Jump to content

Cassetes / Tapes


Dioklecijan

Recommended Posts

Pretpostavljam da ima ljudi koji i dalje nostalgicno cijene ovaj format i s obzirom da je svaki (ozbiljni) bend iole krenuo sa kasetnim demo izdanjima i sl. i da isti (ti demoi i kasetna izdanja)posjeduju ne samo kolekcionarsku vec i estetsku vrijednost valjalo bi da se na ovom portalu pojavi i jedna tema posvecena ovom formatu (kad vec ima o vinilu koji izumire cak vise)...Neka tema bude podjednako o vasim kasetnim kolekcijama, raspravama o kasetama uopste (metal, noise, power electronics, hard core, punk, crust, grind kasete neka budu i izbjegavajte kultove tipa vesna zmijanac ako moze), o poslednjim nabavkama, mjestima gdje se mogu iste naci i sve slicno....

Usput ja cu postaviti par slika koje sam uslikao prije par mjeseci sa izborom nekih kaseta koje posjedujem (iz kolekcije od oko 800 kaseta)....najjaci format definitivno, nista bez analognog i suma...

 

m7es00.jpg

2epmqhe.jpg

ao2e8n.jpg

o7oqao.jpg

2mhxxcn.jpg

2je19he.jpg

  • Upvote 13
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaah jebem ti kakva kolekcija, ovlažio sam totalno. Samo neke ti nisu original, vidim one Poljake na nekim mestima?

Da odgovorim na temu: volim kasete, čuvam još svoje pirate sa kojima sam počeo put u metal a imam i originala bogumi, najdraži: GRAVELAND - Following the voice of blood, UNLEASHED - Across the open sea, NEGURA BUNGET - Sve do Oma, DREAM THEATER - Falling into infinity... rado bi ih nabavljao i danas, ali teško je, bar meni koji nisam UG ratnik kao Dioklecijan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo kasete....poljaci su kult ne bi ih da nikad za original, nema veceg originala za ove prostore od poljaka...ko nije poceo slusat metal sa poljskija butlega neka se jebe...

Kad nadjem vremena uslikacu jos nekih kultova iz devedesetih demoa i govana....

Steta sto ih ljudi bacaju, kajace se kad tad isto ka i za ploce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

(kad vec ima o vinilu koji izumire cak vise)...

 

??????????

Decko gde ti zivis?

Samo zbog te konstatacije nisi dobio plus od mene (a ni minus) ali brale de nabavi Transcend the rubicon i Left hand path lebati?

 

Cuvam oko 350 kaseta u jednoj velikoj fijoci i u nekoliko kutija na ormaru ali nazalost vrlo mali broj su originali.Velika vecina su snimane (ali kvalitetne) kasete koje mi je snimao drugar iz Belgije i slao u vreme ratova i sankcija kada se kod nas nije moglo nista nabavljati od novih albuma.Ali zato sam medju prvima u Srbiji preslusao Across the open sea,Victory i Warrior kao i Warpath od SFU i presnimavao svima redom,ko je dolazio kod mene nije bio bez par praznih (u zadnjim dzepovima farmerki pa kad zaboravis i sednes ono krc) koje smo kupovali na pijaci kod jednog dede koji je drzao i prazne kasete pored dezodoransa i toalet papira.Imam i nesto pirata kupovanih kod skca i po vasarima i buvljacima a nesto su mi mangupi poklanjali za rodjendane nove albume Dr.Igija,Kneza i Beat Street,sve to cuvam al bolje da ne slikam a?

Najzesce bilo kad sam na vasaru za Panteleju kod nas na farmi curana nasao Human kasetu snimljenu a kao omot fotografija omota (unutra imao onaj kod od fotografa).Al to je bilo devedesdruge kad nismo mi klinci ni imali gde da nabavimo,ni na ekskurzije nismo isli a kamoli na more jer je po Hrvatskoj vec besneo rat a u Bosni se kuvalo.U sedmom razredu (znaci 1990.) sam na nekoj ekskurziji bio jedino nasao Sad wings of destiny i cini mi se Bastards ako se ne varam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve u svemu, zavidna kolekcija..

 

ja sam vecinu svojih kaseta podelio, ostale su mi jos samo metallica - master of puppets, overkill - horrorscope, megadeth - youthanasia, obituary - cause of death, morbid angel - altars of madness, marduk - fuck me jesus i kreator - endless pain...

samo su megadeth i overkill originali.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

...najjaci format definitivno, nista bez analognog i suma...

 

Brate, imas pivo. :pivopije:

 

Ja sam isto lud za kasetama, i ako ih imam (nazalost) znatno manje nego diskova. Gledacu da ih slikam ovih dana, pa cu da post-ujem, i cim skupim malo vise vremena cu se vise posvetiti ovoj temi, super sto je otvorena, svaka cast jos jednom!

 

UG KVLT - ONLY TAPES ARE REAL!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...