Jump to content

Uriah Heep


Feanor

Recommended Posts

Gypsy, Lady u crnom, Rainbow demon, The wizard, Why, Poet's justice, Retunr to fantasy...

 

kad pomenu rainbow demon... mislim da su vintersorg odradili odlicnu stvar obradivsi tu pjesmu!!!!

ko nije cuo nek odmah nabavi cosmic genesis! biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Oh "TEMO", gde si se krila celog mog zivota... :mrgreen:tongue.gif

 

Obozavam te matorce, genijalni su, savrseni spoj savrsene muzike i jos boljih textova...

Sto se tice rocka, definitivno moj najomiljeniji bend...

 

Htedoh da idem na Purpl turneju samo zbog njih... biggrin.gif

 

Najvise volim njihove balade:

Come Away Melinda

July Morning

Lady in Black

Sunrise

Park...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sem pesama koje forsirate ima i jakooooo puno dobrih pesama iz kasnijeg dela karijere... preslushajte i novije albume...

 

You’re not the only one

Amongst the saints and sinners

There are those that we can see

And those no longer with us

To take that walk again

With someone you were close to

On stage in the other world tonight

 

And there are many

Who will say it’s speculation

We need to focus on

The sleeping generation

The healing vision

That extends beyond the pain

Will take you there and back again

 

I can remember

You were no stranger

As you came to me

Dreamers walking

And in that moment

Between two worlds

I saw the furthest star

Exploding all around you

 

And through the journey

You spoke in silence

And you made it clear

Walk in peace now

Then you touched me

Revealing all upon your way

Inside the burning fountain of timeOf time ...

 

A time so real as the one

We share each day

The same dimension

Just a heartbeat away

In every part of you

There’s so much exploration

Out on the edge of space and time

 

Between Two Worlds (Sonic Origami '98)

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Stvarno odlicna grupa. July Morning & Sunrise su mi jedne od naj par stotina pesama ikada tongue.gif

Sta da se radi kada ima stvarno previse jako dobrih stvari.

Drago mi je sto mi je prvi post na ovom forumu bio bas odgovor na ovu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jer je slusao neko njihove radove iz prve polovine

80 ih [abominog,head first.equator],tada je pevao

peter goaldby koji je po mom ukusu najbolji pevac

kog su imali ali je ostao u byronovoj senci.

 

 

Abominog je odlichan ima dosta dobrih momenata i mnogo je metalskiji u odnosu na stare albume.Valjda zato nije tada ni prosho,ljudi ochekivali hamond zvuk.Rest onako,mozda 2 stvari sa Head First...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u chemu?

Rekao sam da je Abominog dobar,Head First nije losh ali im nisu pomogli da se vrate na pozicije i slavu koju su imali u sedamdesetim,pa oni su u Engleskoj bili tada popularni ko Purple.

Da su se raspali posle Equator-a 1986 bili bi vece legende nego sad.

Mozda ne ko Zeppelin-i nosioci spomenice 1941 nego bi bili borci 1943 ali bi bili legende.

Pa sad sviraju pred 500-1000 ljudi imaju neke svoje turneje jeli,kotrljaju se...

Nego koliko je bilo ljudi na Purple sad u decembru?

Pa ti uporedi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pazi uriah heep je veoma slozen bend jer je iako bio popularan on je svu svoju slavu vecinom stekao u istocnoj evropi jer nije mogao da se probije zbogh DPa ,LZ-a,BS-a i drugih hard bendova.jos i cinjenica da su menjali postavu sto puta i sad sviraju neki meta ane hard rock oni su se izgubili u imenu URIAH HEEP jer poredi bilo koji stariji album sa MIKE byronom ili bilo koji drugim pevacem i novim albumima i videces da je valitet opao znatno!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Cenim ovaj bend čak sam otvorio nov topik ne znajući da već ima ovde u pozadini, Pošto sam vraćen , Da nastavim na Starom.

Interesantno je da Juraja ima preko 20 studijskih albuma , A svako ceni ni manje ni više nego 5 do 6 pesama, A to se zna koji su...

Meni je najbolja pesma od svih je Simpaty sa albuma Firefly Zbog nekih razloga čak je slabo sviraju na koncertima ...Tu je još Revolution sa nešto novijeg albuma Sea of light ako se dobro sećam,

Gore već spomenut Abominog koji je za mene dosta slab album jedino što je dobro uradjeno je omot,...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Dakle nemojte da me drzite za rec, ali....

 

URIAH HEEP dolazi u Beograd!!!!!!!! icon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_da.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Ko zna nesto vise neka kaze. Ja sam juce procitao u blicu da Riblja Corba 3.7. pravi veliki koncert na Uscu povodom 25 godina postojanja a medju gomilom gostiju ce biti i URIAH HEEP!!!

Informaciju je sinoc potvrdila i Olga na hitu 202-ke, s' tim sto jos uvek nisu sigurni vreme i mesto.

Ako se ovo stvarno dogodi... pivopije.gifpivopije.gificon_rockdevil.gificon_rockdevil.gifbiggreens.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nikad nisam razumeo metalce koji pljuju po hard rocku! no.gif

 

U svakom slucaju neki takav pametnjakovic je zatvorio temu Uriah Heep u Beogradu pa cemo nastaviti ovde...

Dakle na sajtu definitivno pise: July 3rd Belgrade, Serbia!!!

 

...sad razumem zasto je pixxel (jedan od osnivaca yumetala) odavno raskrstio sa ovim forumom... icon_mad.gifno.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi, nisam bas raskrstio, pomno ja pratim sta se ovde desava, ali samo PRATIM. Raskrstio sam zbog ultra gluposti odredjenih ljudi koje necu imenovati, zbog njihove zatvorenosti prema bilo cemu osim prema metalu... Sve je pocelo jednim postom u kome se govori o nekoj devojci koja je bila na pop zuraji i UUUUUZASNO se smorila, i tu je krenuo takaw flame war, (ljudi koji znaju za drugu muziku osim metala, i onih PRAVIH metalaca, koji pljuju po svemu u cemu se ne spominju lesevi, satana i slicno ), da je doslo do pretnji nekim ljudima, do svakakvih vredjanja i slicno... Da ne duzim, tu sam, ali kao da nisam. Inace, uriah heep su 99% u beogradu, jedino ako BASH naleti neki belaj, ali ja vec skupljam pare za 12 karata, cisto da bi platio kao za metallicu...

 

Gledam u ovaj board i ne verujem da sam propustio ovaj forum, pa mene i moju seku je mama kao klince uspavljivala sa july morning... obozavam juraje, idem na koncert pa makar peske...

 

URIAH RULES.....

 

 

TODAY IS JUST THE YESTERDAY'S TOMORROW.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...