Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ima li ovde neko da se bavi ekonomijom i racunovodstvom? Cini mi se da je Gojko u tim vodama.

 

Pitam jer me zanima ima li svrhe spremati i polagati ispite za ACCA sertifikat? Koliko je to realno priznato u Srbiji?

Nije ni malo jeftino i naivno, trebaju godine da se spreme ispiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudima iz revizorskih kuća je bitno i svima njihove kuće to plaćaju

 

drugar iz EY na svakih nekoliko meseci sprema neki ispit, a već tri godine je tamo, baš traje to

kaže da je vrlo bitno, bez toga su kao pravnici bez pravosudnog

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudima iz revizorskih kuća je bitno i svima njihove kuće to plaćaju

 

drugar iz EY na svakih nekoliko meseci sprema neki ispit, a već tri godine je tamo, baš traje to

kaže da je vrlo bitno, bez toga su kao pravnici bez pravosudnog

 

E hvala.

 

Koliko smo uspele da saznamo, u 90% slucajeva revizorske kuce im sve placaju. Procenat ljudi koji sami sve placaju je zanemarljiv.

PWC organizuje obuku koja deluje prilicno ozbiljno.

Mislila je sestra da se upusti u to, jer je u tim vodama, a na trenutnom poslu, koliko god bio dobar, sigurno nece docekati penziju.

 

 

Inace sam se iznenadila kad mi je drugarica rekla da po zakonu, knjigovodstvom/racunovodstvom moze da se bavi bilo ko i da uopste nije potreban nikakav sertifikat. Ne znam da li je to slucaj za revizorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne, Zakon o reviziji propisuje uslove koje neko treba da ispuni da bi postao ovlašćeni revizor, odnosno licencirani ovlašćeni revizor

 

kolegin brat je bio u PWC i položio je sve u roku od dve godine, što je jedan od najboljih rezultata u Srbiji, ako ne i najbolji, dobro je kod njih

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Nisam novinar ali radim u informativi izmedju ostalog

Nastava je ok, ali je daleko vaznije to sto tu upoznajes ljude iz te price i s te strane je izuzetno korisno. Plus imas razne popuste i benefite od kartice uns, moz i akredutaciju press da dobijes za razne dogadjaje :haha::da:

Za praksu biras rts tv i tu upoznas sve zive koji ce ti ikada trebati i bilo kog segmenta novinarstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam predmet novinarstvo na faksu.samo sto me to tada nije interesovalo,pa faks nisam ni zavrsio ali znam par ljudi koji su tek tako poceli da se bave novinarstvom i koji prilicno dobro zaradjuju pisuci za neke internet portale iz unutrasnjosti.

 

Kapiram da je upoznavanje sa ljudima kao i uvek prednost ovakvih kurseva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gori oglas u zivotu nisam video svega mi :haha: Nit pise koje tehnologije, niti koja industrija, niti cime se bave, niti koja su ocekivanja, niti koji su uslovi, koji su im klijenti, odakle se finansiraju, da li imaju investitore ili ne, brdo stvari. Oglas uzasno struktuiran, trebalo mi pola sata da protumacim sve sto je tamo nabacano. Prenesi ovo sefu i neka nadju nekog ozbiljno HR ako misle da naprave ozbiljnu pricu, ovo je smesno za svajcarske standarde (presmesno).

 

Ispravka: Zetu a ne sefu :D

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hejhejhej, sve je meni jasno :haha:

Kapiram da se ne pita on tu mnogo sta, ja se zgranuh kada videh pdf za pocetak :haha:

 

Anyways, na meni je samo da prosledim dalje, k'o sto sam zamoljena, seva mi da se mesam u endeavors

Nasi oglasi izgledaju uber do jaja, meni dosta :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo završavaj svaki naslov upitnikom, koristi dosta reči i izraza kao što su "šokantno"; "nećete verovati", "zapalio region", "ovo je najveće / najbolje / najlepše / ...je rekao..."... Tekst je manje bitan, bitni su (mamo)klikovi.

 

ja da sam neki 'aker upadao bih na portale samo da im brišem takve tekstove, degradacija novinarstva i zatrpavanje interneta smećem... hejt!

Share this post


Link to post
Share on other sites

We are active in many offline industries like recycling or transportation, but you will be mostly focusing on online solutions in these

industries and in particular: banking and finance, data science and statistical analysis of data, virtual currency, gaming and gambling, and real estate.

 

More ovo je neka masonerija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svajcarska kompanija prosiruje posao kod nas (vec su aktuelni)

Zet radi tamo, traze ljude, pa eto, ako znate nekoga, proverena gotivna prica :)

 

http://marcelco.ch/pgm.pdf

 

ovo je uzasan oglas, reci im leba ti da ne ocekuju da im se neko ozbiljan javi nakon ove recenice

 

"We are looking for a true problem solver who can help translate management ideas into working software and hardware solutions."

 

ovo u prevodu znaci "trazimo nekog ko moze da trpi lupetanje menadzmenta koji pojma nema o tehnologiji i da nabudzi nesto da radi sto pre, a za kvalitet nas nije mnogo briga". ta poruka vristi iza ove recenice. da sam u srbiji, prijavio bih se na oglas - cisto da bih upoznao ljude iza ove price i da im dam par saveta o tome kako se traze ljudi za it i kako treba da izgleda oglas za posao na koji se javljaju ljudi koji znaju da rade.

 

u stvari. ne moras nista da im kazes, mozda im napisem mail i kontaktiram ih :udri: mada ni jedno dobro delo ne prodje nekaznjeno. :)

Edited by imaginos
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...