Jump to content

Senium


Novelja

Recommended Posts

Prica je jako dugacka (kao i pesme :D). Ukratko:

 

Bend je nastao jos 2005, pa problemi sa postavom, pa opet problemi sa postavom. Pa onda vise nema problema sa postavom, ali su nastali problemi sa motivacijom. I tako stani-kreni stigosmo do 2010. U novembru smo zavrsili demo. U decembru je izdat na audio kasetama (limitiran na 100 primeraka) za Ukrajinski Depressive Illusions Records.

 

Evo par linkova:

Encyclopaedia Metallum

Depressive Illusions Records - Myspace

 

Senium mozete kontaktirati preko maila:

[email protected]

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro zvuči "Remnant", nisam očekivao onako dobro čisto pevanje.

Informacije na metal-archives se ne slažu, trebalo bi to srediti, pogotovo što stoji da je u pitanju death metal. ;)

 

Hajde sada da čujemo još materijala. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala! Trudimo se da bude valjano...:)

 

Sto se tice metal arhive, greske su napravljene prilikom addovanja (od strane nekoga ko nije iz benda), zatim jos gresaka od ljudi koji update-uju bilo kakvu informaciju, makar ona bila i pogresna. Ja sam reportovao stranicu, i ispisao im tacne podatke, ali kao i obicno, tacnim podacima uvek treba mnoooooogo vise vremena da stignu negde nego greskama... :(

 

Za sada samo ta jedna stvar, na kaseti postoji i kraci outro. Uskoro planiramo da snimamo jos nesto, pa cemo se hvaliti kada dodje vreme...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Funeral-doom!?!?u Srbiji!?!?

 

rispekt!svaka cast!

 

inace odlican materijal!!!ja sam stvarno odusevljen!

 

vuce i na Saturnus pomalo,pogotovo ova solo gitara koja se provlaci dobar deo pesme i clean vokal..

odlicna produkcija..

 

samo napred,iscekujem josh materijala..ovu prichu vredi nastaviti u svakom slucaju.. :pivopije:

Edited by Fapril ethereal

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na komentarima!

 

Da meni dekovi nisu crkli, i dalje bih kupovao kasete. A idi na temu o kasetama da vidiš ko kupuje i sluša. ;)

 

Pa ti popravi dekove...;)

 

čemu služi izdavanje na kasetama - mislim, ko to kupuje i sluša i na čemu?

 

Definitivno postoji mnogo ljudi koji kupuju kasete. Pogotovo oni koji su krenuli da ih skupljaju davno pre nego sto su se CDovi pojavili kod nas (ili su bili skupi). Sto se tice nas konkretno, to je bio slican fazon kao i zasto ljudi zele da izdaju vinil jos uvek. Jednostavno, hteli smo da u kolekciji nasih izdanja imamo jedno izdato na kaseti. A vidis i sam da tiraz nije velik, tako da ko je mislio da nabavi to, nabavice na cemu god bio... Ko vise voli digitalne varijante, ima besplatan youtube klip...:)

 

 

Ehej Novelja pozdrav Posted Image Nesha je iz matematicke Posted Image Nisam znao da jos radis na Senium-u. Ko ti je pevao ovaj clean? Odlicno zvuci, kao i cela pesma. Vidim neki goticari iz Portorika vam uzese ime Posted Image

 

E Nesho, pa nisam ni ja znao da jos uvek radim. Pre par meseci je Bane dosao sa tom ludom idejom kako bismo morali da snimimo makar nesto, a izgleda da cemo makar jos nesto...:)

 

@Fapril ethereal - Definitino vuce na Saturnus. Mi smo se bash u periodu kada smo prestali sa radom lagano prebacivali iz nekog Death Doom fazona ka Funeral Doomu. Tako da je ova pesma produkt tog prelaza, i osete se uticaji bendova poput Saturnusa. 'Novije' pesme imaju mnogo jaci funeral uticaj (ko je bio na svirkama zna xD), ali snimamo lagano i redom, pa je tako ova dosla prva na red.

 

 

E i evo malo informacija o postavi na 'Remnant' demo-u (koja je i trenutna postava):

 

Branislav Panic - gitara, growl, naracije (Disdained, Bane, Synesis Absorption, Goat Eater, ...)

Töröcsik Nagy Gábor - bubnjevi (Dark Dawn)

Novelja Korac - bass (ex-Anguish Sublime)

Arpad Takacs - clean i growl vokal (Anguish Sublime, Tales of Dark...)

 

Eto i ko je pevao clean vokale i zasto su dobri...;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti popravi dekove...;)

Ma, otišlo je to u večna lovišta, treba meni ceo novi sistem. ;)

 

Eto i ko je pevao clean vokale i zasto su dobri...;)

Aaa, pa sad je jasno, bilo mi je blago poznato, ali mi nije Arpad pao na pamet.

 

Još da se vidi neka svirka, da bude i tog čuda u Srbiji. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mada sam dobro upoznat i sa Anguish Sublime i sa ToD, nisam prepoznao njegov vokal, sto je dobro, za Senium je osmislio nesto drugacije pivopije.gif Taj bubnjar iz Dark Dawn je odlican, gledao sam ih jednom u NS-u, dosta dobar bend, nisu mi se posebno svidele njihove pesme, ali izbor obrada, huh, Blinded By Fear, a ovi noobovi od metalaca u publici, niko ne zna pesmu, tuga i nesreca :) Evo kao podrsku cu da ti ostavim komentar na youtube icon_biggrin.gif

 

E da, jel to bese onaj projekat za koji si planirao tekstove na srpskom? Nesto se kroz maglu secam da smo o tome pricali davno davno mhihi.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da meni dekovi nisu crkli, i dalje bih kupovao kasete. A idi na temu o kasetama da vidiš ko kupuje i sluša. ;)

 

 

Hvala svima na komentarima!

 

 

 

Pa ti popravi dekove...;)

 

 

 

Definitivno postoji mnogo ljudi koji kupuju kasete. Pogotovo oni koji su krenuli da ih skupljaju davno pre nego sto su se CDovi pojavili kod nas (ili su bili skupi). Sto se tice nas konkretno, to je bio slican fazon kao i zasto ljudi zele da izdaju vinil jos uvek. Jednostavno, hteli smo da u kolekciji nasih izdanja imamo jedno izdato na kaseti. A vidis i sam da tiraz nije velik, tako da ko je mislio da nabavi to, nabavice na cemu god bio... Ko vise voli digitalne varijante, ima besplatan youtube klip...:)

 

 

 

 

 

 

nekad sam imao hiljade (ali bukvalno) kaseta, imam ih i sad ali su mi spakovane po kutijama negde (ono što je valjalo - snimci s ploča maxell xl2, tdk sax...), mada mislim da sam poslednji put pustio kasetu pre 10 godina.

 

ploče su ipak nešto drugo (da ne kažem kult svih kultova) - one mi i danas stoje u sobi.

 

ovo sam pitao zato što ne kontam poentu izdavanja kaseta u današnje vreme...a čujem s vremena na vreme da neko izda (posmrtna liturgija - vama marg, recimo), pa zato pitam

 

inače ono što sam čuo na tjubu mi se sviđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, mislim da nikako ne bi imalo smisla da Arpad peva u jos jednom doom bendu i da peva isto kao u ToD. Posao je odradio mnogo bolje nego sto smo mi zamislili, tako da smo vise nego zadovoljni.

 

Sto se Gabija tice, ne bih rekao da je on bubnjar iz Dark Dawn, vec pre da je bubnjar iz Dark Dawn bubnjar Seniuma (s obzirom na to kako su oni dosli do njega, i gde je on tada vec svirao). Definitivno jeste jako dobar i jako stabilan bubnjar. Pored toga je jaaaaako mastovit, ali ono sto je najbitnije za njega i konkretno Senium, je to sto je on verovatno jedini bubnjar koji kada svira live ume da uspori pesmu u odnosu na snimak! Radio sam sa jako mnogo bubnjara, i svi samo brzaju i zure, on je skroz u nasem tripu, i odlican je za Senium! Pored toga, jos i pise tekstove, tako da je pun pogodak! :)

 

O Banetu kao gitaristi/pevacu ili osobi ne zelim da govorim. Njegovi projekti i bendovi govore sami za sebe. :D

 

 

E da, jel to bese onaj projekat za koji si planirao tekstove na srpskom? Nesto se kroz maglu secam da smo o tome pricali davno davno

 

Jok! :) Hrizantema je trebalo da ima tekstove na srpskom...

 

Još da se vidi neka svirka, da bude i tog čuda u Srbiji.

 

Pa to cudo se desilo jos davno... 2006. smo imali nekoliko svirki. Mislim da sa jedne cak postoji i kratak snimak (emitovan na TV Panoniji), ako ga iskopam postovacu ga. Sto se tice buducih svirki.... Mislim da ce se to cudo vec teze desiti, ali ne bih jos nista definitivno o tome. Znam samo da za sada radimo kao projekat. Delom zbog licnih obaveza, delom zbog obaveza prema nasim ostalim bendovima.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Pozdrav ljudi! Odlucili smo da se malo 'promovisemo' i da ne budemo vise troo doomeri... :D Evo prve (i jedine) zvanicne stranice benda:

 

facebook.com/seniumband

 

Naravno na fejzbuku.. :)

 

Ko bude lajkovao i redovno posecivao ovu stranicu, bice ukljucen u nagradne igre koje planiramo da organizujemo... Lol... :D

 

PS: Glavna nagrada je zilet... :D

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hocu zilet

 

Bio sam danas u posti, kazu ne sme zilet da se salje u koverti iz bezbednosnih razloga, tako da cemo morati da obavimo licno preuzimanje kada budemo negde u blizini... :D xD

 

Inace, trenutno zavrsavamo snimanje novog hit singla, snimljene su gitare, bass, bubanj, i skoro su gotovi vokali. Okacili smo na fejsbuk stranicu kratak (2 minuta) i sirov sempl onoga sto vas ocekuje uskoro. Ko je voljan neka proveri! Hvala!

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...