Jump to content

Posao


Guest Administrator

Recommended Posts

zavisi koje ispitivace dobijes

u mom slucaju obarali su masovno radno i evropske integraije

od drugih sam cula da su obarali druga dva predmeta...tako da se moras spremiti

s tim da je knjizica oko 350str ili tako nesto, spremi sva pitanja ali da kazes kljucne stvari

ako nisi pravnik kriterijum je manji, ali recimo, mene je radno pitala isto kao moji na faxu, tri pitanja i to prilicno detaljno

u sustini, daleko je to od kriterijuma sa fakulteta, ali mora da se spremi, nije upste da ce da te puste ako pojma nemas

i najvise smara guzva i sto prelazis iz kabineta u kabinet

Edited by soul wandering
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko možda polagao državni stručni ispit u skorije vreme i kakva su vam bila iskustva? :c

 

Polagao pre 3,4 godine, pošto smo iz iste struke biće ti sprdnja. Mislim da sam polagao u ministarstvu životne sredine, tako nešto, nas dvoje bilo, na stručnom ispitu odbraniš rad, isto sprdačina.

 

Hvala ti, ali mislim da je kasno sada već, pošto polažem za 4 dana.. a sada tek drugi put prelazim gradivo. :uhoh:

 

Za četiri dana premas taj opsti deo, pitanja koliko poslanika ima skupstina, sta radi zakonodavna sta izvrsna vlast, koliki je otkazni rok, prava poslodavaca i radnika, pitanja tog tipa, nije teško većinu znaš iz opšteg života. Za pravnike je mnogo teže verujem.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polagao pre 3,4 godine, pošto smo iz iste struke biće ti sprdnja. Mislim da sam polagao u ministarstvu životne sredine, tako nešto, nas dvoje bilo, na stručnom ispitu odbraniš rad, isto sprdačina.

 

Za četiri dana premas taj opsti deo, pitanja koliko poslanika ima skupstina, sta radi zakonodavna sta izvrsna vlast, koliki je otkazni rok, prava poslodavaca i radnika, pitanja tog tipa, nije teško većinu znaš iz opšteg života. Za pravnike je mnogo teže verujem.

 

Problem je što su nam ukinuli stručni deo ispita.. ja polažem u Izvršnom veću u NS-u.

Videćemo, nemam pojma više, šta zapamtim zapamtim, samo da prođe taj dan, muka mi je više od svega.

Edited by Morphy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je uzasan oglas, reci im leba ti da ne ocekuju da im se neko ozbiljan javi nakon ove recenice

"We are looking for a true problem solver who can help translate management ideas into working software and hardware solutions."

ovo u prevodu znaci "trazimo nekog ko moze da trpi lupetanje menadzmenta koji pojma nema o tehnologiji i da nabudzi nesto da radi sto pre, a za kvalitet nas nije mnogo briga".

 

To ti je kapitalizam, ne znam zašto se čudiš.

I u Holivudu vrsni reditelji moraju da slušaju proseravanja producenata jer daju pare za film. Šta očekivati od sitne boranije?

A nisu pominjali kvalitet. Ali da.. rečenica je jezovito šablonska... opet, viđao sam slične rečenice po mnogim jačim firmama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je kapitalizam, ne znam zašto se čudiš.

 

jok, to je amaterizam i neznanje, zapravo lici na "kako mali perica zamislja posao". "biznis sa pijace" u fazi gde 2-3 coveka na sebe preuzimaju sav posao vodjenja firme i jos uvek nisu svesni da ne znaju neke stvari, a misle da su uhvatili boga za bradu. najcesce nikad i ne postanu svesni sta znaju a sta ne, no to je druga prica..

 

kapitalizam je nesto drugo, sto bas i nije povezano sa sadrzajem oglasa.

 

A nisu pominjali kvalitet. Ali da.. rečenica je jezovito šablonska... opet, viđao sam slične rečenice po mnogim jačim firmama.

 

daj primer, da gledamo malo ogase. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

daj primer, da gledamo malo ogase. ;)

 

Pa imaš na linked-u, CG Talku, firme poput Gameloft-a, Luma Studio, Blur, pored navedenih kriterijuma (poznavanje određenih softvera), uvek imaju i te šablonske rečenice o timskim igračima, problem solverima, kolegijalnosti, te o prijatnom ambijentu firme, i ostale stvari.

 

Ja sam imao interesantan razgovor sa nekom nemicom, pre neki dan, gde me snajka ladno pitala da ocenim sebe od 1 do 10 (a u pitanju je ozbiljna firma koja ima licencu da pravi igru po Martinovoj igri prestola). Rekao sam joj da odakle ja dolazim, nepristojno je ocenjivati samog sebe, nego to treba drugi da rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...