Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

 

A evo, iz iskustva, kako se od 1000 bira 20 kojih dolaze na razgovor

1) isključe sve koji su poslali CV na pogrešnom jeziku

2) isključe sve koji imaju CV u kojem je sve ispisano u jednom paragrafu

3) isključe sve kojima bleji logo "Beograd noću" na slikama

 

Onda dolazi fine tuning:

4) izbace sve koji nemaju veliko slovo u XVii

5) izbace sve koji ubace u mail srceparajuće propratno pismom

6) izbace sve nepismene

7) izbace sve sa typom

 

Ostanu na 20 kandidata od kojih je

1) najmanje 4 imbecila

2) najmanje 5 pokušava da bude neprijatno duhovito

3) najmanje 5 je slagalo o bar jednoj bitnoj stvari u CVju

4) najmanje 2 je zakasnilo na razgovor

5) najmanje 1 se nije pojavio

6) najmanje 1 je manijak

 

Jebeno nije lako

 

Braća.

 

Kao GM odjeb'o bih resurskinju i naknadno bih primio ove pod svoje skute.

Share this post


Link to post
Share on other sites

otisao na YT da se podsetim starih dobrih dana i kultne pesme DRI, stoji prvi komentar:

 

"been trying to hire someone at my shop, keep getting the wrong kind of people, looking for a long-haired metal head with at least one felony and an attitude problem, preferably someone who will be late all the time and as hung over as I am when we burn one before work. NO SUIT AND TIE GUYS at www.metalheadsarmory.com"

Edited by LoveHateLove
  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam od tih što uvek zakasne na intervju

Prvo mi je bio problem što ne mogu pre 11 da ustanem iz kreveta, onda to što nema vode u bojleru, onda moram da naoštrim kreon a rezač se magično izgubio, onda mi košulja nije opeglana, onda nema autobusa, onda je gužva na autokomandi, onda promašim sprat etc

Čitav se svet okrene protiv mene kad treba da idem na intervju, do te mere da obujem dve različite patike i provalim na pola puta

Počela sam da praktikujem prošlog leta da krenem 3 sata ranije i onda nađem kafić u blizini firme i zabodem tamo do 20 minuta pre početka intervjua

  • Upvote 1
  • Downvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha, pa ja tako radim uvek kad treba nesto bitno da odradim. Odem sat vremena ranije, izvidim okolinu, prosetam, sednem na klupicu ako je lepo vreme, odradim neki deo posla na laptop-u, posto ga uvek nosim sa sobom na intervjue, iskuliram :) Ne ides sigurno iz busa direkt zadihan na intervju. Los utisak. Ne podnosim osobe koje kasne na zalost, mislim da svaki moj sat vredi i nema poente da ga trosim cekajuci na nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E, i to

Zove me majka pre neki dan da hitno dođem, ima posla za mene

Ja razmišljam šta joj je, kad ono, treba da se skine kosačica sa najviše police, pa zove krakatog monstruma :haha:

 

Veruj mi, Bogdane, to je najgore, stvarno ima groznoga naroda

znam , jebeno je raditi sa ljudima u tom smislu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuo sam da su ti poslovi na visini jako dobro plaćeni ovde na severu, navodno neki ljudi koji skidaju recimo sneg sa krovova zimi žive od toga tokom cele godine.

 

Haha, to i nije loše potencijalno, imam čak i rodbinu u Helsinkiju... Al na stranu što je evropski sertifikat 800e, i za opremu još najmanje 400 mora da se da, nego... treba preživeti tu grim and frostbitten zimu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još kad dođu i krenu da fantaziraju, ne znaju šta im treba, a ja još manje (tipa 'pilad su mi nešto nevesela, daj neki prašak')

Još kad neće da plate, a ti moraš malo da pričekaš do penzije, jer jebiga, moraš da si fin

I generalno, svakakva sranja po ceo dan slušaš

Ma mrš bre

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još kad dođu i krenu da fantaziraju, ne znaju šta im treba, a ja još manje (tipa 'pilad su mi nešto nevesela, daj neki prašak')

Još kad neće da plate, a ti moraš malo da pričekaš do penzije, jer jebiga, moraš da si fin

I generalno, svakakva sranja po ceo dan slušaš

Ma mrš bre

ko ti trazi prasak za veselost piladi , Djordje Cvarkov :D hahaha pa moras da upises u svesku duznike da znas ko ti sta duguje :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...