Jump to content

Nile


ZWER

Recommended Posts

Pa kada sam veseo decko! Pazi, ne poricem ja Kolliasa, covek je zver za bubnjevima, ali vise mi odgovara Frost! Prosto je! :P:)

To sto on tebi vise odgovara je druga stvar. To je subjektivna stvar (verovatno ima manju kitu, pa te manje boli :P, hehe, zajebavam se :pivopije: ), ali objektivno, Frost ne zna da svira ono sto zna Kollias, bar ne po onom sto sam ja video.

 

ma da...Slayer je najbolji death metal bend

a Joey Jordison je najbolji death metal bubnjar...pardon on je najbolji bubnjar na svetu

 

-.-

Ma Joey je van konkurencije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imate temu za najbolje bubnjare/gitariste/bla,bla..pa se tamo raspravljajte

 

Ali ne mogu da ne izdrzim a da ne odgovorim na neke postove :)

Jeste,ali ja bih u konkurenciju stavio i Inferna.

on je dobar bubnjar ali za klasu ispod Kolijasa i Roddy-ja. I ja sa bio ubedjen da je on jedan od najboljih DM bubnjara ali sam onda shvatio da nije. Ova 2 gore navedena mogu da sviraju dosta toga izvan metala(druge muzike), a stekao sam utisak da Inferno to ne moze(ili ne moze u toj meri)

 

 

da, s tim sto je sandoval tata. :da:

zna se ko je cale...ima brzih, nema boljih...

 

mozda jeste prevazidjen, svaki muzicar biva prevazidjen, sve napreduje, danasnji muzicari imaju mnogo vise opreme i bolje uslove nego sto su to imali muzicari pre 20/30/40/50...godina(nekada nije bilo duplih, trigera, ili cega vec...), i ima dosta fenomenalnih neotkrivenih muicara(pa evo moj komsija je na nekom gitarskom konkursu gde su u ziriju bili Malmstein, Vai... od njih dobio ciste 10-ke za sviranje, ali nema mnogo originalnosti u njegovom stilu), ali po mom misljenju gleda se kakav je u odnosu na savremenike, a Pete je uneo dosta novina u DM bubnjeve, i bio uzor svim ovim bubnjarima...zbog toga je on najbolji DM bubnjar(kao sto je iz istog razloga Hendrix najbolji gitarista), jer je upravo on probio neku "barijeru" i dao prostor za manevrisanje svim ostalim bubnjarima

 

kao sto rece neki rock muzicar/kriticar da je za njega najbolji bubnjar Ringo Star iz Bitlsa(valjda nisam pogresio ime bubnjara) jer je u ne znam ni ja kojoj pesmi Bitlsa ubacio keca, a to je prvi put u istoriji muzike da je to neko uradio, i zbog toga je on za njega najbolji bibnjar...

 

Mike Portnoy

 

:pivopije:

 

ALI ispred OBAVENO Dave Weckl, pa Neal Peart, pa tek posle moze Portnoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da .. odsvirace frost prometherion ... ali juce

znaci da vidim frosta kako svira prometherion ili nesto slicno a da mu ne ispadne ruka/noga, obesio bih se

50 kilograma jebene droge

 

cinjenica je da su kollias/roddy/inferno/flo najbrzi

a niko ne pominje hellhammera :/

 

zasto ovde raspravljate/mo ovo? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

da da .. odsvirace frost prometherion ... ali juce

znaci da vidim frosta kako svira prometherion ili nesto slicno a da mu ne ispadne ruka/noga, obesio bih se

50 kilograma jebene droge

 

:)

 

Evo ga neki od eksperata :)

 

Pusti "The Scorn Torrent" od Satyricona, preslušaj poslednja 4 minuta, a onda lagano kreni po kanap.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek, i po tome sto Frost 3-4 minuta pici keca (i to verovatno sa 2 noge) bolji je od Kolliasa? Pa covece, ovaj se zagreva na 220 bpm-a, a moze 15 minuta da pici brz dupli bas bez problema. To sto je Frost svirao na toj stvari moze svaki malo vise navezbani blaster. Idi na You Tube, pun kurac takvih bubnjara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E, ovako deco, to sto ste videli da pici na Roadkill Extravaganci jednom nogom, to zaboravite. To je jedini snimak koji sam ja video da pici sa jednom nogom, na svakom sledecem snimku koji sam video (a koji je snimljen posle Roadkill-a), svira keca sa dve noge. Ja znam sta pricam, a to mogu i da argumentujem.

Sto se trigera tice, u studiju ih ne koristi, ali koristi sound replacement, sto mu se na isto 'vata. A uzivo, koliko ja znam, poceo je da ih koristi u zadnje vreme (samo na basu, bas kao i Kollias).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frost je razvalio na Exitu....Koliasa nisam gledao...

 

Ali raspravljati ko ima jace i vise udaraca....je malo retardirano....ne cini to jednog bubnjara vrhunskim !! I moj matori nabije 300bpm stancajuci nogama kada gleda utakmice i purnja cigare !!

 

Od ekstremnijeg metala....black, death....Frost je,po meni, medju najkompletnijim i najboljim bubnjarima !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Frost je razvalio na Exitu....Koliasa nisam gledao...

 

Ali raspravljati ko ima jace i vise udaraca....je malo retardirano....ne cini to jednog bubnjara vrhunskim !! I moj matori nabije 300bpm stancajuci nogama kada gleda utakmice i purnja cigare !!

 

Od ekstremnijeg metala....black, death....Frost je,po meni, medju najkompletnijim i najboljim bubnjarima !!!

U subjektivne stvari necu da zalazim, tebi je Frost najbolji i to postujem, to je stvar ukusa, ali ja govorim o objektivnim stvarima. Jos nisam cuo ni jedan objektivni argument, sta je to sto Frost moze da odsvira, a da ne moze Kollias? Jedini argument je bila brzina, zato i rasprava o njoj, ali to em sto nije pravi argument, em sto Frost nije brzi.

A sto se koncerata tice, na ovom forumu sam citao da je Frost ispadao na bubnju, Kollias je sve odsvirao kao i na albumu, a astvari sa albuma na kojima nije svirao je bolje odsvirao od originalnog bubnjara.

 

Ja sam čuo da je ovaj naš bubnjar što je svirao u onom Marotu iz Morovića mogao da zakucava 15 minuta bez prestanka... :)

 

 

Jel zna neko kako mu je ime? Bila su dva brata valjda, jedan je umro :\

Srdjan Stambolija. Mogao je da svira dugo i brzo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...