Jump to content

Anvil


lemmy sixx

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • 5 months later...

Američke speed metal ikone Anvil u poslednja tri meseca doživljavaju uspeh kakvom se nisu mogli nadati ni pre 30 godina, kada su nastali.

 

Potpisali su tri vredna ugovora s menadžerima i buking agentima, bili su domaćini That Metal Showa na televiziji VH1, biće među headlinerima Glastonburyja, a u američkim bisokopima uskoro će se pojaviti nagrađivani dokumentarac Anvil: The Story of Anvil.

 

Najzaslužniji za ponovno otkrivanje ovog benda je Sacha Gervasi, njihov nekada 16-godišnji roadie, a danas poznati holivudski scenarista, koji je odlučio da im ponovo uđe u trag i snimi film o svom nekad omiljenom bendu, prenosi Billboard.

 

Frontmen benda Steve "Lips" Kudlow, koji je donedavno radio noćnu smenu u jednoj kuhinji da bi finansirao izdavanje 13. albuma Anvila This is Thirteen, kaže da je za njega najlepši momenat u celoj priči to što im se javio stari fan i sve uradio o svom trošku.

 

"Čudo je što smo Sachu upoznali pre 20 godina, da bi nam se vratio danas, da oda počast svojim prijateljima iz detinjstva", kaže Kudlow.

 

Billboard prenosi da je Gervasijev dokumantarni film o Anvilu bio jedan od hitova prethodnog Sundance festivala, da je pobrao nagrade od Los Anđelesa do Sidneja, dok je u Ujedinjenom Kraljevstvu to dokumentarac s najvećom zaradom u istoriji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Odgledah "The Story Of Anvil". Najupecatljiviji deo - evropska turneja, kunem se, u zivotu nista tuznije nisam video :) Incredible, zapitao sam se sta ja sve slusam...tj., koga ja sve hocu da vidim live...God Dethroned pred 60ak dusa, CIIC pred 50, mislio sam da je to lose, ali ovi su svirali i pred 10 ljudi... tako da, nadam se da nikada nece doci ovde X]

No, da ne spoilerujem... Odgledati pod obavezno. Meni je malo glupo, sto ovako moraju da dolaze do rekognizovanja, ali 'ajde... I nervira me sto ceo jebeni film forsiraju onu prokletu "Metal On Metal" pesmu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Canadian heavy metal legends ANVIL will release their new album, "Juggernaut Of Justice", on May 10 via The End Records. The CD was recorded at Dave Grohl's (NIRVANA, FOO FIGHTERS) Studio 606 in Northridge, California with famed producer Bob Marlette (BLACK SABBATH, AIRBOURNE, FILTER, ATREYU, ALICE COOPER). Prior to the arrival of the new album, The End will release the definitive ANVIL anthology. The collection will be comprised of classics old and new, with some surprises, and will showcase the band's entire career spanning back to 1978.

 

"Juggernaut Of Justice" track listing:

 

01. Juggernaut Of Justice

02. When Hell Breaks Loose

03. New Orleans Voodoo

04. On Fire

05. Fuckin' Eh

06. Turn It Up

07. The Ride

08. Not Afraid

09. Conspiracy

10. Running

11. Paranormal

12. Swing Thing

 

anviljugger.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...