Jump to content

Nove igre


Жвакић

Recommended Posts

CD Projekt Red je definitivno najbolja kompanija na svetu

najbolja kompanija na svijet je Valve.:wub:

Мени је Апатинска пивара.

Electro-Harmonix.

Edited by Lou

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si oplakao, bas je smesno... barem sada znam ko je bio dokon da daje minuse.

 

Nego, Valve je definitivno najlenjija kompanija od sviju, i za to je najvise Steam kriv pa Gabe Newell. M`isim kad ce taj HL3? Najbolja kompanija je Square, sve dok je nisu upropastili sa SquareEnixom(znaci do 2000e).

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto lupaš? Izdaju bar jednu igru godišnje. I svaka bude apsolutni hit. Gde je tu ta lenjost o kojoj pričaš?

 

I ja podržavam to kiseljenje treće epizode. Nije lako napisati zglavan nastavak, mora biti bolji od svih ostalih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nego, Valve je definitivno najlenjija kompanija od sviju, i za to je najvise Steam kriv pa Gabe Newell. M`isim kad ce taj HL3? Najbolja kompanija je Square, sve dok je nisu upropastili sa SquareEnixom(znaci do 2000e).

http://www.gametrailers.com/side-mission/2012/04/23/read-valves-new-employee-handbook-if-you-want-to-feel-bad-about-your-job/

 

Ko jebe HL3 (nije da ga ne očekujem željno ali...) kad izbačuju gotove proizvode, za razliku od ostalih kompanija. Nisu DLC-kučke, nerijetko ga daju i za džabe, igrama ne trebaju pečevi na dan izlaska igre, ne kurcobecaju se i ne tuže male kompanije zbog gluposti (khm bethesda khm).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel si oplakao, bas je smesno... barem sada znam ko je bio dokon da daje minuse.

 

Nego, Valve je definitivno najlenjija kompanija od sviju, i za to je najvise Steam kriv pa Gabe Newell. M`isim kad ce taj HL3? Najbolja kompanija je Square, sve dok je nisu upropastili sa SquareEnixom(znaci do 2000e).

 

Nesam, leba mi.

Ali evo ti ga sad jedan, zbog Valvea.

 

 

Orange Box je najisplativija kupovina u istoriji gejmnig industrije, HL najbolje pucačine ikad, kao što kaže andrija nisu ni DLC kučke, realno - jedini matori developer koji još uvek nije prso.

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto lupaš? Izdaju bar jednu igru godišnje. I svaka bude apsolutni hit. Gde je tu ta lenjost o kojoj pričaš?

 

I ja podržavam to kiseljenje treće epizode. Nije lako napisati zglavan nastavak, mora biti bolji od svih ostalih.

 

 

http://www.gametrail...about-your-job/

 

Ko jebe HL3 (nije da ga ne očekujem željno ali...) kad izbačuju gotove proizvode, za razliku od ostalih kompanija. Nisu DLC-kučke, nerijetko ga daju i za džabe, igrama ne trebaju pečevi na dan izlaska igre, ne kurcobecaju se i ne tuže male kompanije zbog gluposti (khm bethesda khm).

 

Ja sam se mozda pogresno izrazio, ali poenta stoji. Nema to veze sa zaposlenima, nit samim sistemom rada Valve, vec iskljucivo zbog Gabe Newella i Steama.

 

Danny, od 2004e Valve nije koristio svoj pun potencijal. Posto je Gabe shvatio da ga je Steam odveo na Forbsovu listu, vecina "radne sange" je usmerena prema odrzavanju, marketingu i pobosavanju Steama. Da su oni zapravo radili na epizodama HLa, mi bi vec odavno igrali trecu epizodu i sad vec imali nesto konkretno za HL3. U jednom intervju tamo 2005e, bila je stvar da ce oni da izbace ekspanziju za HL2 epizodno i da ce biti veoma kratke ali da ce da izlaze svakih 6 meseci(sto, ako se stvarno radi je dovoljno vreme sa dobrim timom da se napravi igra ove duzine, jer ja sam svaku epizodu presao za dva do tri sata igre. Mozda moze i duze, npr. godinu dana....). Istina epizode su veoma kratke, ali ne izlaze svaka 6 meseca. I sada stvarno ne znam koji je bio proces tamo kada su izalzile prva i druga epizoda, jer sam bio mali i nije me to mnogo intersovalo, ali prica i setting za epizodu tri su gotove odavno. Samo sto je potrebno je budzet i tim da se to zavrsi, ali nikako to da krene. Ja sada verujem, pogotovo posle BAFTA da je ogroman presing na Valveu, i da ce uskoro morati da se pokrenu da urade neki nastavak HLa. Isto tako verujem da epizoda tri nikad nece ugledati svetlo dana, vec cemo imati HL3. I prica koja je smisljena za epizodu tri ce morati radikalno da se menja, u skorijem periodu.

 

Deo gde ste rekli da oni svake godine izbace igru i to je hit, mi stvarno nista neznaci. Rhiana , Nicki Minjaz i ostala klijantela izbacuju brdo neki hitova pa to ne znaci da trebamo da ih hvalimo. Za mene Posle 2004e, oni su samo Portal 2 napravili. Igre poput Left 4 Dead, Team Fortress i prvog Portala je mogao da izbaci bilo koja kuca sa jacim budzetom. Da odma kazem da ne dodje do konfuzije, Portal ima najinventivniji sistem igre u proteklih 12 godina, ali igra je tek definisana u Portal 2.

 

Sto se tice bagova, dosta su im ciste igre, i ako HL 2 imao svoj poprilicni broj bagova kada je izasao, ali sve se to izglancalo vremenom. Ali njihove igre posle 2004e nisu ogromne, nit tehnicki veoma zahtevene i stvarno bi bilo smesno da tako ogromna kompanija izbacuje igre sa bagovima. Ja mislim da oni nemaju nikakav isto presing da zavrse igre na vreme pa mogu sve lepo da stvore. Bethesda ima mnogo bagova jer zele da izbace proizvod sto pre, jer svi znaju da proizvod donosi pare, pa sto pre na trzistu to pre oni mogu da se oporave od troskova proizvodnje. Ali ne zaboravite kolko Bethesda ulaze na marketing i na placanje recenzija, tako da im je sve jedno kolko bagova ima na pocetku kada ce ljudi kupovati ionako i ovako pa ce moci vremenom sve to da izglancaju. DLCove nikad nisam ni skidao u zivotu, jer mislim da je to najodvratnija stvar koja danas postoji u gamingu. Umesto da nam daju gotov proizvod oni nam ga iseku i kasnije prodaju. A obicno ti DLCovi malo cemu vrede, najbolja stvar je sa novim Street Fighterom vs. Tekenom, gde na disku stoji 12 novih karaktera(ej 12 punih karaktera koji su vec gotovi i spremljeni) kojih otkljucavate kad downloudujete DLC.

 

Sto se tice radnika i njihovim uslovima na poslu, super, ali kao sto rekoh gore nije do radnika. Inace nisam znao taj podatak, ali Gabe je usao u listu najbogatih ljudi na svetu, tako da nije vise Valve mala kompanija. :D

 

Evo to bi bilo objasnjenje sta sam hteo da kazem. Mozda sam malo i pristrasan posto sam ja ogromni HL fan. HL je bila prva igra koju sam presao tamo 1998/9e(a igrao sam isto te godine i demo za HL i jos uvek imam taj disk dobijen od brata iz Kine) i od tada pratim tok desavanja vezanu za ovu igru. HL 2 je bio odlozen hiljadu i jedan put, i hackeri su krali source kod pa onda ukradena beta(inace ova igra me je oslepela, bio sam slep dva dana zbog nje). Pa smo svi to igrali, da bi smo na kraju dobili ceo proizvod. Nikad nisam bio zadovoljan epizodama, i svaki dan od 2004e cekam pravi nastavak HLa.

 

Znam da niste nista zlonamerno hteli da kazete, ali nadam se da ste sada razumeli sta sam hteo da napisem. Uvek cu biti spreman da stojim iza onoga sto sam napisao, i na svaku argumentovanu kritiku onoga sto sam ja napisao bicu spreman da procitam i odgovorim i ako sam pogresio da shvatim i izvinem se. Steta sto na ovom forumu, ego(mada tako je uvek na interenetu) ljudi je tolko nabijen da nece da prihvate kritiku, i misle da je svaka rasprava zlonamerna(ovo apsolutno nema veze sa vama Denny i Andrija). A po mom misljenju za to sluzi forum, a ne da znam sta je ko jeo ili na koga drkate pred spavanje.

Verovatno postoje i neki typoi, i jos po nesto sto bi moglo da se napise(sto ce mi pasti kasnije na pamet), ali me mrzi da citam sve sto sam napisao i moram da radim. :D

Edited by Lunar
  • Upvote 1
  • Downvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stvarno bih rado sjeo i napisao dugačak post zašto volim Valve i GabeN-a (no hetero) ali oči me bole od pola dana provedenog u rudniku. Mislim samo da ne možeš tek tako da zanemariš Team fortress sa mnogo aktivnih igrača i CSS sa još više. Valve ima malo igara ali sve dominiraju svojim žanrovima (ili stvaraju novi žanr za sebe). Pa čak i taj steam je unio revoluciju u gamingu.

 

Što se tiče DLC-ova, mislim da mogu da budu dobra stvar, ako stvarno osvježavaju neku online igru i nisu preskupi. Z Battlefield znam da ću vjerovatno kupovati DLC jer je igram podosta i tu mi je drago što izlazi uopšte.

 

Primjer dobre up and rising firme je definitivno Mojang, ali viđećemo kakvi su kad izađu ove nove planirane igre.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

'Ladno sam seo sve da pročitam i poentu nisam video. Super, igrao si HL, veliki si fan franšize, Gabe je milijarder zbog Steama. I dalje ti priča o najlenjijoj gaming kompaniji ne pije vodu. Izdaju bar po igru svake godine, imaju ubedljivo najviše vernih online igrača (TF, L4D, CS), isto toliko prodatih singleplayer proizvoda. Treba sve to održavati.

 

To što je tebi baš zinulo dupe za treću epizodu je nešto drugo. Svi je čekamo, smiri se. :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Lunar

Pravo pitanje je šta je za tebe suština igara?

Šta je to što igru čini igrom?

Kad na to odgovoriš, shvartićeš da Portalu i L4D i TF2 ne fali ništa.

 

Trend u današnjoj gejming industriji je konstantno podizanje produkcijskih standarda, igra više nije igra ako nema tri sata animiranih scena, linije i linije scenarija koji potpisuju "najcenjeniji savremeni pisci iz sveta stripa/fenstesi književnost/kogkurcaveč", trideset profesionalnih glumaca koji pozajmljuju glas likovima itd. To na kraju dovodi do igara koje su na korak od filmova i koje su jednostavno preskupe. CoD, Alan Wake, Krajsis, TES serijal, noviji Batman, AC serijal, GTA, novije Bioware igre koliko god bile spektakulrne, suštinski ništa novo ne donose gejmingu, već su samo veće i skuplje.

Developeri srednjeg ranga gotovo da više i ne postoje. Kada si poslednji put odigrao neki RPG/FPS/RTS koji nema najšareniju grafiku, najobimniju priču, najspektakularnije cut scene,. ali ipak ima dovoljno unikatan gejmplej, ali i produkciju koja je iznad indi scene?

L4D je najbolji kooperativni FPS ikad i nije ga izdao "tamo neki bilo koji developer", već Valve.

TF2 je jedan od najigranijih, najboljih onlajn šutera.

Portal... njega si i sam nahvalio.

Sve tri igre su donele više no svi oni gore navedeni AAA naslovi zajedno, pritom od istih bili zanačajno jefitniji ili besplatni. Nakon L4D kooperativni modovi igranja su postali gotovo obavezni, dok ostale dve igre i nema smisla kopirati jer su sasvim unikatne i jedino im fali pretencioznosti i kvazi-umetničkih vrednosti.

 

Da ne bude zabune - ja igram AAA naslove, zapravo, gotovo da samo njih i pičim (i to RPG) i kad je o njima reč HL je dominantna, za sada gotovo jedina neukaljana franšiza.

 

I, ispravi me ako grešim, ali zar Steam nije praktično stvorio tržište indi/alterntiv igara?

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

moze neko nesto modernije da mi predlozi,sad krenuo da skidam gothic keca i skontam da bi bilo previse.

 

zadnje dobro sto sam igrao bio je zadnji deus ex,tako da neki FPS al da nije bas glup kao noc (stalkere ispresisao),RPG (takodje TES-ove,ukljucujuci i keca,gothic,ovo ostalo mi se nije dopalo),tako to gotivim.krenuo sam alan wake-a,ali iskreno ne goni me igra da je igram,sve je kul,ali isto mi nije na nivou npr DXHR-a,to sam furao dok nisam sve pozavrsavao.strategije organski ne podnosim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo od mene nekih preporuka: Batman Arkham Asylum i Arkham City, Assassin's Creed 2, Dead Space 2, Portal 2, Crysis, Mass Effect serijal, Battlefield 3 (Ima najbolji osecaj napucavanja u nekoj igri), LA Noire... Kingdoms of Amalur hvale kao dobar rpg, al ga nisam odigrao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

od toga po geJplejevima mozda probam dead space serijal,nedje davno kad je izasao kec sam ga skinuo ali tad je komp mogao jedva da ga pokrene

 

aj jos cikota i Lunar nek se izjasne,samo neka me Lunar predkoci sa onim japanskim zajebancijama,sareno mi to ispasce mi oci

Edited by BLAGOJE

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...