Jump to content

2010.12.11. *Akademija, veliki klub, Beograd* Consecration


Baal

Recommended Posts

Guest Administrator
@Buddha

 

Posted 24 oktobar 2010 - 02:55

imacemo na svirci i majice na zimskom popustu, 400 dinara za kratak rukav, 500 dinara za dugacak.

:haha:

Edited by Administrator
  • Upvote 3
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno nece poceti pre pola 12. Ja bih bio zadovoljan ako pocne tada. Nije kod nas problem sto koncerti pocinju kasno vec sto ih uvjek zakazu za 22h pa kasne 2 sata. Sto odmah ne zakazu realno kad zaista kontaju poceti. Ajd ok kasnjenje 30-40 minuta ali vise od toga je nekorektno. Kazu - publika nasa navikla da kasno dolazi na svirke pa cekaju da ljudi dodju - ok je to niko ne spori, samo zakazite odmah realan (bar priblizno) termin pa makar i 24h i pocnite tad, pa ko nije dosao bez njega se moze. Sledeci put ce doci na vrijeme ako mu je stalo do svirke. A ako je glavni uzrok debelog kasnjenja zezanje clanova benda i lezeran pristup, nek se ugledaju na praksu sa zapada (kolio sam ja informisan) gde svirke pocinju dosta ranije, pogotovo uoci radnog dana i ne kasni se skoro ni malo. Bend odsvira, pa posle svirke kome se ostaje i ko ne zuri nek se zeza, cuga itd do zore. Koliko dobrih koncerata sam morao da propustim i propusticu (npr predstojeci The Ocean) jer koncert uoci radnog dana pocne bas, bas prekasno. Ok sad je petak i nema frke po tom pitanju, ali dosta ljudi radi i subotom, a ne zive svi u krugu 2jke i jurimo nocni prevoz. Ako nista bar je ovo cini mi se regulisano za koncerte u SKC (zavrsetak do 24h) kojih doduse vrlo malo ima tako da slaba vajda :smile:

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ti dođi u pola 12 ako misliš da će tada početi... A sigurno će ranije. Svakako publika nema tu naviku da uđe u tačno vreme, tako da i da zakažeš svirku u 1 posle ponoći publika pre 3 neće ući, nažalost je tako.

 

Ja bih bio najsrećniji kad bismo počeli na vreme i u normalno vreme završili, a ako ne bude nepredviđenih tehnički problema sutra (pu, pu), počeće svirka sa podnošljivim kašnjenjem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, ti dođi u pola 12 ako misliš da će tada početi... A sigurno će ranije. Svakako publika nema tu naviku da uđe u tačno vreme, tako da i da zakažeš svirku u 1 posle ponoći publika pre 3 neće ući, nažalost je tako.

 

Ja bih bio najsrećniji kad bismo počeli na vreme i u normalno vreme završili, a ako ne bude nepredviđenih tehnički problema sutra (pu, pu), počeće svirka sa podnošljivim kašnjenjem. :)

 

Hehe, pa dobro o tome i govorim. Ja kakav sam baksuz, cim bi uracunao kasnjenje i dosao kasnije, svirka bi pocela na vrijeme, zato uvjek i dodjem kad je zakazano pa cekam :smile: .Zato cu cekanja ubiti viljamovkom :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išao sam na svirke i ustajao za predavanja u 07:00 (nekad i ostajao budan, jer je bilo lakše tako), bio na žurkama do jutra, pa išao na posao... Koji li se kurac svi stalno žale, skupite malo muda i istrpite. A ako je to toliko teško, jednostavno razmislite šta je prioritet i delajte prema tome. ;)

 

Večeras dolazim. :meshuggah:

Edited by Uncle Lu
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zadnjih 4 svirke u BG-u koje sam pravio najavio sam ulaz od 21h, pocetak u 21:30, i svaka je pocela na vreme (sa max kasnjenjem 15ak minuta) i ljudi su poceli da dolaze na vreme posto vec znaju da nece kasniti (naravno, uvek moze da se desi nesto nepredvidjeno).

 

Mnogo je bolje da sve ranije pocne, samim tim ne bi bilo bitno dali je radni dan ili vikend.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko puta ću otići na Consecration svirku i koliko puta neću znati šta posle da kažem....

 

Pretpostavio sam da će biti dva sata muzike i tako je bilo. Nove pesme zvuče fantastično, čuje se u kojem bi pravcu to moglo da ode na sledećem albumu. Uhvatio sam tu jedan Anathema trenutak, na drugoj ili trećoj pesmi. :) Stare pesme su navežbane, kao i uvek, i moram da dodam da je nedostatak klavijatura ispao potpuno nebitan, jer je zvuk kompletan i bez njih. Štaviše, mnogo puta su se one probijale kroz sve ostalo uživo i završavale kao šuštanje ili pištanje u visokim registrima kada bi se svi instrumenti uključili u igru, ovako gitare dobijaju malo više prostora. Drago mi je da "Rinasek" nije po ko zna koji put ostavljen za kraj i da ste svirali "Idiot Glee", odavno je nisam čuo. "Đavo nije urban" je bila savršena završnica, pogotovo u onakvom izvođenju. :wub:

 

I još da kažem da tonac zaslužuje sve pohvale i dokazuje da zvuk u Akademiji itekako može da bude namešten i jasan, što neki osporavaju. :da:

 

Bilo je savršeno.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...