Jump to content

Cassetes / Tapes


Dioklecijan

Recommended Posts

Imam 5 black metal kaseta, Rock Express-ova izdanja, koje mi ne trebaju pa ako neko bude zainteresovan mogu mu pokloniti a moze i neki trejd. Evo liste:

Imperial Majesty - Anger, Scorn And Hate

Kekal - 1000 Thoughts Of Violence

Lost Infinity - Laments Of Dusk

Order Of Splendour - The Royal Seat

Awaken Compilation vol. 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svojevremeno sam i ja karijeru započeo sa kasetama, no ipak ovu vrstu nosača zvuka volim najmanje, i danas za mene ima samo nostalgičnu vrednost.

Kad se samo setim nervnih slomova koje sam dobijao kada se izvukla, zgužvala ili ne daj bože pokidala traka, ili kada je prilikom presnimavanja samo koja sekunda falila da album stane na jednu stranu kasete od 90 minuta, ili kada su mi pozajmljene kasete vraćali sa iškrabanim omotom ili zgužvanom trakom... :no:

Što se pirata tiče najviše sam „voleo“ one sa improvizovanim omotima kao što su „Never, Neverland“ i „Rust in Peace“ na donjim slikama (ipak najjači od svih koje sam video je album „Nothingface“ od Voivod-a sa sve dinosaurusima na omotu :mhihi: ), takođe me je „oduševljavalo“ kad su izostavljali intro, izmešali raspored pesama i skraćivali pesme, sve samo da bi ceo album stao na kasetu.

Ipak, nekada su nam ti pirati bili jedini način da dođemo do bitnih nam izdanja.

Evo moje male kolekcije, bolje rečeno ostataka (slike su grozne, ali se suština ipak vidi):

 

originali

1.jpg

 

pirati

2.jpg

 

žešći pirati

3.jpg

Našao sam i ove sa„home made“ omotima, pa rek'o da podelim s vama. :smile: Inače voleo sam da se bakćem sa omotima, koliko se sećam imao sam još precrtan „Slowly We Rot“ i „Consuming Impulse“, nažalost ne mogu da ih nađem.

:pivopije:

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam 5 black metal kaseta, Rock Express-ova izdanja, koje mi ne trebaju pa ako neko bude zainteresovan mogu mu pokloniti a moze i neki trejd. Evo liste:

Imperial Majesty - Anger, Scorn And Hate

Kekal - 1000 Thoughts Of Violence

Lost Infinity - Laments Of Dusk

Order Of Splendour - The Royal Seat

Awaken Compilation vol. 2

 

"Prodato"!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo skromne kolekcije mog najboljeg prijatelja, sto mu je ostalo.On inace nije uclanjen na YuMetal pa sam ja ovo odradio umesto njega.Izvinjavamo se zbog loseg kvaliteta slike, ali mi matorci se ne razumemo bas u tehniku. :mrgreen:

Highlight ove kolekcije je original Helloween ep iz 1985-e, first print.Inace, kasete koje se ne vide zbog odsaja su Helloween - Master of the Rings, i The Time of the Oath.

 

ervin.jpg

  • Upvote 5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,

 

Evo i moje skromne kolekcije. Bice i veca, ali jbg, nemoze sve odmah.

 

Prva slika su strani bendovi - ne vidi se bas ovaj gornji rede (pogotovo ove u sredini). U svakom slucaju, radi se o potpisanoj kopiji Avenger-ovog drugug albuma, a pored je Francuski Bloody Sign.

 

Na drugoj slici su domaci bendovi. I odmah da kazem - da, ovo jeste Introitus kaseta, i ne, prodajem je.

 

Pored njih imam jos par kaseta (Bon Jovi, Def Leppard, Metallica, itd...) koje nisam uslikao, jbg nije dovoljno ekstremno i dovoljno UG. :)

 

IMG_2434.jpg

 

IMG_2439.jpg

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo mi jedino ostade u fijouci od stranih(domace dizostavim) iz tih vremena....imam negde u podrumu jos,ostale izpoklanjao ili mi kasetofon izeo.

pb240177.jpg

1536x50.jpg

pb240186.jpg

 

Neki mejdeni(i antraks) u jugotonovim izdanjima,mjetalike pegepeove,motorhed slovenacki helion....

 

I naravno delic Krem d la moud kolekcije. :mhihi::mhihi:

pb240191.jpg

 

mamu mu jebem,..ne znam gde su mi rokeri s moravu,njih sam imao nekoliko komata...verovatno dole.

Ovi na vrhu neki duo pegla

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Evo nekih mojih kaseta , ima sevega biem zaiks , iz felixa , audio max,originali ,neke su kupljene ispred Skc-a -samo nemam one crno bele ,

kupljenih na ulici , poljaka i bugara , dosta mi fali kaseta ,imamjos neka jugoton i diskoton izdanja( tamno ljubicasta i svetloljubicasta :D)

koja nisu bas za ovu priliku i

imam jos dosta snimanih- 2 albuma na jednu kasetu. Trenutno samo stotinjak imam , da sam cuvao bilo bi oko 150 kaseta.

 

DSCF6762.jpg">

Edited by Spaskerock
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...