Jump to content

2010.03.14. *Petofi Csarnok,Budimpesta* Symphony X, Nevermore, Psychotic Waltz...


Nazzgul

Recommended Posts

Sutra gledamo debelog Romea i kompaniju na djelu!!

 

Mislim da nije vise lepo zebavati Romea da je debeo, Allen polako, ali prilicno sigurno, preuzima ulogu Debelog u bendu :]

 

Nisam bio, tj. necu biti u 'Pesti, ali rek'o ovde da ostavim utiske iz Beca od sinoc. Ko nece da mu spoilujem za sutra, daklem nek' stane sa citanjem :]

 

Thauorod - 4 Finca i jedan 'Talijan, i to na vokalu, sta mogu da sviraju? Power naravno! By the book. OK, ali majku mu, bas nista specijalno, 30 minuta koje je moglo da se preraspodeli na druge bendove

 

Mercenary - Not my cup of tea, nista preterano live, mnogo novog materijala bilo cini mi se, kako god jos vise protracenog vremena koje je moglo da se preraspodeli na druge bendove, jos 45 ovoga puta.

 

Psychotic Waltz - I onda je vece konacno krenulo :rockdevil: Vanvremensko i vanserijsko iskustvo. Videti i ove legende uzivo....mozda sam pristrasan, ali jebes mi unuke Devon je ASG materijal pevao bolje nego na samom snimku. Stvarno je, ali stvarno, mocno zvucao. I sam bend, ubedljivo najbolji zvuk veceri (vise o tome kasnije), iz drugog reda sam cuo sve u jebenu notu. Em ga oni odsvirase kako gospod rekao, em se culo. ASG pesme i ITE, apsolutni vrhunci, sto ce reci, maltene ceo set :haha: Koji bese ovako:

 

Ashes

Spiral Tower

Haze One

Into The Everflow

Morbid

Halo Of Thorns

Nothing

I Of The Storm

 

Dakle, samo "Cold" nisam dobio od proteklo sviranih pesama, ali jesam jednu vise ASG pesmu, dakle, zamerka jos manje :] Nothing jebeni.

 

Topla preporuka, cuvajte kintu za PW merch, prodaju se albumi za po 15 evra dva komada (Moskito+ASG i IE+Bleeding).

 

Symphony X - Zasto sam ovavak bend morao da gledam prvi put kako svira tek jebenih 50 minuta :[ Jebem ti ove korporativne metal pakete gde je svaki bend predgrupa! Zvuk ne toliko dobar, Pinelu jedva da sam cuo, a Romea, rekao bih, malo previse. No, bend je svirao bio on fire, sto bi rekli kliseisti, ono malo sto videh, gladan sam bio nakon kraja za jos!!! AAA! Oni i PW desavanja veceri.

 

Svirali ovako:

 

Of Sins And Shadows

Domination

Serpent's Kiss

End Of Innocence

Paradise Lost

Inferno (Unleash The Fire)

Evolution (The Grand Design)

Dehumanized

Set The World On Fire (The Lie Of Lies)

 

 

I da...ispustili smo ga za bis. Zavrsili su 25 minuta pred Nevermore, nemam objasnjenje zasto se nisu vratili za "Sea Of Lies"...ili bilo sta drugo! No... Paradise Lost-Inferno-Evolution, to je tako dobra trojka bila, poslednje atome snage sam izvlacio iz vrata i iz glasa (mrtav od Overkilla i Beca), ponavljam, sto je bilo, bilo je prejebeno. Sto se tice novih pesama, prva zvucala OK, druga kanda vrlo dobro.

 

Nevermore - Ovde bih krenuo odmah od liste:

 

Inside Four Walls

Moonrise (Through Mirrors Of Death)

The Termination Proclamation

Your Poison Throne

Born

The Heart Collector

The River Dragon Has Come

Emptiness Unobstructed

This Godless Endeavor

Enemies Of Reality

 

Bis: The Obsidian Conspiracy

 

Odma' se vidi problem, zar ne? Mnogo novih pesama! Kome se svidja novi album, nauzivace se...ja ga em, bas, ne volim, em sam bio uveliko mrtav, tako da sam, sem skakanja i bangovanja na IFW, bas mrtvo ispratio Nevermore. Ruku na srce, dobri su bili, Warrel vrlo zivahan i sluzio ga glas, a i publika ih bas fino ispratila (daleko bolje nego PW ili Syx), jedino sto im je zvuk toliko bio bolesno napanjen, da su me 2h posle koncerta zujale usi k'o minut posle giga, i sad jos uvek mi bruji... Sto je najgore, ni oni nisu previse svirali, sat vremena. Tu moram da se pozalim na ovaj paket...sta sam video od bendova, svi su me ostavili sa osecajem "HOCU JOS", svi su tako kratko svirali...to se posebno na Syx i PW odnosi, s obizorm da je, IMHO, Nevermore najgore iskoristo svoje vreme...tako da, ubuduce cu debelo da razmislim da li cu da gledam ove megapakete uzivo, jer, radije cu da gledam jedan bend full satipo-dva, nego tri benda po 50 minuta. Ili cu ici po Becu, zaista prelep grad...

 

 

Kako bilo, lep provod svima sutra, ostavite i vi utisaka :rockdevil:

 

Nothing

Evolution

Inside Four Walls

 

Da.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, rece vam Igi uglavnom sve :)

Ja bih samo dodao da je zvuk na svim bendovima bio apsolutan krs!! Ne daj boze ...

Pivo jebenih 5 e,pa mogu da budu one konobarice do jaja ribe koliko god,mnogo je to para :/

PSW definitivno highlight - jeste, nema Remember-a,ali zato Morbid i Nothing ubise !!! F E N O M E N A L N O !! A i Remember je Devon przio prosle godine tako da se ne osecam uskracen :) Isto i za SyX listu ... Paradise Lost je ono sto sam cekao da cujem ! Magicno zaista ! Nove stvari zvuce do jaja uzivo !

 

A sad po sendvice i kafu pa veceras opet :))))

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam koje si ti pivo pio :) koliko ja znam, euro je 270 i ja sam uredno pio veliko pivo celu vece za 350 for. :)

 

PW sjajni, Devon bas bio raspolozen sto se tice pevanja, bio je mnogo bolje nego sto sam ocekivao, sa obzirom da ne peva tako vec 15 godina. Uzeo sam ITEF vinil, nisam mogao da propustim. uzeo sam i majicu ali je fazon za teretanu, mnogo jadan print...mislim da bih trebao Sima da se prijavi da im radi design za zabe, posto prilicno bedno sve izgleda. Naterao Devona da se potpise kao Buddy na vinilu DJEA.

 

Nevermore je zvucao jebeno...ja sam bio skroz iza kod miksete, ali je bas jebem zvuk bio, i glasan i tacan, Warrel isto bio raspolozen i dobro ga sluzio glas. Odgledao sam 3-4 pesme sa Dead Heart-a, uglavnom sam bio u kaficu, cirkao pivo i pusio pljuge.

 

Symphony X, isti problem kao uvek, malo mutan zvuk. Nakon sto sam ih gledao po vec ko zna koji put, mislim da je sustina problema to sto Romeo vise vodi racuna o tonu za solazu nego za riff, pa mu se to nekako sve uplete i dobije taj masan, okrugao zvuk i za vreme riffova. Ali opet...ako neces da se guras i stanes pored soundboarda, sve do jaja zvuci - ako se nalozis mozes odmah da se ubacis pored bine jer su madjari u sustini picke, narocito progeri, samo ih poguras :)

 

nisam siguran, ali mi se cini da smo mi mozda dobili i pravi bis, jer smo dobili i Evolution i Smoke and Mirrors na kraju. Uglavnom sam bio u kaficu za vreme PL pesama.

 

sve u svemu, ja zadovoljan, neispavan i sjeban na poslu, ali zadovoljan.

 

Nadam se da ce PW imati headline turneju posle albuma pa da ih gledam kako treba.

Edited by azal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih, samo sto verujem da njima ipak treba neki slikar na lsd-u :D

PW - savrsen, jedino mi malo bedak sto sam mislio da cu da placem, ali dobro, jezile mi se ruke i bradavice.

NM - svratio samo na The River Dragon Has Come, overio basistkinju, obrisao precum, pio i pusio u kaficu.

SX - previse PL-a i ovih novih stvari, i nekako mi je onih 45 minuta 2003. sto su svirali delovalo mnogo duze nego ovo sada. Madjari su se ulenjili u medjuvremenu, sad si opusteno mogao do prvog reda, a tada si morao da se laktas sa debeljanima.

I Petofi mi je bas super mesto, ogromna je sala, ne smes da pusis, ali uvek mozes da se zastekas u kafic i uzivas. Ne ide mi se nazad :(

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukratko moj utisak.........

 

Thaurorod je imao extra ton,iako nevolim tipican Dragonforce power.........

 

Mercenary je na momente zvucao ok,ali ubedljivo najlosiji ton,neznam koji im je.......

 

PW je zvucao extra iako nisam neki ljubitelj,mada se cinilo u par navrata da se pevac pati jer nije mogao da izvuce neke deonice ali sa oprostenjem,jer su se nedavno okupili opet......

 

I sada Highlight of my day NEVERMORE,iako sam isao zbog SyX..........znaci nemogu da verujem kako su zvucali i dalje nemogu da dodjem sebi!!!! :rockdevil:imali su takav jebeno dobar ton,a posebno da naglasim to da im basistkinja jebe mame i uzduz i popreko!!!

 

I na kraju SyX,ono sto sam i ocekivao kao sto je neko gore i naveo........Romeo-v riff zvuci sranje,pinela se stvarno jako slabo cuje u harmonijama dok je u solazama bio ok,ali Russell je pokazao i odrzao lekciju pevanja svima.......basista totalno nezapazen,da nije odsvirao uvod Domination na bass-u nebi ga ni pogledao,dok je bubnjar bio ok ozvucen.

 

ukratko moji utisci.....pozzz ekipi koja je bila i sa nama i sa Lazom. :pivopije:

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc u Budimpesti Psychotic Waltz objasnio!!! Stara garda rastura! Zeljno iscekujem novi materijal i novu turneju da ih cujem na solo nastupu.

 

Jako lose organizovano sto se tajminga nastupa bendova....Band pre PW duze svirao od njih, a realno nisu im ni do kolena!!!

 

Synphony X rasturaju ali kao sto sam i gore procitao osetio se problem u zvuku. Po mom muzicarskom razmisljanju i zapazanju Romeo voli mutniji ton na riff-u pa da se nebi klao sa bass-om bass su oterali jos nize toliko da se bass cuje samo kao tutnjava koja je uglavnom van covecijeg slusnog opsega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ awaken druže moj sve si rekao! Hahaha. :pivopije:

 

Elem, Mercenary mi baš nije legao, što bi rekli, nije moja šolja čaja!

Zbog PW sam i išao i bili su mi super! Jedva čekam novi album! Fotografisah se sa Brajanom...:bigblue:

Nevermore su me baš prijatno iznenadili, baš su zajebano zvučali! A basistkinja...:wub:

Sve u svemu kul veče! Pozdrav za sve likove iz oba hipi kombija pa se vidimo već nekom prilikom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam koje si ti pivo pio :) koliko ja znam, euro je 270 i ja sam uredno pio veliko pivo celu vece za 350 for.

 

Pivo u Becu ne u Pesti :)

 

Anyway,da ne tupim, ja prezadovoljan prvenstveno zvukom koji je bio par svetlosnih godina bolji od prethodnog certa a i naravno sa Smoke and Mirrors.Sto se tice setliste,ja tu nista ne bi menjo.Legla je extra.Fince sam propustio,Mercenary nece daleko stici sa ovakvim nastupom i set upom to je sigurno,Devon & co opet jebali mame,Nevermore odlican takodje iako im je setlista krs ... sve u svemu,lepa avantura, a nadam se da necu ponovo cekati 8 godina da vidim SyX .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nije vise lepo zebavati Romea da je debeo, Allen polako, ali prilicno sigurno, preuzima ulogu Debelog u bendu :]

 

Paa... Ja bih ipak rekao da Romeo i dalje za dlaku ima prednost nad Allenom u toj mrtvoj trci :) :) Toliko na temu "fatness of Symphony X" :)

 

Elem, bio sam u Budimpesti na koncertu i evo mog osvrta:

 

- Prvi bend Thaurorod (ili kako se vec zove) je zvucao dobro, momci imaju poleta i energije, ali bojim se da im je velika prepreka to sto je melodic heavy power uveliko iscrpljen zanr, pa se sve svodi na ponavljanje vec vidjenih klisea.

 

- Mercenary nisam nikad ranije slusao, a ne pratim ni takvu muziku, tako da na mene nisu ostavili nikakav specijalan utisak. Ispostovao sam ih prvih pola sata, a onda sam otisao po vodu.

 

- E onda Psychotic Waltz... Za razliku od prethodna dva benda, u publici mnogo vise ljudi. Da su nakon uvodne “Ashes” odmah okoncali nastup ja bih bio opet zadovoljan, jer mi je ta stvar (uz “Hanging on a String” sa istog albuma) prosto fenomenalna i bilo mi je milina to cuti uzivo. Bend je uopste zvucao odlicno, pjevac ima odlican nastup, zvuk sjajan, drugim rijecima - ja se odusevio, iako je bilo svega par pjesama sa albuma “Into the Everflow” i “Mosquito” koje sam slusao.

 

- Nevermore: Pa mogu reci da su izuvali od prve do posljednje pjesme, ubitacno i sa odlicnim zvukom, Warrel Dane sjajan kao frontmen, sve sa maskirnim sesirom, pravi redneck fazon. Odlicno mi je leglo par pjesama sa “Dead Heart…” albuma, a nije mi se svidjelo sto su zapostavili “Politics of Ecstasy”. Nema veze, bend je bas mocno djelovao, vidjelo se da daju sve od sebe.

 

- Na kraju Symphony X, za mene je to trebalo da bude vrhunac veceri, bend koji me je sinoc bez dileme najvise zanimao. Prve 4 pjesme sam ispratio iz drugog reda. Zvuk preglasan, Allena gotovo da ne cujem. Onda sam se pomjerio 7-8 metara unazad, ne bi li se odatle bolje culo. Nazalost, ista prica. Maksimalno napanjeno ozvucenje, bas ubija, sve preglasno i dosta mutno, Allen se uglavno slabo cuje, nerazumljivo. U jednom trenutku mi je djelovalo kao da bend svira iz neke metalne kace, pa se stvara takav mutan odjek. To me je dosta spustilo i pokvarilo utisak, jbg, ali i pored toga sam pokusao da se opustim i uzivam u koncertu… Konacno sam uzivo vidio Symphony X, ali mi je istovremeno zao sto su neke meni mnogo drage pjesme (The Grand Design, Set the World on Fire, Of Sins and Shadows, Smoke and Mirrors...) oskrnavljene kakofonicnim ozvucenjem. :( Vise srece neki drugi put...

 

U globalu sam zadovoljan, bio je to jedan veoma dobar koncert / festival, sa dobrim bendovima koji su davali sve od sebe na stejdzu. Za mene bend veceri je Psychotic Waltz, pa onda Nevermore.

 

Jos da kazem da sam pazario tour majicu Symphony X sa artworkom predstojeceg albuma, uzeo nekih promo flajera i jedan broj madzarskog Metal and Hard Rock Hammer-a za dz, pred pocetak koncerta smo naletili na Pinnellu i slikali se s njim, a Allen nam je zamalo izmakao. :)

 

Pola sata nakon koncerta smo krenuli nazad za BG, u kuci sam bio u 6:20, u krevetu u 6:45, a u 11:25 uveliko budan i na poslu :D

 

Ekipa iz kombija je bila ok, cool likovi, opustencija, sve je super proslo. Pozdrav svima iz oba kombija, pa se vidimo nekom drugom prilikom! ;)smiley-transport014.gif :pivopije:

 

za kraj nekoliko low-quality fotki:

 

pw1l.th.jpgpw2o.th.jpg48070081.th.jpg26097305.th.jpg65284429.th.jpgsyx1.th.jpgsyx2.th.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...