Jump to content

Uriah Heep


Feanor

Recommended Posts

takvih likova mi je preko k...ca.svih tih

TROO metalaca koje ustvari sacinjavaju

klinci kojima su maideni sva muzika

i koji su ubedjeni da je metal najbolja muzika

na svetu.mene licno metal definitivno vise ne zanima.

ako slusam neki metal to je uglavnom progressive

a od heavy zvuka jurim uglavnom bendove tipa europe,

p.maids,def leppard,queensryche....dakle bendove

koji su specificni po necemu dok me klise bendovi[power]

koji danas vladaju definitivno ne zanimaju.moja preokupacija

su legende rock zvuka [springsteen,dire straits] ali najvise

legende progressive rock zvuka [yes,toto,queen...].

pre par nedelja bio sam na berzi i gledajuci diskove

spazim dva true metalca[klinca] kako gledaju metal mp3 ojke

i jedan od njih je sasvim slucajno zasao u red gde su rock mp3 evi[bendovi

koje sam pomenuo].ovaj drugi odgovori ,,ma pusti bre te diskove,, to je rokic

to je bez veze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemoj da ih diras, oni su znas metalci....

 

Inace, jesi bio u petak na hard rocku u kstu... stvarno vredi otici... kao i na 80te... one su bese sad u subotu - e ljudi kakva muzika, kakve ribeeeeee.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 6 months later...

Oni su jos zivi  icon_confused.gif

zivi nego...trenutno su nekoj turneji u Nemackoj...u februaru idu u Rusiju...kasnije videcemo...voleo bih da i vidim uzivo jednom, s tim sto bih trebao pozuriti s obzirom na sta lice...ipak svaka im cast kako se drze promenili su mnogo postava ali ne u zadnjih 17-18 godina valjda..inace prvi pevac David Byron je umro '85...jedini preostali clan od osnivanja je gitarista Mick Box..i tako...smorio sam se icon_smile.gificon_smile.gif

Edited by shock!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njihov zadnji DVD ..The magician birthday party je sasvim odličan ..ceo koncert je pun starih i novih melodija i fantastičnih pesama.Naravno da daleko nisu toliko poznati kao u 80 tim godinama sa Byron om ili sa Lawtonsom.Mick box osnivač je jedini originalni član ostali su se menjali bezbroj puta.Već su mali milion puta izdavali Best of albume i nezaboravne pesme July morning,Gipsy,Symphaty,bird of prey,Lady in black.

 

Još uvek prave dobre koncerte iako su stari ko panj ...Svirali su mnogo puta u to vreme u Yugoslaviji nekoliko puta u Beogradu ,Novom sadu.. uff 1982 ..

 

Pre dve godine su imali fantastičan koncert u Mađarskoj kod Balatona na Moto Fest u,Neverovatno dobro odsvirano i izvođeno.Ja mislim da dolaze i sledećeg leta trebali bi da dođu malo opet kod nas da klinci imaju šanse da vide jedan nezaboravni rock šou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...
Cuo sam da dolaze u Bosnu, ali nisam sigarn da je to tacno.

Jeste Uriah heep će svirati u Sarajevu ako dobro znam u Junu mesecu (karta će biti 5 Evra)

 

Biće još koncerata u sarajevu dolaze i STATUS QUO ,SLADE,QUEEN,NAZARETH sve to podrzava EU i svi ti koncerti će koštati 5 evra (I ovo nije šala)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej bwe pa koliko ja znam sad njihova postava je totalno deseta,sa novim muzicarima,za koje ja nikad cuo nisam...

Mik Box je tu od osnivanja(Gitara), za Lee Kerslake-a(Bubnjara) se moze reci isto, posto je u bendu od 1971 (nije svirao samo na prvom albumu), ostali odradjuju posao...

 

Ono sto po meni najvise skripi je vokal. Bernie Shaw nije los pevac, ali ne moze da se poredi sa nekadasnjim vokalima (David Byron, Ken Hensley). Pored toga sto su bili odlicni pevaci (Hensley je takodje svirao i klavijature i gitaru), njih dvojica su napisali sve najvece hitove Uriah Heep-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno sam ih obozavao!!! Pogotovo dok je u bendu bio David Byron. Mada i onaj lucifer's fiendsa nije los John Lawton bese!!!

 

Pesme kao sto su Look at yourself, Easy livin', July morninig su izuzetne...

U potpunosti se slazem sa tobom ali ne bih rekao da je Lawton drugi kojeg bi trebalo pometuti vec zadnji pevac ustvari pevac koji je najduze u istoriji Heepa u postavi vec 20-tak godina Shaw, ubica u svakom slucaju, na koncertima je triputa da ne kazem vise bolji od Bajrona jer se ovaj lesio od alkohola za svaku mogucu svirku i tako bi je pred kraj totalno upropastio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Mik Box je tu od osnivanja(Gitara), za Lee Kerslake-a(Bubnjara) se moze reci isto, posto je u bendu od 1971 (nije svirao samo na prvom albumu), ostali odradjuju posao...

 

Ono sto po meni najvise skripi je vokal. Bernie Shaw nije los pevac, ali ne moze da se poredi sa nekadasnjim vokalima (David Byron, Ken Hensley). Pored toga sto su bili odlicni pevaci (Hensley je takodje svirao i klavijature i gitaru), njih dvojica su napisali sve najvece hitove Uriah Heep-a.

Daj objasni malo ovo za Hensley-a.Kako vokal? Koje je on albume(kompletne) otpjevo?

Koliko ja znam on je klavijaturista i autor veceg djela materijala Heep-a...

Edited by dr.lecter

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ken Hensley je bio klavijaturista a kao pevaci pojavili su se:

 

David Byron 1970 - 1976 (umro 1985)

John Lawton 1976 - 1980

John Sloman 1980 - 1982

Pter Galby ( po meni najbolji) 1982 - 1985

Steven Fontaine (nije snimio ni jedan album) 1986 - 1987

Bernie Shaw 1987 - ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ken Hensley je bio klavijaturista a kao pevaci pojavili su se:

 

David Byron 1970 - 1976 (umro 1985)

John Lawton 1976 - 1980

John Sloman 1980 - 1982

Pter Galby ( po meni najbolji) 1982 - 1985

Steven Fontaine (nije snimio ni jedan album) 1986 - 1987

Bernie Shaw 1987 - ...

Jeste ,

 

Ken hensley je svirao i gitaru , Takođe je izdao 2 solo albuma gde on peva .

gitaru svirao i u Blackfoot grupi .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ken Hensley je bio klavijaturista a kao pevaci pojavili su se:

 

David Byron 1970 - 1976 (umro 1985)

John Lawton 1976 - 1980

John Sloman 1980 - 1982

Pter Galby ( po meni najbolji) 1982 - 1985

Steven Fontaine (nije snimio ni jedan album) 1986 - 1987

Bernie Shaw 1987 - ...

Dobro je nisam totalno posenilio...

 

Dodaj ovoj listi i Coverdale-a koji je snjima probao nekih pola godeine(1976) i ipak se odlucio za solo karijeru...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
David Byron je stvarno obelezio Heep, Mada mnogo mi se svidjaju i ovi albumi sa John Lawtonom! Celavi iz Lucifer's frienda ga bas peva!!!

Slazem se da je obelezio Heep Byron, ali sami hipovci mislim na clanove benda kazu da je Shaw navodno najbolji, to nije daleko od istine po onome sto sam ja npr. video uzivo, naravno Byrona nisam video uzivo ali sa dvd-ija a Shaw-a sam gledao peva covek odlicno i mislim da je i Sea otpevao ceo fenomenalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...