Jump to content

WikiLeaks


Zagrivuk

Recommended Posts

Guest Administrator

chekaj...a odakle je to procurilo, na koji nachin... to se samo pojavilo, ali nisam gledao tv i net shto se toga tiche pa nisam ispratio bash...

 

Ako ne gresim , lik je razbio zastitnu mrezu i maznuo gomilu depesa

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto se mene tiche,tresla se gora,rodio se mish..

 

postojece medjudrzavne odnose koji se zasnivaju na realnom odnosu snaga na terenu, u politickom i ekonomskom smislu pre svega,nikako ne mogu da poremete neke depeshe o tome npr,sta Klintonka misli o Sarkoziju ili Berluskoniju..

 

gluposti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne gresim , lik je razbio zastitnu mrezu i maznuo gomilu depesa

 

Nije on ništa razbio, nego su mu dali da objavi i ono što je istina i ono što nije, a uglavnom ono što nije ni bitno. Sve da bi se digla prašina i skrenula pažnja sa stvarnih procesa i odluka i da bi medijske mašinerije poput New York Times i Washington Post dobile priliku da se osveže u profitabilnom smislu.

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije on ništa razbio, nego su mu dali da objavi i ono što je istina i ono što nije, a uglavnom ono što nije ni bitno. Sve da bi se digla prašina i skrenula pažnja sa stvarnih procesa i odluka i da bi medijske mašinerije poput New York Times i Washington Post dobile priliku da se osveže u profitabilnom smislu.

To je tvoje kritichko razmishljanje?

Pa ono, s obzirom da si verovatno oblikovan na retorici koja tezhi minimalizaciji oprechnosti, nisam iznenadjen. Valja sve shto je podrivachko relativizovati i baciti u zhabokrechinu.

Najbolji nachin da se svi iskonski konflikti ostave nereshenim. :da:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je tvoje kritichko razmishljanje?

Pa ono, s obzirom da si verovatno oblikovan na retorici koja tezhi minimalizaciji oprechnosti, nisam iznenadjen. Valja sve shto je podrivachko relativizovati i baciti u zhabokrechinu.

Najbolji nachin da se svi iskonski konflikti ostave nereshenim. :da:

 

Ja ne vidim tu ništa što je podrivačko, makar za SAD. Može da podrije neke druge države (zato su ga valjda Kinezi zabranili), ali Ameri samo kažu kako im to ugrožava bezbednost, a da nema nijednog vidljivog znaka na koji način im ugrožava. Više je nego očigledno da je nameštaljka. Pazi ti to, Asanža traži Interpol, ali zbog silovanja, ja sam se smejao do suza kad sam čuo. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to da su ljudi ovde tek sa da obratili pažnju na WikiLeaks? Čitam priče o iznetim dokumentima već jače od mesec dana, nije valjda da su se Srbi zainteresovali tek kada je dokument dotakao njih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam...amerika previshe ulaze u te stvari da bi tek tako neshto procurilo... mozda je neko iz opozicije nabavio podatke da se shpijuniraju visoki zvanichnici UN-a, da bi oterala nekog iz trenutne americhke administracije ko je odgovoran za to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ovo je opet cisto mlacenje slame..da se popale narodne mase! ko je kome sta rekao, ko je gde i koga ogovarao, ko je koga kako nazvao..babske price i tracarije po pijacama! ajde da su iznesene neke vesti na osnovu kojih bi stvarno mogao i morao da promenis misljenje i neke stavove, nego gomila skoro pa potpuno nebitnih baljezgarija!

Edited by Ozziris

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto mislite da je ovo namestaljka ? Ko kome namesta ? I zbog cega ?

 

Objasnio sam u jednom od prethodnih postova:

 

"Sve da bi se digla prašina i skrenula pažnja sa stvarnih procesa i odluka i da bi medijske mašinerije poput New York Times i Washington Post dobile priliku da se osveže u profitabilnom smislu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pažnja se iz dana u dan skreće na mnoge druge načine, ovako nešto je daleko od potrebnog da bi se postiglo zamazivanje očiju javnosti.

 

Neko me je pitao kako li će silne obaveštajne službe, vojska i ostale grupacije reagovati... šta mogu sada da urade? Dokumenti nisu doneli ništa novo - dobili smo cifre iz Iraka i Avganistana, a znamo svi šta se događa tamo, možemo da vidimo ko šta misli, a svejedno znamo da su ti ljudi govna, znaju se detalji mučenja zatvorenika, a svi znaju da se to događa.

 

Zašto službe ne reaguju je bilo pitanje... možda su zadovoljni što je samo ovo procurilo - ništa novo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...