Jump to content

WikiLeaks


Zagrivuk

Recommended Posts

Najtrazeniji lik trenutno na svetu uhapsen u Londonu!? pa dobro se nije prijavio za turisticku turu po fbi ili mi6!

 

Sam se predao.

 

Da si to uradio, video bi da je riba koju su iskoristili da mu napakuju optužnicu pristala na seks sa njim. Dok su se seksali, pukao im je kondom, a on nije tada prestao sa odnosom i nju su potom nahuškali da to preformuliše u silovanje.

 

Nije jedna, vec dve. :mhihi:

Evo ovde nešto o tome, tu je negde, mrzi me da kopam

http://rixstep.com/1/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo,sam se predao,ovako bi ga ubili.Lik je moderan heroj!Sjebao je amere vise nego bilo sta...polako ispadaju svi podaci,skinite obavezno torrent wikileaks insurance sa piratebaya,bice za neki dan objavljen kljuc da se otkljuca,bice zanimljivo :)

 

Iance evo sajtova wikileaksa ako zatvore neki ima ih jos nekoliko stotina u steku :)

 

http://wikimirrors.piratskapartija.com/

 

Evo i saopstenja piratske partije

 

 

http://piratskapartija.com/blog/2010/12/07/tekst-poslat-medijima-danas-je-izmenjen/#comments

Edited by Marko Bulat
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treba zuriti sa zakljucima. Sa jedne strane, ako je sve ovo autenticno, onda je samo zagrebao po povrsini i nista vise, sto zasluzuje neko postovanje, ali daleko od toga da ga nazivamo cyber Che Gevarom ili kako god. Sa druge strane, ako jeste Goldstajn varijanta, sve ovo se moze lepo iskoristiti za stezanje cenzure na netu i dodatno punjenje fondova obavestajnih sluzbi i vojno industriskog kompleksa. Kako god, cinjenica je da nije objavljeno nista istinski bitno sto se i ranije nije znalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

With all due respect, 'bitno' je ovde relativan pojam. ;)

Možda tebe i mene ne interesuje organizovani kriminal u Bugarskoj, ruski alfa mužjaci, Abdulah vs. Ahmadinedžad itd, ali će nekome tamo taj dokument sigurno biti zanimljiv (bitan i nov), najblaže rečeno.

Ne vrti se svet oko nas jbt, pa da se celokupan značaj Wl-a procenjuje na osnovu toga šta su o nama objavili.

A Ameri su baš onako opušteni što se toga tiče, nema ni govora o tome da im svaki drugi političar poziva na ubistvo Asanža. To je verovatno zato što je sve prevara... pa da bude ubedljivije (btw, kakva prevara? Zna se tačno odakle im tih 250.000+ depeša i taj dečko je u zatvoru već duže). A i zato što nema ničega sem tračeva i stvari koje već „svi znaju“... Ajd'.

Nema(ju) on(i) nikakve potrebe da se dokazuje/u više, uradio/li su dosta i pre ovog buma. Ali OK, i to je, očigledno, kako za koga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm.

Sve mogucnosti su otvorene dok se ne dokaze suprotno. Zasto bi ovo trebalo prihvatiti tek tako? Zato sto dobro zvuci? Ne. Suvise je krupna stvar u pitanju.

A pitanje je, kako su se Assange i ekipa dokopali poverljive diplomatske prepiske od 1960-ih do 2000 i neke. Odakle? Sve to su navodno dobili od jednog lika, prashinara iz Iraka. 250.000+ dokumenata? Hm hm. U tome i jeste problem. Otkud njemu sve te informacije? Slucajno izvalio? Nesto nisam sklon da verujem u to. Osim toga, kako to da sve te stvari nisu bile poznate obavestajnim sluzbama pojedinih drzava, a obicnom gruntu jesu? Nije ih zanimalo? Mozda nije imalo znacaja?

Mozda su imali manje resursa i vremena na raspolaganju od ekipe WikiLeaks-a, ili su Assange & co. uspeli tamo gde niko drugi nije? Make it so, warp 9.

Dakle ako su neke stvari bile poznate, odakle onda tolika iznenadjenost? Predstava za javnost? Naravno.

Opinion?

Samo su objavljene neke stvari koje su u pojedinim krugovima bile dobro poznate, ali u javnosti nisu. I sta je na kraju time postignuto? Big friggin nothing.

Nista se zbog toga nece promeniti, mase ce se zamajavati time neko vreme, a zatim zaboraviti. U medjuvremenu ce biti doneti novi restriktivni zakoni usmereni ka cenzuri neta i velika masna infuzija kapitala bezbednosnim agencijama, a sve to u ime nacionalne sigurnosti i globalnog rata protiv terorizma. Na kraju, ko bi bio lud da propusti ovakvu priliku i tako dobar izgovor? Hellyeah WikiLeaks. :rockdevil: This spells out freedom, it means nothing to me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Doom

 

Da, od njega su dobili tih ~251.000 dokumenata + onaj video napada na Bagdad („Collateral murder“ (ako ništa drugo, zašto bi neko namestio puštanje ovoga?)) i, navodno, još neke stvari, ali to su pretpostavke (ovo nisu pretpostavke, sam je priznao jednom liku koji ga je i prijavio (Lima, tako nešto, mrzi me da guglam)).

Mening nije ni prvi, ni jedini „whistleblower“ iz redova američke vojske (Džo Darbi npr.). Pojedini mediji tamo su pokušali da ga diskredituju nekim glupavim tekstovima, da je gej (uuuuuu :ph34r: ), sektaš, pišao u krevet do 18e, sve redom, kako to već ide... Imao je pristup zaštićenoj mreži kojoj, navodno, ima pristup još pola miliona ljudi iz vojske, diplomatije, raznih agencija... Zašto i kako, nemam pojma, ali možda čak ni oni nisu toliko savršeno organizovani koliko bi voleli da ostatak sveta misli. Možda je jednostavan propust, ne vidim zašto je nemoguće, dešavalo se i ranije. Ali tamo i nije bilo nekih top secret/državna tajna dokumenata, zapravo je samo oko 5% označeno sa „secret“. U redu, nećemo saznati ko je ubio Kenedija (kao da me i zabole za tunjavka), ali se ne može ni reći da je sve farsa, naročito kada se zna da je objavljeno tek nešto više od 1000.

U redu je sve ovo dovoditi u pitanje (i sve što si ti rekao je ok), jer je sve zapravo tek počelo, ali nije jbt ok podsmevati se, gledati sa visine, praviti se pametan i „otkrivati“ zavere posle dva pročitana članka na blic.rs (ne odnosi se na tebe... zapravo, ni na koga ovde posebno, ali imam utisak da je to neko mišljenje većine).

Što se cenzure neta tiče, ja baš mislim da će biti potpuno suprotno, i u tome i jeste značaj. Ali videćemo.

...

Ako ništa, barem su Šveđani ispali prljavi poltronski homosi. :rockdevil:

Edit: I kurve. :mhihi:

Edited by 499.012

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar neko veruje da je samo jedan čovek iza svega ovoga? Zar bi se tako lako predao, bez mogućnosti da nastavi ono što je započeo, bez obzira na osiguranje koje je sredio? Mnogo je više ljudi iza svega toga, a on je figura ispred ideje, lik za medije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm.

Sve mogucnosti su otvorene dok se ne dokaze suprotno. Zasto bi ovo trebalo prihvatiti tek tako? Zato sto dobro zvuci? Ne. Suvise je krupna stvar u pitanju.

A pitanje je, kako su se Assange i ekipa dokopali poverljive diplomatske prepiske od 1960-ih do 2000 i neke. Odakle? Sve to su navodno dobili od jednog lika, prashinara iz Iraka. 250.000+ dokumenata? Hm hm. U tome i jeste problem. Otkud njemu sve te informacije? Slucajno izvalio? Nesto nisam sklon da verujem u to. Osim toga, kako to da sve te stvari nisu bile poznate obavestajnim sluzbama pojedinih drzava, a obicnom gruntu jesu? Nije ih zanimalo? Mozda nije imalo znacaja?

Mozda su imali manje resursa i vremena na raspolaganju od ekipe WikiLeaks-a, ili su Assange & co. uspeli tamo gde niko drugi nije? Make it so, warp 9.

Dakle ako su neke stvari bile poznate, odakle onda tolika iznenadjenost? Predstava za javnost? Naravno.

Opinion?

Samo su objavljene neke stvari koje su u pojedinim krugovima bile dobro poznate, ali u javnosti nisu. I sta je na kraju time postignuto? Big friggin nothing.

Nista se zbog toga nece promeniti, mase ce se zamajavati time neko vreme, a zatim zaboraviti. U medjuvremenu ce biti doneti novi restriktivni zakoni usmereni ka cenzuri neta i velika masna infuzija kapitala bezbednosnim agencijama, a sve to u ime nacionalne sigurnosti i globalnog rata protiv terorizma. Na kraju, ko bi bio lud da propusti ovakvu priliku i tako dobar izgovor? Hellyeah WikiLeaks. :rockdevil: This spells out freedom, it means nothing to me.

То је то.

 

@Doom

 

Da, od njega su dobili tih ~251.000 dokumenata + onaj video napada na Bagdad („Collateral murder“ (ako ništa drugo, zašto bi neko namestio puštanje ovoga?)) i, navodno, još neke stvari, ali to su pretpostavke (ovo nisu pretpostavke, sam je priznao jednom liku koji ga je i prijavio (Lima, tako nešto, mrzi me da guglam)).

А ми нисмо имали појма да су амерички војници говна као и сви други војници на свету, добро да нам је то овај инсајдер открио.

 

Немојте се зајебавати.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas i na jumetalu informacija nezgodnih za objavljivanje,jednostavno zato sto je forum

pa moze da okaci neko nesto na Tu temu...

Ja nikad nisam nekom gledao u Mailove, slao viruse prisluskivao na bilo koji nacin.

Sad neko ima pravo damene prisluskuje a posle se zali-

Evo izvolite pa Ce se naci odgovor!

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavite svoj kompjuter u službu hakera koji koordiniraju napade na PayPal, VISA-u i Mastercard koji su blokirali donacije ka Vikiliksu. (DDOS) napadi

http://pastehtml.com/view/1c8i33u.html (iako izlazi upozorenje ljudi kazu da je bezopasno, nego je samo kod strane napisan da ga browser provaljuje kao malware..nisam probao :D)

i o kakvoj se tehnici radi:

http://gizmodo.com/5709630/what-is-loic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Openleaks,coming soon!

 

Kad ce neko od insajdera,bivsih moderatora,banovanih i sl dotvore yumetalleaks? :mhihi:

 

Za početak, da procuri informacija o tome ko je čiji fejk nalog. Što neki moderator ne bi napravio fejk nalog i sa njega nam saopštio spisak drugih fejk naloga i članova koji stoje iza njih? Svi saznamo istinu, a ne sazna se ko je izdajica. I ovce site, i vuk na broju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...