Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

Braco sta je ovo za zakonom? Za odmor ti odbijaju 40 posto. Pa oni nisu normalni. I ovako jedva sakupimo crkavicu za tih 10 dana odmora. Ovo ostalo ode na gluposti. Ovako cemo ici na svakih 10 godina ko u onoj pesmi - svakih 10 godina idem na more, a kada odem pada kisa, a jednom je pao i sneg.

Edited by HEFEST
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

nije još ni u proceduri

čak ga na sajtu nadležnog ministarstva nema ni među propisima koji su u pripremi

 

ima dobrih ideja, poput one da poslodavac ne plaća otpremninu i za period koji je zaposleni proveo kod drugog poslodavca

ali treba videti nacrt, pa onda tumačiti

Edited by Underkuruz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasa Radulovic@SasaRadulovich3h

Za vreme godišnjeg odmora, prima se 100% plate. Krajnje neodgovorno pisanje o Zakonu o radu

 

Sasa Radulovic@SasaRadulovich3h

Ni naknada za bolovanje se ne smanjuje. I dalje je 65% plate. Još neodgovornog pisanja o zakonu o radu.

Edited by Mita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' čim je pročitao naslove u novinama uzeo štedler gumicu i počeo da mulja i prepravlja po papirima, govnar pokušava da sprovede neke reforme koje funkcionišu u knjigama plus nema ni za to muda da do kraja izgura nego čas ovde izmiče, čas tamo ustupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Braco sta je ovo za zakonom? Za odmor ti odbijaju 40 posto. Pa oni nisu normalni. I ovako jedva sakupimo crkavicu za tih 10 dana odmora. Ovo ostalo ode na gluposti. Ovako cemo ici na svakih 10 godina ko u onoj pesmi - svakih 10 godina idem na more, a kada odem pada kisa, a jednom je pao i sneg.

 

Ovo nema sanse, ja cu prvi da se bunim, i onako radim posao koji bi mi mogli uvaliti i dok treba da spavam a da ne pricam u hitnim intervencijama i slucajevima. Plus kad sam procitao onaj default ugovor o radu koji sam dobio, tamo sve zivo stoji na strani poslodavca znaci ogradeni su sa svih strana, a nas radnike dobro da nisu okarakterisali kao robove u lancima spremnih da primer 24/7 bulju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas potpisao ugovor, od 1. januara i zvanično zaposlen

da me je neko pitao gde želim da radim i kakve uslove da imam, stideo bih se da navedem sve što imam na ovom poslu

 

Nek je srecno, puno uspeha u daljem zivotu i radu!

I da osvetlas ukaljani obraz svoje struke, da se vise boris za pravdu, a manje za pare, i ostale utopije picke materine.

 

Srecna ti i nova godina, kad sam vec poceo.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ја сам убеђен да ће пензиони фонд врло брзо бити укинут. Све је лошији однос радника и пензионера и држави постаје неодрживо да то финансира.Ко буде уплаћивао осигурање, тај ће да има пензију, а то ће бити јако мали проценат људи с обзиром на незапосленост и висину плата.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...