Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

http://www.puskice.org/vest/09062014/isparila-drey-korporacija

 

 

Iiii evo, firma u kojoj sam radio do juce, danas je isparila :) Dobijemo sinoc u 8 mail od advokata da danas ne dolazimo na posao, mi u inat dodjemo svi i zateknemo securitas obezbedjenje, ne mozemo da udjemo u kancelarije po svoje stvari, gazda Svajcarac ispario, nigde ga nema ... Realno ocekivalo se od Srba da urade ovako nesto, ali od Svajcarca bas i nisam ocekivao. Tako da, evo ovde je napisano onoliko koliko i ja znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, gazda je cistokrvni svajcarac, bas ono punisic, cale mu je vlasnik nekih banaka kurci palci po Svajcarskoj, niko ne zna o njemu zato sto krije sve svoje podatke kao zmija noge. Nismo smeli ni jednu njegovu sliku sa team buildinga da pustimo viralno. Al ko ga jebe. Zove se Alexander Sporri, vozi se Ferari, ali je razmazen tatin sin. Nasa je predpostavka da mu je cale zavrnuo cesmu, nema vise love za igru, i ovaj kao poslednja pizda odlucio sve da zajebe i da zatvori sve bez da ikome ista kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate niko nije verovao xD Znaci odjednom bukvalno samo razlaz, gasi se sve, bekap servera odradjeni preko vikenda, sve hirurski odradjeno i zavrseno, nemamo sta da trazimo u firmi vise :haha: Da nije tuzno, bilo bi smesno ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sluske od 200 eura, sennheiser neke, zvucna karta za nju, garancija telenora i neki paket od nekog tunjavog telefona koji su mi dali kao zamenu za moj dok mi oprave (a opravili su ga, i sad ne mogu da ga preuzmem...), solja, gunnars naocare za komp, razer naga mish, iron maiden fan pit karta, sve figurice star wars iz kinder jajeta :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

brate moj strasna je to stvar

 

u pitanju je nezakonih prestanak radnog odnosa (posto niko nije dobio otkaz) i to masovno ogresenje o sve zaposlene. mozete da ga tuzite za naknadu stete a mozete cak i da ga krivicno gonite i mada to vise u teoriji (cl. 163)

mislim da cak mozete da zovete policiju da vam omoguci da udjete unutra i uzmete svoje stvari. da je ovo drzava koja lici na nesto, mogli bi ste da napravite krivicnu prijavu i da policija napravi uvidjaj i da tada uzmete svoje stvari, mada nisam siguran oko toga. hitno kod advokata.

 

nemojte da bagerate i provaljujete, mislim bolje prvo kod advokata pa mozete u polis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvali smo policiju, nisu mogli nista da urade osim da urade zapisnik koji mozemo da iskoristimo za tuzbu. U pitanju je likvidacija, pokrenuta je likvidacija jbg ... Potpisali smo svi zalbe inspekciji rada gde smo naveli da nismo dobili otkaz a da smo spreceni da obavljamo posao koji je naveden u ugovoru itd itd itd. Sve sto smo mogli sa pravne strane smo uradili, ostalo je samo jbg da sacekamo stecajnog upravnika da nam objasni sta imamo prava itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moju firmu isto pokrali, samo domaći aka Ljubiša Buha Čume. Bila državna, Bubalo nešto smuljao privatizovao Buha bio vladar iz senke a njegova bivša žena i njena mama bile zvanične vlasnice.

 

Bilans svega je da posle 14 neisplacenih zarada mi tužimo firmu i 2 godine kasnije dobijemo presudu u našu korist ali pošto mora da se pokrene novi postupak, i to naplate svako treba od nas da pljune minimum 32k dinara sudske takse mamicu im lopovsku. U sustini tuzeni treba to da nadoknadi ali tek nakon naplate ako je uopste bude. Sve im pod hipotekom, blokadom a prvi na redu su banke, toplane, elektrane, ko sve ne i onda tek zaposleni, ako ostane išta nama. Na kraju ce svako dobiti po 10 % od tražene sume, najverovatnije.

 

Najtužnije je što po zakonu mi nemožemo da vijamo nepokretnu imovinu vlasnice ako je ona recimo kupila sebi koju kuću, vilu, stan, auto....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvali smo policiju, nisu mogli nista da urade osim da urade zapisnik koji mozemo da iskoristimo za tuzbu. U pitanju je likvidacija, pokrenuta je likvidacija jbg ... Potpisali smo svi zalbe inspekciji rada gde smo naveli da nismo dobili otkaz a da smo spreceni da obavljamo posao koji je naveden u ugovoru itd itd itd. Sve sto smo mogli sa pravne strane smo uradili, ostalo je samo jbg da sacekamo stecajnog upravnika da nam objasni sta imamo prava itd.

 

advokat? nista policija bez advokata, nemate vi sta da pricate s policijom i inspekcijom ima da vam kazu dovidjenja

Share this post


Link to post
Share on other sites

što se tiče likvidacije, ona ne može biti okončana pre nego što svi poverioci budu namireni, a zaposleni se smatraju poveriocima

 

e sad, oni su svakako poverioci sa posebni statusom, imajući u vidu da prosto rade tu

baš ću da pogledam propise, zanimljivo pitanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...