Jump to content

Nile


ZWER

Recommended Posts

Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka mi je najbolji album. Nile je po meni jedan od najboljih death bendova, vrlo inovativan.

Dodatni + im je to sto uzimaju teme iz egipatske mitologije.

Btw, je l' zna neko jos neki bend koji je inspirisan egipatskom mitologijom?

ako misliš na death (a vjerujem da misliš biggrin.gif ) ima Aeternus nekih stvari koje zvuče kao Nile sa orijentalnim uticajima na muzici, npr. "Under the Eternal Blackened Skies" i "The Lair of Anubis" (koja vuče tematiku iz egipta)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka mi je najbolji album. Nile je po meni jedan od najboljih death bendova, vrlo inovativan.

Dodatni + im je to sto uzimaju teme iz egipatske mitologije.

Btw, je l' zna neko jos neki bend koji je inspirisan egipatskom mitologijom?

Ma ne postoji bend kao Nile... i nikada nece postojati...

mogu ih kopirati ali jedan je original....

slazem se sa tobom u pogledu albuma.. taj je i meni omiljeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka mi je najbolji album. Nile je po meni jedan od najboljih death bendova, vrlo inovativan.

Dodatni + im je to sto uzimaju teme iz egipatske mitologije.

Btw, je l' zna neko jos neki bend koji je inspirisan egipatskom mitologijom?

 

Postoji bend koji se zove COFFIN TEXTS i njihov album Gods of creation, life & death. Inace taj album imam original digipack smile.gif.

 

Inace ovo kanibal progovara iz mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka mi je najbolji album. Nile je po meni jedan od najboljih death bendova, vrlo inovativan.

Dodatni + im je to sto uzimaju teme iz egipatske mitologije.

Btw, je l' zna neko jos neki bend koji je inspirisan egipatskom mitologijom?

postoji bend Sunseth Sphere(bas se ovako pishe)nisam nazalost video da se prodaje ni na jednom mestu osim preko rock express-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Amongst The Catacombs Of Nephren-Ka mi je najbolji album. Nile je po meni jedan od najboljih death bendova, vrlo inovativan.

Dodatni + im je to sto uzimaju teme iz egipatske mitologije.

Btw, je l' zna neko jos neki bend koji je inspirisan egipatskom mitologijom?

postoji bend Sunseth Sphere(bas se ovako pishe)nisam nazalost video da se prodaje ni na jednom mestu osim preko rock express-a

Imam njihov album "Storm Before Silence" i ne svidja mi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji bend koji se zove COFFIN TEXTS i njihov album Gods of creation, life & death. Inace taj album imam original digipack smile.gif.

 

Inace ovo kanibal progovara iz mene.

Budi malo recitiji, kakvi su, sta sviraju (pretpostavljam i nadam se death)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad Dark Tranquility ima USA tour???

 

Jan-Feb

 

Dark Tranquility su strava uzivo...i zelim da vidim Nile....

 

 

ali zna se zasto ja idem.........................

 

devscream.jpg

 

Jeste,jeste. 31 januar kod mene DT,Nile i Napalm Death.

 

 

i STRAPPING YOUNG LAD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je stvar ukusa,ali po meni Strapping Young Lad ne moze da se poredi sa Nile-om ni po koju cjenu.

Naravno da su headlineri zato sto su najpopularniji,ali sta ti znaci ono "kvalitet i originalnost"??? Nile je izbacio 4 fenomenana albuma ciji je kvalitet ogroman. Takodje raduje me cinjenica da su na svakom albumu sve bolji i bolji sto i nije cest slucaj sa danasnjim bendovima. Toliko o kvalitetu. A sto se tice originalnosti zar je tu neko ravan njima??? poslusaj samo pjesmu "Unas Slayer of the Gods" sa novog albuma koja je nenadjebiva po pitanju originalnosti i jedna od boljih DM pjesama koje sam cuo u zadnjih par godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma super su oni, ali je Devin Townsend ipak Devin Townsend....poslusaj celu diskografiju i prosto ces da padnes u nestvest...

 

stvarno kadi stvari koje nikad do sad nisu bile uradjene u metalu.

 

Zato njemu najvise skidam kapu...jer moze da napravi brutalan album kao "City" od Strapping Young Lad a....a sledece godine da napravi prelep album kao Infinity.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

 

Zato njemu najvise skidam kapu...jer moze da napravi brutalan album kao "City" od Strapping Young Lad a....a sledece godine da napravi prelep album kao Infinity.

 

To je ono sto me najvise nervira kod bendova. To sugavo eksperimentisanje.

Imam osjecaj da pojedini bendovi nemaju ideju da naprave dva-tri dobra albuma sa slicnom koncepcijom pa onda sa Death-a predju na Gothic.

Treba da se definisu sta sviraju.

Ako je to brutalni DM onda neko tako i bude,ako je melodicni DM onda neka bude melodicni.

 

Kada su jednom prilikom Corpsegrindera pitali da li ce CC pa promjeni nacin sviranja on je odgovorio nesto u fazonu "Nikada! ne trebaju nam fanovi Lacune Coil na nasim svirkama"

Covjek je sve rekao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto,prodje i taj famozni koncert.

Da krenemo od pocetka.

Prvi je svirao Berzrker iz Australije koji sam namjerno propustio znajuci o kakvom se bendu radi.

 

Drugi su bili toliko hvaljeni Strapping Young Laid koji su bili i smijesni i tuzni u isto vrijeme.Zaista mi nije jasno zbog cega se neki ljudi loze na njih.

 

Treci po redu je bio Dark Tranquillity koji je zbog vremenskog ogranicenja svirao samo pet stvari :x :x :x ali su ih perfetktno odradili.

Poslije njih dolazi mocni Napalm Death koje sam prvi put gledao uzivo i koji su me zaista odusevili.Barney je jebena legenda i covjek zbog koga bih mogao da ih gledam svaki dan.

 

E onda dolazi NILE!!!

Otvaraju sa "hall of saurian entombe" u nesto kracoj verziji od albumske koja traje citavih 5 minuta.Nastavlja se uz "The Blessed Dead"

Svirraju jos Defiling the gates of ishtar,black seed of vengeance,Immortality through art,Barra Edinazzu i vjerovatno jos poneku koje ne mogu da se sjetim.

Uglavnom,zadnja stvar je bila Ramzes Bringer of War u nesto drugacijoj verziji nego onoj koja se nalazi na albumu.

Sta reci za Nile a da se vec ne zna o njima.

Nevjerovatno sa kakvom lakocom momci sviraju i spajaju brze deonice sa sporijim pasazima za koje inspiraciju crpe iz Egipatske mitologije.

Jos jedna interesantna stvar kod njih je da na zivim svirkama imaju tri vokala,dakle svi osim bubnjara.

I na kraju mi jedino krivo sto nisu svirali "Unasa" sto je i razumljivo jer stvar traje skoro 12 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...