Jump to content

Uriah Heep


Feanor

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Pored nekih mojih najomiljenijih bendova tog vremena kao sto su Jethro Tull,CCR,Wishbone Ash,The Doors,Boston Kansas,svakako stoje i legende o kojima i nema potrebe raspravljati nesto posebno ,jer se zna ko su i sta su jedini i neponovljivi URIAH HEEP!Samim tim necu dalje da idem od toga .Treba li da napomenem i to da imam dosta njihovih ploca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Favorites: Return to Fantasy, July Morning, Stealing, Bird of Prey. I jednostavan, ali je6acki rif iz Gypsy-ja.

 

btw. Obradjuje ih Gamma Ray i Blind Guardian -- sta dalje reci icon_biggrin.gif

 

btw. pozdrav Savagecurtain icon_smile.gificon_smile.gif

 

[ 29 Decembar 2001: Poruku izmenio Demonic Alliance ]

 

[ 29 Decembar 2001: Poruku izmenio Demonic Alliance ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba da vidite mog kuma - skuplja sve od Uriah Heep!!! Pre jedno 30tak godina isao je u London da kupi gomilu originala Juraje!!!

Zakljucak: On je nevidjeni zaludjenik...

 

Zna li neko sta se sa njima sada desava???

 

P.S. Po mom misljenju Lady in Black je jedna od najlepsih pesama na akusticnoj gitari svih vremena!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvih 5 albuma su im merak, ostalo je postala komercijala haman receno njesra.

Imam njihove potpise jer sam ih vidjeo uzivo ovdje u Seattle u jednom klubu, pa sam uspjeo popricati sa njima jedno 10-15 minuta. Momci (starci icon_biggrin.gif ) su legende, pitao sam pjevaca sta mu se najvise svidjelo o JUGI, a on vice: "to se tice treba, vlahi ste, ali imate dobrog alkohola na sve strane." Sto se tice svirke rasturali su binu, u zivotu nisam vidjeo bolju svirku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki moj izbor najomiljenijih pesama(mada je svaki njihov album poseban i ne treba ih "seckati")je sledeci:Gimme'Love,Look at yourself,Free'n'easy,Son of the bitch,Gypsy,Why,The dance,Choices,Masquerade,Love stealer,Spider woman,Think it over,Been away too long,Cheater,Free me,Cheat'n'lie,Love or nothing,July morning,Sympathy,Keep on ridin',Lady in black,Illusion,The hanging tree...Ima jos toliko pesama...Hej,pa od ovoga moze da se napravi super kompilacija!Da li sam vec rekla koliko je ovaj bend fantastican?Ups,vec jesam-prosli put!Inace,ako niste znali ko je svirao klavijature na albumu"The Headless Children",odnosno u pesmi"Forever Free" mog najomiljenijeg benda na svetu W.A.S.P.-a(posle Maiden-a,naravno),svirao je niko drugi do Ken Hensley licno!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 7 months later...

Joj slusam ih navelko. Imam citavu diskografiju. Prejaki su... najjace pjesme: prije svega jedna od najboljih balada Lay In Black, onda remek-djelo rnr-a July Morning.. i cale od ove je upravu Gipsy i ja slusam bar 5 puta dnevno...

 

onda tu je easy livin'

pilgrim, illusion...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uriah Heep su mnogima (ukljucujuci mene) bili uvod u dobru muziku, pored Deep Purple, Led Zeppelin, Iron Butterfly i slicnih bendova. Ali moram da priznam da radije slusam prvh deset albuma na kojima je bio pokojni David Byron.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Cudi me da ranije nisam postovala na ovoj temi, obozavam Uriah Heep! Prvi put mi ih je keva pustila pre 3, 4 godine i da budem iskrena, bili su mi smesni. Posle kraceg vremena, legende poput Easy Livin' i Lady In Black ( biggrin.gif ) nisu prestajale da se vrte kod mene. Posle sam nabavila jos gomilu njihovih stvari medju kojima ima jednako dobrih pesama kao Gypsy, Look At Yourself, The Wizard, Wonderworld... Genijalan bend! Iako su cesto menjali sastav u pocetku, u svakom periodu imaju jako zanimljive pesme i sa svakom postavom se oseca tipican Uriah Heep zvuk (Easy Livin'...) biggrin.gifa:

Znam da su ih u pocetku kritike dosta pljuvale i da se svasta pricalo o njima i niko nije prognozirao ni izdavanje albuma a kamoli ovoliku popularnost.

Sta vise reci? Mick Box rules! biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...