Jump to content

Ghost


obsessed by cruelty

Recommended Posts

Tanak album realno. Kao što rekoh, instrumentali su najbolji, posebno "Miasma". "Rats" je stvarno super pesma, ima sve elemente na visokom nivou. Ovo ostalo nekako neubedljivo, glam rock ("dance macabre"), nekakvi nu metal uplivi ("see the light" u refrenu), "pro memoria" je jedna od najtupavijih pesama koju su ikad izbacili, i na kraju umesto da završe sa "helvetesfonster" nepotrebna "life eternal".

 

Nema ovde niđe hita u maniru "cirice", "square hammer" ili "from the pinnacle...", da ne pominjem bombe kao "body and blood" ili "monstrance clock". Ide ovaj lagano na poslednje mesto po rangiranju. I to kažem ja koji sam fan i kome ni malo ne smeta pozeraj, teatralnost, rip off-ovanje BOC ili šta im se već zamera. Jednostavno, tanke pesme ovog puta sa izuzetkom "rats" i instrumentala.

 

Ja se baš ne slažem s ovim, posebno za closer: Life Eternal je baš grandiozna i epska završnica.

Ceo album je odličan, puca od lucidnosti i pamtljivosti, ovaj bend ne staje i nije čudo što su sve veći i veći. Love them or hate them, tu su da ostanu i to na najvišim pozicijama.

  • Upvote 3
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Ja se baš ne slažem s ovim, posebno za closer: Life Eternal je baš grandiozna i epska završnica.

Ceo album je odličan, puca od lucidnosti i pamtljivosti, ovaj bend ne staje i nije čudo što su sve veći i veći. Love them or hate them, tu su da ostanu i to na najvišim pozicijama.

Kao sto rekoh, izuzev Rats i instrumentala, ajde da ti priznam i Life Eternal, ovde nema nijedne cak ni prosecne pesme. Meni rangiranje ide ovako 3, 2, 4, 1.
  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

Osvajač Zlatnog Sira za najkremastiji refren godine, ne pomažu ni masni slojevi Brutovi

 

 

Nek beru pare i Tobaja i Brut, meni drago, i do jaja mi je što je Tobaji puko kurac pa je rešio da zgrće pare bendom koji je metal obrada Abe, samo šteta što se kod tih para priča i završava, tj. pesme su malo lošije nego Abba. :haha:

  • Upvote 1
  • Downvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osvajač Zlatnog Sira za najkremastiji refren godine, ne pomažu ni masni slojevi Brutovi

 

 

Nek beru pare i Tobaja i Brut, meni drago, i do jaja mi je što je Tobaji puko kurac pa je rešio da zgrće pare bendom koji je metal obrada Abe, samo šteta što se kod tih para priča i završava, tj. pesme su malo lošije nego Abba. :haha:

 

brate, kolicina talenta potrebna da se naprave hitovi kao sto ima abba je veca od kolicine talenta potrebnog da se odrzava ceo muzicki pravac tipa djent. :haha:

 

tako da je poredjenje sa abba-om velika pohvala. ;)

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo najslabiji Ghost do sada. Jedna dobra pjesma ("Rats"), jedna nešto slabija ("Dance Macabre") i još po neki pokušaj hita (npr "Pro Memoria" ili "See the Light"). Uprkos naglašenoj melodičnosti, dosta neubjedljvih pjesama, barem za mene. Magija koju sam osjećao na prvom albumu se davno izgubila.

  • Upvote 1
  • Downvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

cekaj pa rekao si "metal obrada abe", metal je zanr, aba i metal? :) :)

 

nego.. iron maiden zgrnuli za red velicine vise para. metalika isto. kapiram da je mastejn milioner... i tako... ;-)

 

Pa metal obrada Abe i Aba su isti zanr. Ovde metala nema ni za lek, samo dodato dz dz preko Abe. :D

 

 

Maideni Mastejni i ostali nisu za 3 god zgrnuli pare kao Ghost, al' kazem opet, drago mi je zbog coveka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 5 months later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...