato je sve manje aktivnih tema i članova ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...