Jump to content

Nile


ZWER

Recommended Posts

Hahahaha, bilo bi lepo da sad naprave Blisko istocnu turneju pa da sviraju tu pesmu sa posebnom najavom. :D

 

Nadam se da ce se na nekoj pesmi naci i Vesano kao gost. Imao sam bojazan kad sam citao komentare benda o albumu da je malo svedeniji i prostiji, recimo na proslom su imali Supreme Humanism kao jednu od najprostijih pesama do sad uz Lashed To The Slave Stick. Navikao sam na njihovu furioznost i haoticnost. Al ovo je stvarno vrh, podseti me na Kafir, mada ipak Kafir ima jedan od najjacih pocetaka njihovih pesama ikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušam sad ovaj Kolliasov solo, sasvim kvalitetna klanica.

 

U principu, kome se svideo zadnji Behemoth, teoretski bi trebalo da odlepi na ovo. Daleko zanimljivije, a slična atmosfera.

 

Respect što je (izgleda) sve svirao, jedino mi vokal nekako Dallas Wade za siromašne Egipćane, tako da...mogao je bar Wade-a da dovede da doprinese dodatno kvalitetu :]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wade svira solažu u naslovnoj, čini mi se

 

jedino solaže su mu gosti svirali, sve ostalo je on sam

 

meni je čak i bolje što nije dovodio Najlovce da mu pevaju jer bi to onda baš bio Nile 2.0, ovako je dosta samostalniji izraz, pa neka je vokal malo i slabiji - ovaj album svakako niko neće uzeti da sluša pevanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, Rusty Cooley i Wade i još gomila solirali.

 

Stoji to što reče za pevanje, ali meni ovo već samo po sebi nije originalno, tako da kada bi još malo ličilo na kopiju, tj. da je uleteo i Wade (ako ništa drugo kao gost vokal na nekoj), ne bi mi lično napravilo veću razliku, a samo bi taj segment popravili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

papyrus containing the spell to preserve its possessor against attacks from he who is in the water bla bla lbal bla, koga boli uvo za tekstove u nile muzici, zna se da su tu uvek neki zajebani faraoni, sarkofazi, krokodili, piramide i prorocanstva i takva slicna lozenja

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ta pesma je fenomenalna...

 

Nisam slušao novi (je l' ima neka verzija sa svim pesmama?), ali su mi na nekim starim pesmama baš dobre te vokalne deonice gde ga kolju rifovi, a seče ga vokalom

 

znaci Pazuzu donese glad a stiti te od kuge i nesrece..

koje djubre od demona..

 

Ili vutra npr, štiti od nesreće, al' hoće da donese glad...

 

Eee, a Set zlotvor gospodar nasilja, nereda i demonstracija, a kad je dobro raspoložen pozajmi od Amona solarni čamac pa lega vatru na Apepa u ranim jutarnjim časovima.

Edited by Demon Seed

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja uopšte njima ne zameram ovo što Chess kaže faraoni krokodili pičke materine, kod njih je to skroz kul, odrađeno je kako treba, posebno na In their Darkened Shrines kao mumije da se dernjaju dok se kupaju u peščanim olujama...

 

Dok npr. je skroz jadna fora kod Ex Deo, u fazonu IJAO PA NIJE IM LOŠA FORA, AJDE MI ĆEMO RIMLJANI DA BUDEMO, a tekstovi tugica...

 

Zato kad se natušti rif mračni pa te ponese da se dernjaš

 

YOUR CORRUPTIBLE BODIES SHALL BE CUT TO PIECES

YOUR SOULS SHALL HAVE NO EXISTENCE

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...