Jump to content

Moonspell


Tormentor

Recommended Posts

Ja mislim da im je Sin/Pecado vrh...ili su to samo uspomene na nekog ko mi je poklonio album. Wolfheart je bio ok al` malo smeshan danas...

Ko je napravio paralelu izmedju Smaela i Moonspella (dobro ne vidim exodus bash u chitavoj prichi) -vrlo f*** zanimljivo, mrzi me da ishchitavam jel` mozhe neko da citira? Ako je poredjenje uspelo poslachu mu original dupli DVD Samela Black Trip za dz...posto sam ga ja jednom pogledao i objasnio sebi neke stvari...

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Beogradski spot Finisterra-u se pojavio i opako izgleda... Boje su sjajne, kamere i fazoni sa zilama na vratu malo prezvakani, ali se odlicno uklapaju... Kraj spota bas mocan. Kapiram da ce krenuti navala na bg kad se ovo zavrti icon_smile.gif

 

Irreligious > Sin, cisto da bude i protivuteze icon_smile.gif

 

(mada mi je stvarno daleko bolji)

 

edit: eh, da, da se ustekam sa reklamom ovde biggrin.gif centralni intervju sa fernandom + izvestaj&fotke sa snimanja spota + bg moonspell avantura -----> sve u novom broju.

 

user posted image

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno sam preslusao novi album.Dosta je agresivniji od Antidotea skoro i da nema clean vokala sto mi se ne svidja po meni onaj growl vremenom smori ali se super uklopio u nekim pesmama.Nekako mi je i dosta simfonicniji album meni je oval album mesavina deatha/gothica i blacka.Kao najbolje pesme izdvojio bi Finnisteru veoma zarazna pesma odlicno sto je izabrana za singl jer je veoma pamtljiva,Sanguine,once it was ours,luna.Sve u svemu dobar album ali je meni Antidote mnogo bolji

 

7.5/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beogradski spot Finisterra-u se pojavio i opako izgleda... Boje su sjajne, kamere i fazoni sa zilama na vratu malo prezvakani, ali se odlicno uklapaju... Kraj spota bas mocan. Kapiram da ce krenuti navala na bg kad se ovo zavrti icon_smile.gif

 

Irreligious > Sin, cisto da bude i protivuteze icon_smile.gif

 

(mada mi je stvarno daleko bolji)

 

edit: eh, da, da se ustekam sa reklamom ovde biggrin.gif centralni intervju sa fernandom + izvestaj&fotke sa snimanja spota + bg moonspell avantura -----> sve u novom broju.

a gde se to tacno pojavio?! Niste valjda ozbiljni da je bolji nego IrReligious?! sad.gif

 

Mogu li ti poslati adresu na pp da mi posaljes pouzecem novi broj [i naredne]?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

filozofski stav: povratak na staro je regres, ukoliko eksperiment nije bio propast.

butterfly je bio propast, darkness je dobar come-back. antidote vec klizi na maotoro i vec receno, a sa memorialom se ponavljaju sa samog pocetka... konceptualno-avangardni ciklicni hrcak ili cudna vizija utvrdjivanja gradiva - odlucite sami. meni je moonspell izgubio osnovni adut: inovativnost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da. ali, nije tacno da je butterfly bio propast [iako, jeste bio experiment].. sta ti je, pa samo su can't be i k [jedni od najboljih moonspell momenata ikada] dovoljne da iznesu al-boom, a i one ostale nisu klasicni al-boom filleri, vec samo stvari nesvojstvene bendu znanom dotad. mis'im, i meni je svojevremeno effect bio tezak za pojmiti, ali, kad je prosla napaljenost na svaki pojedinacni al-boom, izuzev poslednjeg, doticni se iskristalisao kao najzreliji alboom omiljenog benda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da. ali, nije tacno da je butterfly bio propast [iako, jeste bio experiment].. sta ti je, pa samo su can't be i k [jedni od najboljih moonspell momenata ikada] dovoljne da iznesu al-boom, a i one ostale nisu klasicni al-boom filleri, vec samo stvari nesvojstvene bendu znanom dotad. mis'im, i meni je svojevremeno effect bio tezak za pojmiti, ali, kad je prosla napaljenost na svaki pojedinacni al-boom, izuzev poslednjeg, doticni se iskristalisao kao najzreliji alboom omiljenog benda.

to se slazem, nije potpuna propast, ali je rasulo koncepta. can't bee je jak sin/pecado momenat na albumui to ga drzi. soulsick i butterfly effect su solidne pesme. K je jak momenat, meni prilicno neshvatljiv, a ostalo je rasulo. da se ja pitam, nastavio bih sa varijantom koju su krenuli sa darknessom, ipak je primereniji godinama, nego da se blekerisu pod stare dane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e, to se vec slazem, a ponadao sam se da ce tako i biti kad sam video da Fernando slusa AnTony & THe JohnSonS wub.gif Ipak moze primerenije godinama nego sto su to Sistersi (Darkness paradigma) icon_da.gif Nego, je l' istina da Sistersi dolaze?! :cantbe: Sad nasli da dodju, i umnogome mi ugroze odlazak na tHe Cult icon_wink.gif No, da ne skrecem s teme previse, slazem se da je trebalo da se drze kursa uspostavljenog Darkness-ohm, iako mi se rani radovi mozda jos i vise svidjaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...