Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Hoćeš, nakon što dobiješ posao i zaradiš lovu. ;)

 

na mesečnom nivou zaradim 2 000 evra, pa naviše... ali nikad manje jeb'o nisam. štaviše, u poslednje vreme me turobna nejebica tišti. koliko vidim tebi nikad bolje. nakrivio kapu pa uživaš, i ubiraš plodove minulog rada. sve mi se to vraća kao bumerang, 'bem te u usta te jebem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

SEO ti je najveće prodavanje muda za bubrege od kad je weba. Tj ne SEO sam po sebi nego tzv SEO stručnjaci koji naplaćuju svoje usluge a ne rade ništa.

Sve što treba da znaš o tome možeš da naučiš u roku od 2 dana i da potrošiš još toliko da pravilno optimizuješ sajt.

 

Neke od najbitniji stvari.

- Puno originalnog sadržaja. Originalnog znači da nije copy paste od bilo gde sa neta.

- Da se sadržaj redovno dopunjava (najbolje imati bilo kakav CMS).

- Dobro napisani title, meta tagovi i pravilan raspored html elemenata od h1 pa na dalje. Sav content naravno u p tag, popuniš alt i title tagove svuda.

- Linkovanje ka tvom sajtu sa relevantnih drugih sajtova koji su dobro rankirani na google.

- Obavezno instalirati Google Analytics i pratiti posetu.

 

To su neke osnove, možda sam nešto propustio.

 

Izvin'te nas na offu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

:haha:

 

 

SEO ti je najveće prodavanje muda za bubrege od kad je weba. Tj ne SEO sam po sebi nego tzv SEO stručnjaci koji naplaćuju svoje usluge a ne rade ništa.

Sve što treba da znaš o tome možeš da naučiš u roku od 2 dana i da potrošiš još toliko da pravilno optimizuješ sajt.

 

Neke od najbitniji stvari.

- Puno originalnog sadržaja. Originalnog znači da nije copy paste od bilo gde sa neta.

- Da se sadržaj redovno dopunjava (najbolje imati bilo kakav CMS).

- Dobro napisani title, meta tagovi i pravilan raspored html elemenata od h1 pa na dalje. Sav content naravno u p tag, popuniš alt i title tagove svuda.

- Linkovanje ka tvom sajtu sa relevantnih drugih sajtova koji su dobro rankirani na google.

- Obavezno instalirati Google Analytics i pratiti posetu.

 

To su neke osnove, možda sam nešto propustio.

 

Izvin'te nas na offu.

 

 

koji sam ja noob majko moja..pretpostavio sam da su prodavci muda,ali ne toliki :haha:

 

inace tek treba da idem na brifing sa klijentom..

preliminarni dogovor je bio da odradim neku jednostavnu HTML\CSS prezentaciju,sa eventualno nekim jQuery slideshow-om..

 

hteo sam da to bude nesto koliko toliko originalno,a pravo da ti kazem nisam ni razmisljao o CMS-u,jer nisam jos eksperimentisao sa tim stvarima..

dakle CMS je zahvalniji sto se tice SEO?

Edited by Fapril ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa i nece u tome je problem..ja cu biti potpuno odgovoran za sajt..

ne znam ni koje bi informacije neko dodavao na sajt,posto tu treba da budu osnovni podaci o firmi,slike mashina sa karakteristikama i kontakt..i to je to..

nego,nesto sam hteo da te pitam,ali necu ovde,da ne gusimo temu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da su SEO prodavaci muda jesu :D U mojoj firmi dosao jedan kao, radio za Burek forum kao SEO, imao neke rekomendacije, projekte, sta ti ja znam, i posle nedelju dana smo ga oterali xD Lik nije znao nista. Mozda prodavao maglu tako nekim likovima koji pojma nemaju o tome, ali nama kojima je SEO za samu firmu veoma bitan, nije mogao. Sedeo lik 8 sati dnevno, pio kafu, guglao, ajd da je napisao makar spisak stvari koje treba uraditi, kontent koji treba izmeniti, uraditi analizu sajta, ovo ono, makar osnove, nista... A trazio je cetvorocifrenu platu. Morgen malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...