Jump to content

Жал за младос'


kuruz

Recommended Posts

Odlazak kod druga skoro svako popodne da igramo Sega Mega Drive 2 (ili kako se vec zvala konzola), a potom Playstation i PC. Uvek je bio prvi koji je nabavio sve te platforme, a sam odlazak kod njega je uvek bio zanimljiv jer sam, da bih stigao brze, vozio preko poljane izmedjju nasa dva sela gde su me cesto jurile guske i posmatrale besne krave, plus prastari mostic preko kojeg je svaki prelazak uzbudljiv, jednom je moja baba pala na tom mosticu. A tamo je zivelo i dosta roma, bilo mi je uvek zanimljivo da posmatram njih i njihove poluraspale kuce od blata.

 

Odlazak na basket. Nikada necu zaboraviti te nebrizne godine, igrali smo basket po 3-4 sata, vodili zanimljive razgovore, zezali se maksimalno, uopsteno - bili su to dozivljaji koje cu uvek pamtiti. Znali smo da igramo basket po kisi, snegu, letnjim zegama, vetru.. blizu terena je i reka pa bi ponekad prosetali do mosta i zezali se tamo, a kasnije i pili.

 

Takodje mnogo sam voleo pecanje, a posebno u 4 razredu osnovne skole, za vreme letnjeg raspusta, svake nedelje smo isli na kampovanje i pecanje, najvise na reku Tamis. Spavao sam pod vedrim nebom pored vatre i slusao price starijih, kupao se po ceo dan, veslao camac, krao kukuruz iz obliznjih polja i potom nabio na stap i pekao na vatri. Nije da sam morao ali bilo mi je zanimljivo da to radim.

 

Pod uticajem Indijane Dzonsa i nekih drugih avanturistickih filmova, cesto smo pravili planove kako da otkrijemo skrivene katakombe i grobnice, a ovde na selu ima dosta legendi o njima. Pravili bismo spisak svega sto nam treba - lampe, konopci i ostale gluposti i onda provodili sate glupirajuci se po raznim zabacenim lokacijama, medjutim nikada se nismo priblizili groblju za koje se veruje da krije ulaz u skrivenu katakombu, neki zbog straha od duhova, drugi od policije..

 

 

 

 

pravo zadovoljstvo,to je zivot,to je sreca,a ne ovo danas i kako se klinci igraju i druze

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

O da, kako volim ovu trilogiju. Definitivno jedan od filmova koji je obelezio moje detinjstvo, secam se kako sam se znojio dok sam ga gledao, bas je napet haha. Takodje Triton, Mocni Rendzeri, Denver poslednji dinosaurus, Graskograd.. svega se secam. :haha:

Edited by Novaliis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je lik kod Moskve koji je prodavao stare brojeve Zabavnika, Alana Forda, Zagora...

 

slika-Mikijev-zabavnik-broj-850-348561x640.jpg

 

 

Nikako da nadjem neki iz devedesetih :( I dan danas se secam naslova za tekst o Kanidji..."Volim koku, pa sta" :)

 

I naravno, pisma koja su pocinjala sa "Dragi Tempo, vatreni sam navijac...".

 

CASOPIS-TEMPO_slika_O_318646.jpg

Edited by David Seaman

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...