Jump to content

Svartsyn


Demijurg 4

Recommended Posts

Jel' me neko zeza il' ova tema ne postoji vec na forumu? :ph34r: Jedan od malobrojnih bendova koji spadaju u kategoriju da su postovani u svim krugovima u kojima se zna za njih, svedski Svartsyn je jedan od reprezentativnih predvodnika drugog talasa BM-a (narocito tako "oznacen" u rodnoj im ŠveCkoj), nastao 1991-e kao "Chalice", nije doziveo popularnost kao sada-vec-poznati šveCki Dissection ili Necrophobic, mozda i ponajvise zbog toga sto su zastupali beskompromisnu skolu "true swedish UGR BM" a.k.a. ne petljanje sa preteranom melodicnoscu. Nakon jednog demo-a i split-a pod jelte, imenom Chalice, kao Svartsyn izbacuju fenomenalni EP A Night Created By Shadows, posle cega se Orniasu pridruzuje Draugen i kao takav dvojac savrseno rade od '96-te pa na ovamo. Bitno je spomenuti da Svartsyn nije koncertni bend, nego samo stancuje albume, sto je mozda i pozitivna stvar. Nakon jos jedno demo-a (Tormentor - joj sto ne volim te genericke nazive) snimaju i full album Bloodline, koji ne nalazi izdavaca sve do 2005-e, kada je objavljen nakon nekoliko izdanja drugih albuma. 2000-te izlazi, pa ono, sta da vam kazem, jedan od albuma koji se jebeno neizostavno trebaju poslusati ako ste u BM-u, ...His Majesty, pa da sada ne bih potezao neke titule kao sto su "jedan od najboljih svih vremena, top 10, top 5 itd...", samo ga turite u listu, ako vec niste slusali. Destruction of Man nastavlja tu pricu uzlaznom putanjom, posle koga sa Arckanumom izdaju split koji je odagnao svaku sumnju da su predhodni uratci billi "one hit wonder" (da ne kazem "couple hit wonder"), a Timeless Reign je verovatno njihov najboji uradak do sada i pecat u kamenu na cinjenicu da i dalje postoje ljudi koji su u stanju da naprave ovakav zvuk potpuno svesni cinjenice da ovakva muzika moze naici samo na priznanje u uskim undergound krugovima, a sigurno ne moze naici na finansijski profit. Novi album samo sto nije (januar 2011), a za one koji nisu upoznati sa radom benda, a pritom vole BM, znate sta vam je ciniti.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

зашто ову тему приказује у "Обавешетњима", а опет горе пише да је у Блеку?! :haha:

 

ЕДИТ: сад је ок :lol:

 

иначе, култ бенд. био сам пре пар година у прилици да поручим неколико њихових касета (... His Majesty и Destruction of Man), али ми их другар преотео испред носа.

 

Dungeons растура! једна од најбољих шведских БМ песама.

Edited by Јарослав

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Sudeci po semplovima, uboli su produkciju bas kako treba. Ceka se sad da album procuri..

 

Kad pricamo o prethodnim izdanjima, Timeless Reign je najbolji bez sumnje. U pocetku mi je zvucao 'kao jos jedan BM album', al onda je nesto kliknulo. Inace, mislim da su neke numere sa ovog albuma mogle duze da traju bez problema. Uvjek imam trip da se prebrzo zavrsavaju, iako imaju neko standardno trajanje od 5-6 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo i Negative Plane za black, Mito i Ulcerate za death. Kakav januar :rockdevil:

 

Odlican je zvuk, bez sumnje. Uboli su ga sa produkcijom, to se jos na semplovima 'vidjelo'. Sad samo ostaje da cujemo kompozicije i kako je sve to uklopljeno.. ima nesto mracno u ovim svedjanima, mora da ih nocima u snove pohodi satana..

 

edit: zaboravih novi Ascension :da:

Edited by morbid god

Share this post


Link to post
Share on other sites

posle prve dve pesme mislio sam da ce ostatak albuma da zakolje i vec sam ga video kao prvog kandidata za top ove godine,al kurac.kako je album odmicao sve sporiji i dosadniji.produkcija je dobra,vokali dobri,blastovi po meri,ali kompozicije nula.no dacu mu jos slusanja.prvi utisak da je dosta slabiji od his majesty,timeless reign i ostalih finoca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...

Trebalo bi da uzmem His majesty digi cd(Unexploded Records,2009) .Buklet od osam strana mora da imaju tekstovi pa cu onda postaviti...Ili neko ako vec ima nek stavi :)

Hajd' matori ak' ti nije na odmet, nema trenutno na netu nigde. Kapiram da bi i neki sajtovi za lirikama to hteli. Sudeci po godini izlaska digi-ja, to je neki re-release u pitanju.

 

Inace, Svartsyn sprema 3 izdanja:

 

1) Re-release albuma The True Legend, kojim Ornias nikad nije bio zadovoljan, sve se snima nanovo i tekstovi doradjeni, izlazi valjda vrlo brzo.

 

2) Kompilacija starih stvari, nekih iz vremena Chalice-a.

 

3) Full lenght posle toga, videcemo da li je ista drugacije u odnosu na Wrath Upon the Earth, imam osecaj da ce se vratiti na stare staze.

Edited by Demijurg 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm, mozda su ti skenovi sa tvog linka od originala, a ovi o kojima prica Nezit od re-releasea iz 2009-te (nisam ni znao da postoji, ako je vec re-release). To opet ne mora da znaci da imaju tekstovi unutra, videcemo. Ako nista drugo, cimnucu jednog prijatelja koji se povremeno cuje sa Orniasom da vidi za te tekstove nesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...